Jüri Toomepuu: Delfi väited eriprokurör Muelleri tunnistuste kohta ei vasta tõele

Ameerika sõjaväe erukolinelleitnant ja endine riigikogu saadik Jüri Toomepuu.

USA-s elav eestlane Jüri Toomepuu kritiseerib portaali Delfi valeinfo levitamise eest seoses Muelleri juurdlusega.

“Delfi avaldas täna artikli pealkirjaga „Eriprokurör Mueller tunnistas kongressile, et ei vabastanud Trumpi süüdistustest“.

Artikli pealkiri on valelik. Mueller pigem ütles, et ta ei saa tõendada, et  Trump uurimise takistuses süüdi polnud. See on umbes sama kui öelda, et ei saa  tõendada, et ta on kaamel. Õigeks mõistmiseks pole ka midagi sarnast vaja tõendada. See ei tähenda kõige vähemalgi määral, et Trump oleks milleski süüdi.

Fakt on see, et ta ei leidnud mingit tõendit, mis oleks võinud tal lasta esitada süüdistust Trumpi vastutusele võtmiseks. Ta kinnitas uuesti, et valimiste ajal mitte ükski Trumpi valimismeeskonna liige ega mitte ükski ameeriklane venelastelt toetust ei saanud. Kui sellist kuritegu ei juhtunud, polnud ka ju mingit põhjust uurimist takistada ja Mueller kinnitas vande all tunnistuse andmisel, et president ega keegi muu ta uurimist ei takistanud.

Kõik see muidugi ei tähenda, et demokraadid, kes ikka veel ei taha leppida sellega, et Trump presidendi valimised võitis, ei üritaks aluseta süüdituste esitamist Trumpi kohta jätkata, nagu nad on teinud viimased kolm aastat. Aga Muelleri äärmiselt saamatu esinemine tunnistuse andmisel ja fakt, et demokraadid pole mitte ühtegi süüdistust suutnud tõestada, aitab tõenäoliselt Trumpil aasta 2020 presidendivalimised võita.”

Kommentaarid