Kalle Mälberg: “Elagem valedeta!” ehk Lämmijärve rahvuskonservatiivide tegevusest

Arvamus,
- Updated
1SA17MAR17A28

Tudengipõlves, sügaval stagnaajal kohtasin ülikooli sotsioloogialaboris üht süngelt vaikivat habemega vene vanameest. Nobeli kirjanduspreemia laureaati Aleksandr Solženitsõnit. Pealkirja huige ongi tuletatud just temalt.

Täna, nagu tunagi, ristleme tõde otsides suurtes ja väikestes valedes – globalismi, rändekriisi, kliimasoojenemise ja transatlantilise sõjahüsteeria ning hullumeelse raudteeprojekti valelikus tallinistlikus hüsteerias.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Euroopa ainsal põlispiiril, Lämmijärve kitsas järvekaelas – tegelikult suure jõe kaldamaal, mis on 800 aastat kaitsnud meie usundit, keelt, kultuuri ja hoidnud siinpool järve  eestlust elus, on täna varjutamas väikesed vastikud valed ja pettused, mida Räpina volikogu juhtiv EKRE fraktsioon üritab kuidagipidi lahti harutada.

Rändaja! Kui juhtud Räpinasse, märka ivansussaaninlikke silte, otsekui valemajakaid keset aiandusasulat: näiteks “ Peipsi rand 5 km”. See on Reformierakonna asutaja, kallaskranichpaetliku klanni ustava jüngri, endise vallavanema Teet Helmi, pärand. Teeseldes kõva kalameest, valetas ta Lämmijärve olematuks, alatu eesmärgiga susserdada end Peipsi Kalanduse Arenduskeskuse juhatusse, kühveldamaks rahasid mõttetusse sadamasse.

Edasi: “Räpina sadam” ei asu Räpinas vaid otse keset Lämmijärve, mida Helmi jaoks pole enam olemas, tuulte tallermaal, kus aastas voolab kuni 8 kuupkilomeetrit magevett.  Näib, et Perosoontsas on Peipsiga  maskeerimine, kohaliku keele ja kultuuri rüvetamine end osavale laevaomanikule ära tasunud – vähemalt miljon eurot on välja petetud, sealhulgas pea pool sellest vallarahva raha, mis korruptantide hõisete saatel taibukalt Lämmijärve mutta maetud. Kohalik supelrand hakkab juba looduslike veekeeriste tõkestamise tõttu jõudsalt roostuma.

Et vale oleks täiuslik võttis “kõigi juhatuste esimees” Teet Helm ( justnimelt “võttis”, olles ühtlasi ka Piiriveere Liidri juhatuse esimees) sealt 16 000 eurot ja kihutas suvalise aferjuuga pealinnast kohale. Kirjutati kohalikele matsidele paarkümmend lehekülge õpetatud turundussoga-  sündis iga Räpina laternaposti otsas roostetav plekist tallinnakeelne silt “Hea kodu koht” – paras keelend Kehrasse!

Et valed oleksid naeltega ajudesse komposteeritud ja häma valideeritud, asutati tuim kantseliitne “Räpina Rahvaleht”, mille päises ilutseb leninlikust “Pravdast “ laenatud sõna häälekandja”. Ülikooli žurnaneiud leiavad Räpina vallakremli valedevabriku toimetamistest ka 100 aastat pärast ohtralt seminaritöö ainest.

Ülalkirjeldatud saasta asuski EKRE, Ruusa metsa- ja põllumehe Tiit Kala juhitav Räpina vallavolikogu läinud aastal otsast harutama. Esimese asjana sunniti lahkuma vabariigi aastapäeva peo oravaparteile  kaaperdanud vallavanem Teet Helm. Rahvuskonservatiivide juhtimisel alustati ja viidi lõpule Vabadussõja mälestussamba ja pargi kujundamine korralikuks puhkealaks vaatega paisjärvele.

Hullumeelse haldusküüditamise kadalippudes suudeti ühinemiseks läbi rääkida Meeksi ja Veriora valdade juhtidega vältimaks nii Põlva kui ka Setomaa nilbeid kosimiskatseid. Nii õnnestus taastada kunagine Räpina kihelkond, mis hakkab nüüd ulatuma piki Lämmijärve kaldamaad Perävalla jõest kuni Võhanduni, unustatud Pihkva kubermangu piirini Mädajõel.

Vallakremlit asuti puhastama korruptantidest. Volikogu revisjon tuvastas hulga kuritarvitusi valla kommunaalettevõttes ning kohalike korruptantide paguneid kogunes prügikasti aina enam. Maamõõdu pinalid tuli pakkida ka elupõlisel valla taandarenduse tegelinskil ja tema perekonnal. Nii läks metsade ja maade sahkerdamise meistril, samuti oli aeg vanaduspõlve nautida haiglajuhil, kelle kapis jäävad ootama elektrooniliste valimiste parteikäsku vallasantide ja – vigaste ID kaardid.

Räpina kõlvatu võimuladviku toiduahel ulatus Naha külameeste rahadega ja arhitekt Alar Kotli projekti järgi ehitatud Naha koolimajja, kuhu iseenda imetlusest joobunud parteijüngrid kavatsesid avada … lasketiiru! EKRE eestvõttel alustati kergliiklustee ehitamist Räpinast Lintesse- ei jääks tühjaks see viljakandev maa !

Kohalikud volitatud mehed , kes teenivad elatist põldudel ja metsas, mitte vallakremli söögimolli juures, peavad nüüd taluma veel-mitte-surra kavatsevate võimuhullude vastulööki. Ühinemisest hüljatud ja kättemaksu ihkav Põlva Tarbijate Ühistu teatas,  et sulgeb kauplused Lintes, Ruusal ja Leevil viitega Läti piirikaubandusele.

Väga hea! Võtame teadmiseks. Ehk ongi perämine aeg taastada Perävalla muistsed vabaturud- milleks nuumata mingeid kaugeid oligarhe?

Kuid tegelik võitlus ühinenud vallajuhtimise magusast elust unistajate vahel alles algab.  Töntsi jooksusammu harjutavad viis-kuus endist kohalikku ja asendamatut – kahjuks aga vales suunas.

Rahvuskonservatiivide eesmärk on tuua Räpina vallajuhid konkursiga sisse, olgu või mujalt. Tagasiränne on kindlalt EKRE teema. Üle ilma on palju neid, kes üdini korrumpeerunud Räpinast pettumusega lahkunud, ent ihkavad siiski tagasi koju- kui vaid vallas oleks inimväärne asjaajamine.

Kogemustega tublid mehed ja naised võiksid tulla ja värske luuaga pühkida pehkinud vallakremlist välja tohletanud toiduküna, taastada uma kiile ja kultuuri ning tuua uus hingamine müütilisse Perävalda- hää kodo kotus uut sinno!  Euroopa ainulaadsel põlispiiril võiks lahti rulluda unikaalne Euroopa Valge Mehe ja Naise Armufestival.

Rahutuks teeb, et Eesti riigipiiri (õieti kontrolljoont) on viimastel aastele vaikselt ikka siiapoole õgvendatud, nii et Mehikoorma kalurid saavad varasema kuue võrgu asemel täna sisse kasta ainult neli. Nädal tagasi nihutati Jeltsini aegsest kontrolljoonest poid kirjaga “Seis! Eesti riigipiir” veelgi 50 m siiapoole. Kelle käsul ja milleks?

Tuleb võidelda, et Kallas-Primakovi ja Lavrov- Paeti rahvusreetlik “piirileping” kunagi ei kehtestuks! Meie ei luba, et vaikselt ja salaja nihutataks Tartu rahu piire Lämmijärvel!

FOTO: PM/Scanpix

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused