Võimalik vaid Eestis! Vaenuriigi kodanik pannakse Eesti riigipropagandat tegema!

Juhtkiri,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Nii soovitavad edumeelsemad venelased ise, aga Eesti venestamisvalitsus avab Vene propagandale tee!

Et Keskerakond ja Jüri Ratas on alustanud Eesti venestamist, pole enam kellelegi saladuseks – nüüd kinnitas seda täiesti veenvalt Vene kodaniku kinnitamine venekeelsetele mõeldud propagandakanali ETV+ etteotsa!

Kremli mõjusfääris olevate venelaste ümberhäälestamiseks mõeldud ETV+ projekti läbikukkumisest on räägitud juba ammu, sest venelased vaatavad seda väga vähe, kuigi ka saatejuhtide eestimeelsus jääb alati kõva kahtluse alla. Eesmärki tuua venekeelsed Kremli telekanalite mõju alt välja, pole vähimalgi määral saavutatud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nüüd aga lõhkes tõeline pomm – eestimeelsuse levitamiseks mõeldud telekanali etteotsa saanud Ekaterina Taklaja on Venemaa kodanik! See on juba igasuguse mõistuse vastu, mis Eestis näib olevat täiesti kadunud – telekanalit, mis peaks Vene mõju nõrgestama, juhib inimene, kes pole Eestile niigipalju lojaalne, et oleks Eesti kodakondsuse võtnud!

Nimelt väidab Taklaja, et kuna topeltkodakondsust Eestis ei lubata, aitab Vene kodakondsus tal kodumaad külastada. Ja keegi räägib siin veel lojaalsusest ja “meie inimestest”! Kodakondsus ja lojaalsus tähendavad alati orienteerumist vaid ühele riigile ja kui inimene laseb ennast mugavusel juhtida, siis ei saa tema lojaalsusele kunagi loota!

Venekeelsed hallipassiomanikud ei taha samuti vaeva näha kodakondsuse saamisega isegi siis, kui riigivõim lausa pakub seda neile! Venelased lasevad Eesti peale jätkuvalt ja pidevalt paha haisu, Ratase valitsus, president Kaljulaid ja Eesti 200, vabandust, Gruz 200, koos Kristina Kallasega aga halavad mingist venelaste ahistamisest rahvuse alusel!

Eriti räige tundub rahvusringhäälingu juhatuse esimehe mõistuselage kiitlemine, et Eesti kodanik ei saavat Venemaal ametnikuks, aga näe, Vene kodanik Eestis saab! Mille üle on siin rõõmustada – inimene, kes ei taha vaenuliku riigi kodakondsusest loobuda, pannakse meil riigiametisse! See peaks olema põhjust ta pikalt Kuu peale saata ja takkapihta ka riigist välja, Eestis aga ajavad mingid reeturitest ametnikuhingekesed selle peale haiget kiidujuttu. Selline inimene tuleb ka ise ERR-ist minema kihutada!

Mis ajast on võimuinimestel Eestis mõistus otsa saanud? Võõrad näitavad lausa avalikult välja oma ebalojaalsust, meil aga veetakse neile endiselt kandikul nii kodakondsust kui ka riigiameteid kätte. “Meie inimeste” tiitli saavad riigireeturid ja eesti rahva kannatuste mõnitajad, pronkssõdurit juurde pannakse silt “Tänulikult Eesti rahvalt” ja koolid tehakse taas kakskeelseteks, mis põlisrahvale tähendab okupatsioonikeele ülimuslikkust.

Asi on läinud lausa peaministri tasemel sedavõrd nõmedaks, et ei aita sellestki, kui integratsiooni imelaps ehk venelaste lõimumise musternäidiseks toodud Deniss Metsavas oma uue kodumaa avalikult reedab! Või õigemini, ta polegi kunagi lojaalne olnudki, vaid tegutses oma tegeliku kodumaa nimel. Ja maailma tippklassi demagoog Jüri Ratas veel kaitseb sellist inimest, ega luba vähestel valvsuse säilitanud inimestel ebalojaalset rahvagruppi hoolikamalt kontrollida! Kas see on valitsusjuhi enda reeturlikkus, pimedusega löödus või lihtsalt mõistusevastane lollpäisus?

Ratase enda lojaalsuses rahvusriigile kahtlemiseks annab põhjust ka küüditamise mälestusküünalde laialipeksjate kaitsmine ehk täpsemini, nende süü taandamine rahvustevahelise vaenu õhutamise asemel huligaansuseks. Samas aga Kõlvarti kohta öeldu puhul hakkas ta kohe just sellest kõnelema. Sellise peaministri puhul jäädki kahtlema – millal ta Eesti avalikult Kremlile maha müüb!

Siit ka Uute Uudiste üleskutse Eesti rahvale või siis vähemalt eestlastele – mõelge hoolikalt, enne kui te Keskerakonna ja Jüri Ratase valite! Nemad hävitavad Eesti riigi ja eesti rahva. Kui te peate seda räigeks ütluseks, siis mõelge – kas Vene kodanik, kes isegi ei ürita siinset kodakondsust võtta ikka sobib Eesti riigipropagandat tegema? Kas  lõimumise musternäidiseks peetud venelase reetmine ei anna mitte õigust kontrollida hoolikamalt kõiki venelasi, kuigi Ratas väidab vastupidist? Kas meil pole üldse enam õigust nõuda kodanikelt lojaalsust, vaid tuleb neile selle puudumisest hoolimata kodakondsus kätte kanda? Jüri Ratas tundub nii arvavat…

EKRE-t on jätkuvalt süüdistatud Kremli mõjuagendiks olemises vaid põhjendusel, et nagu geiagenda ei meeldi rahvuskonservatiividele, nii ei meeldi ta ka Putinile – ju nad siis sõbrad on! Keskerakonna, sotside ja isamaalaste valitsus mängib avalikult Kremlile ja FSB-le kaarte kätte ja sellest pole midagi?! Lausa rubriik “Võimalik vaid Eestis”…

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused