Jüri Toomepuu rahvastikuprobleemidest: eestlaste osatähtsus Eestis on kriitilisel tasemel

Arvamus,
- Updated
©Uued Uudised
Laevad lähevad ning viivad eesti poegi ja tütreid võõrsile. Pilt on illustratiivne.

Sisse- ja väljaränne – Statistikaameti äsja avaldatud andmete järgi asus eelmisel aastal Eestisse elama 16 209 ja lahkus 12 427 inimest. Nii sisse- kui ka väljarändajate hulgas oli kõige rohkem Eesti kodanikke, kuid esimest korda pärast 2016. aastat oli eestlaste rändesaldo negatiivne: riigist lahkus 6920, aga tagasi tuli 5900 Eesti kodanikku.

Seega tõusis rahva arv muulaste sisserände arvel. Enamik nendest naasis üle idapiiri. Pole ka kindel, et kõik tagasitulnud Eesti kodanikud olid eestlased.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ekslik andmebaas

Rahvastikuregistri andmetel on viimase paarikümne aasta vältel mitte-eestlaste protsent Eestis umbes kolmandik. Neid andmeid ei saa tõsiselt võtta, sest iga Eesti elanik võib endale registris  määratleda mistahes rahvuse ning statistikaamet on juba ammu rahvuse ja kodakondsuse  lootusetult segamini ajanud. Tõsiselt võetavate rahvastikuteadlaste, nagu Tiit Tammaru, uuringud on tõestanud, et eestlaste arvu suurus ja stabiilsus tuleb peamiselt sellest, et paljud venelased on hakanud ennast mitmesugustel põhjustel eestlastena kirja panema.

Tõeline olukord

Lihtne sisse- ja väljarände arvestus annab õigemad andmed. Rahvastikuregistris on registreeritud umbes 1 300 000 elanikku. Okupatsiooniaegsete rahvastikuandmete alusel asustati Eestisse umbes pool miljonit vene okupanti. Sellele lisandus Lennart Mere lepetega Eestisse põlistatud  umbes 20 000 punaarmeelast ja NL julgeoleku töötajat, koos perekondadega umbes 100 000 venelast.

Kõige tõenäolisemate andmete järgi on Eesti elanikkonnas umbes 46 protsenti (600 000 : 1 300 000) venelasi ja nende arv on tõusuteel. Statistikaamet ka möönab, et pole teada kui palju on kogu registreeritud elanikkonnast kas ajutiseks või alaliseks välja rännanud.

Eesti järjest kiirenev venestamine tuleb peatada enne kui eestlaste kriitiline olukord muutub eestlastele katastroofiliseks olukorraks!

Jüri Toomepuu

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused