Vihkavale Kaljulaidile: meie pärast pole vaja vabandada, meie Eesti ei vaja seda

Juhtkiri,
- Updated
©Scanpix
Rahvuslaste jaoks jääbki kaljulaid vaid kujuks martsipanimuuseumis.

Peavoolumeedia on üles võtnud president Kaljulaidi väljaandele Foreign Policy eurovalimiste eel antud, aga lehes värskelt avaldatud ütlemise, et ta vihkab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna poliitikute vaenu õhutavat käitumist, peab seda rumalaks ning vabandab mulje pärast, mida see võib Eestist jätta.

Muidugi on president osanud edastada vihkamissõnumi, aga asi pole selles. Sest ka paljud rahvuskonservatiivid võiks vastata: me vihkame oma presidenti ega soovi, et tema meie eest vabandaks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Me ei varja, et vihkame president Kaljulaidi paljude asjade eest: et ta jagab eestlase staatust igaühele, rääkides mustanahalistest ja venekeelsetest eestlastest ning sellest, et eestlane võib olla igaüks – me ei taha, et rahvuse nimetus “eestlane” tähendaks sama, mida tähendab juba “prantslane”. Ehk mitte enam rahvust, vaid kõiki võõraid, kes ennast Prantsusmaa pinnal sisse on seadnud.

Me vihkame teda selle eest, et ta mõistis süütuse presumptsiooni eirates inimese hukka otse riigi parlamendi ees, samas aga andestas suuremeelselt tõelisele naisepeksjale, kes sai õiguse tema vastuvõttu lavastada.

President Kaljulaid on läbi aegade rääkinud ühiskonna sidususest, kui enamik tema samme on suunatud ühiskonna lõhestamisele – isegi ametisse astudes suutis ta solvata usklikke inimesi ja tekitada sel pinnal ühiskonnas vastuolud. Ühiskonda tabanud kriiside korral pole Kaljulaid isegi üritanud kedagi lepitada, vaid on asunud ühe kindla poliitilise jõu poolele.

President Kaljulaid ei vea kuidagi välja neid ootusi, mis on ühiskonnal; seda lepitavat ja siduvat rolli, mis rahustaks rasketel aegadel; seda riigimehelikkust, mida oleks vaja sellisel positsioonil oleval inimesel.

EKRE ei õhuta vaenu, vaid võitleb oma maa eest – kuivõrd Kaljulaidi riik on võtnud suuna euroföderalismi poole, siis tunduvad erakonna poliitikute ütlused ehk tõesti vaenuõhutavad – aga seda ülemaailmastumise vastases kontekstis. Me ei kavatsegi rahulikult ja poliitkorrektselt laastamistööd Eesti kallal pealt vaadata, pangu president seda kasvõi tuhat korda pahaks.

Meie pärast pole vaja vabandada – meie esindame mailmavaadet, mis tahab hoida eestlust ja rahvusriiki. Me tahamegi jätta Eestist muljet kui sirgeseljalisest riigist ja rahvast. President on ennast juba ammu globalistina näidanud ja ta vabandabki vaid nende ees, et pole suutnud rahvuslust maadligi suruda.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused