Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Justiitsminister Maris Lauri ja vanglad – see kõlab õõvastavalt

04.02.2022
Nemad tahavad eesti rahvalt sõnavabaduse võtta.
© Uued Uudised

Kaja Kallase valitsuse justiitsministri Maris Lauriga seondub sedavõrd palju repressiivseid seaduseelnõusid, et kui tema hakkab vanglatest rääkima, jooksevad inimestel külmajudinad üle selja.

Justiitsminister Maris Lauri kinnitas vanglakomisjonide liikmed, kelle roll on tagada üldsuse kontroll vanglate üle ning aidata kaasa vanglasüsteemi eesmärkide täitmisele, kirjutab BNS.

Kohe tulevad meelde sellised pealkirjad: “Justiitsminister Maris Lauri: vihakõne seadus tuleb koos vanglakaristusega” (TV3). Praeguse justiitsministriga seonduvad lisaks vihakõneseadusele ka hiljutine “pealtkaebamisseaduse” ehk rikkumisest teavitaja kaitse seaduse eelnõu ja veel mitmed seadusandlikud algatused, millesse on kätketud ühiskonnaliikmete represseerimine ideoloogilise “sõnakuulmatuse” eest.

Seega, kui minister Maris Lauri räägib vanglasüsteemi eesmärkide täitmisest, politsei korraldab käeraudade riigihanke ja viimasel meeleavaldusel Toompeal olid eriüksuslased koos koertega taas väljas, siis on põhjust muretsemiseks küllaga.