Kaja Kallas tegi üleskutse vabariigi aastapäeval kodus pitsi tõsta, hoiatades eelnevalt koroonakollete eest kodudes

Arvamus,
Kaja Kallas soovitab juba Eesti riigipühi nii pidada, nagu idanaabri juures peetakse “praznikut”. (Foto: Scanpix)

Peaminister Kaja Kallas teeb sõnalisi prohmakaid üksteise otsa, sest ta ei oska vahet teha, mida sobib poliitikul öelda ja mida mitte – kusjuures Mart ja Martin Helmele on ta “valet” sõnakasutust pidevalt ette heitnud.

Peaminister Kallas soovitas Riigikogu infotunnis vabariigi aastapäeva osas: “Tähistame seda peredes, sööme ühe väikese kiluvõileiva, võtame pitsikese valget viina ja oleme seal sinimustvalgetega, aga me ei kogune suurtes hulkades, sellepärast et see tõstab oluliselt viiruse levikut. See on minu üleskutse.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kaja Kallase ütlemised on pidevas vastuolus. “Kui me teame, et põhilised kolded on meil kodudes ja töökohtades, siis sellele ei aita ju piirangute tegemine näiteks meelelahutusasutustes. Seal peab olema põhjuslik seos. Me peame suutma seda põhjendada, miks üks või teine asi tehtud on. Restoranides meil ei ole ju koldeid, meil on kolded töökohtades ja kodudes,” ütles Kallas päev varem “Aktuaalses Kaameras”.

Ühiskond pole Kallase seisukohtadega rahul. Eesti Karskusliidu esimees Lauri Beekmann ütleb EPL-is, et kuigi Kaja Kallas ilmselt ei kutsunud üles lausjoomisele, oli tema ettepanek kohatu, sest Eestis on palju alkoholiprobleemidega inimesi ja pealegi ei tohiks luua kuvandit, nagu oleks alkohol meie rahva lahutamatu osa pidutsemisel ja kokkutulemisel.

Kaja Kallase sõnad lähevad vastuollu ka tema edutamisel suurt initsiatiivi üles näidanud president Kaljulaidi hoiatusega ühes aastapäevakõnes, milles ta ütles, et pühade ajal on kodudes ohuks alkoholist tulenev vägivald.

“Täna on riigipüha. Politsei teab – pühade ajal saavad inimesed kõige rohkem peksa. Saavad seal, kus peaks olema kõige turvalisem: kodus. Nii on see jõulude ajal, jaanipäeval. Nii on see ka täna, vabariigi aastapäeval,” ütles Kaljulaid 2017. aasta 24. veebruaril.

“Me mäletame veel seda Vabariigi aastapäeva kõnet, kus president ütles – pühade ajal saadakse kodudes kõige rohkem peksa. Peale seda on aastaid räägitud pere- ja naistevastasest vägivallast. Ja siis soovitab peaminister Kaja Kallas Riigikogu infotunnis kogu Eesti rahvale, et olge pühade ajal kodus ja võtke viina!” kommenteerib EKRE poliitik Helle-Moonika Helme.

Kas kodus on siis turvaline või mitte, see tuleks Kaja Kallasel enne suu avamist endale selgeks teha.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused