Kaitsepolitsei eksjuht: reformierakondlased ja sotsid rikkusid teadlikult seadust

Arvamus, Eesti,
- Updated
Raivo Aeg, Hanno Pevkur, Jevgeni Ossinovski
©UU
Raivo Aeg, Hanno Pevkur, Jevgeni Ossinovski

Kaitsepolitsei endine peadirektor, IRL-i Tallinna linnapeakandidaat Raivo Aeg oli oma sotsiaalmeedia postituses Reformierakonna ja sotside riigikogu saadikute peale sarnaselt EKRE riigikogu fraktsiooni juhi ja Tallinna linnapeakandidaadi Martin Helmega väga kuri. 

Kui Martin Helme juhtis oravate ja sotside seaduserikkumisele tähelepanu juba keset esmaspäevast õiguskomisjoni istungit, siis Aeg jõudis reformierakondlaste ja sotside kritiseerimiseni alles sama päeva õhtul. “On täiesti mõistetav, et EKRE poolt algatatud kooseluseaduse tühistamise eelnõu võib tekitada eriarvamusi ja teravaid debatte. Riigikogu liikmetes ei tohi aga eriarvamusi tekitada riigikogu kodu- ja töökorra seaduse täitmise vajalikkus. Just seaduse mittetäitmisele kutsus esmaspäeval Reformierakonna esimees Hanno Pevkur ja reformar Valdo Randpere, kui ärgitasid riigikogu õiguskomisjoni liikmeid hääletama vastu eelnõu menetlustähtaja nõuetest kinnipidamisele,” on Aeg nördinud.

Lühidalt, riigikogu kodu- ja töökorra seadus sätestab, et eelnõu suunatakse saali lugemisele seitsme töönädala jooksul pärast selle esitamist. “Reformierakonna ja SDE liikmed tahavad seaduse nõudest mööda hiilida ja sellega nädala võrra venitada, et liikuda kooseluseaduse menetlemisega kohalike valimiste järgsesse perioodi. Mina ei tea, mida nad kardavad, aga seadusekuulekus peaks olema ennekõike riigikogu liikme prioriteediks,” rõhutab kaitsepolitsei endine juht.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused