Vihaõhutajad Marina Kaljurand ja Urmas Paet, vaadake ennast ometi veidigi kõrvalt!

Rubriik Juhtkiri On
- Updated
©Teet Malsroos/Õhtuleht
Urmas Paet ja Marina Kaljurand – deemonid, kes peavad ennast ingliteks.

Lugedes ERR-i portaalist Toomas Sildami intervjuud Marina Kaljuranna ja Urmas Paetiga võib inimest tabada masendus – milleni võivad poliitikud kahekeelsuses langeda!

Kaks täiskasvanud inimest räägivad tõsimeeli juttu, mille igast sõnast kumab läbi vihaõhutamine EKRE vastu, ja samas usuvad mõlemad täiesti siiralt, et nemad on hea ja sõbralikud, ja need teised on halvad.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kaljurand ja Paet peksavad verbaalselt lausa kõiki, kes neile ei meeldi, kuid põhiosa saab muidugi EKRE. Kumbki ei adu isegi seda, et nende juttu võidakse vaadata võimuläbirääkimistelt kõrvale jäänute solvumisena – kui nad saavad EKRE-t piisavalt demoniseerida ja siis kõrvaldada, avaneb neile ka tee oma kõnelustele.

Kaljurand viib asjad emotsioonide peale, küsides EKRE programmi kommenteerides retooriliselt vahele: “Ja võtame naistelt valimisõiguse?” (Nagu julgeks ka kõige ekstremistlikum poliitiline jõud seda tänases läänemaailmas teha – toim.) Samuti kirjutab ta oma Verhofstadti-praktikast: “Välisministrina saatsin ka ise teiste riikide kolleegidele e-kirju, mis mõnele võinuksid tunduda sekkumisena, aga need olid sageli kirjad sõbralt sõbrale.” Nii käib siis teiste riikide siseasjadesse sekkumise õigustamine.

Demagoog Paet räägib rändepaktist: “…kuidas manipuleeriti inimeste arvamustega, hirmutati inimesi, maaliti suur koll asjast, mis tegelikult meid ei puuduta ning inimesed aeti asjatult närvi ja stressi.” Ülimalt demagoogiline on see jutt kasvõi Uute Uudiste loo taustal, et EL-i Regioonide Komitee saatis linnadele-valdadele kirja, teatades, et komitee on loomas võrgustikku „Linnad ja piirkonnad sisserändajate integratsiooni eest“, millega kutsutakse liituma ka Eesti omavalitsusi.

Mõistagi võtab duo üles ka paarisaja pagulase teema, millega on viimasel ajal asutud aktiivselt manipuleerima, sest see väike arv aitab mitte vaadata aastaga lisandunud kümneid tuhandeid slaavi odavtöötajaid ja nigeerlaste arvu kasvu Eestis 435-lt 600-le. Mööda ei minda ka EKRE poliitikute sõnakasutusest, millele võiks vastata Monika Helme humoorika postituse sõnadega: “Ma nägin, kuidas bussijuht peatuses reisijad maha lasi…”

Kuidas hindab Kaljurand ise oma sõnu: “EKRE pakkus nii pensionitõusu kui ka vihkamist, meie pakkusime pensionitõusu ja inimeste austamist ning ei saanud sellist toetust nagu oleksime tahtnud”? See on ülimalt räige vahetõmbamine! Tore rahvanaine Kaljurand ja üdini halb Helme?

“Kõik, kes praegu ühiskondlikult aktiivsed inimesed on näinud tohutut muudatust sotsiaalmeedias kurjuse, vihkamise, alandamise poole,” väidab Paet. Samas on tema enda intervjuugi ju tohutu üleskutse inimestele: vihake ometi EKRE-t!

Reformierakond levitab praegu teadlikult viha ning loob laimavat ja Eestit kahjustavat “natsiriigi” kuvandit, et EKRE ometigi valitsuskõnelustelt eemaldatakse ja nemad saaksid võimupiruka juurde naasta. Tagajärjed on juba näha Martin Helme tapmisähvardustest ja Peeter Ernitsa ründamisest.

Siit soovitus: Marina Kaljurand ja Urmas Paet, lugege ise oma intervjuud kõrvalseisja pilguga ja te imestate ise, kui palju on teis endis meeletut viha, tigedust ja õelust! Ainult et te ise peate seda tolerantsuseks, sallivuseks ja sõbralikkuseks! Praegu aga on lugeja jaoks tegu kahe võimult kõrvaldatud ja iga hinna eest sinna tagasi püüdleva poliitiku hüsteeriaga, mis õhutab pingeid veelgi!

Allikas: ERR

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused