Karm: ajakirjanikud tunnistavad juba ise ka, et neil on raske olla objektiivne

Arvamus, Repliik,
ajakirjandus, ajaleht, postimees
©UU
Pealkirjad peavad kutsuma küll lugema, kuid ei tohi anda valeinfot, eriti kui selgitusi lugema ei pääse. Pilt on illustratiivne.

Üksteise järel on hakanud ajakirjanikud ise ka tunnistama seda, millest Uued Uudised on ammu kirjutanud ja millest väga paljud lugejad aru saanud – meedia on enamasti erapoolik. See aga ei vasta ühestki otsast ajakirjanduse põhiolemusele ja rollile, rääkimata nende enda poolt kokku pandud eetikakoodeksist.

Nüüd ütles rahvusringhäälingus töötav saatejuht ja teleuudiste juht Liisu Lass, et lõpuni objektiivne olla pole võimalik.

“Ma ei usu sellesse, et keegi saaks olla lõpuni neutraalne. Tõsi, uudised või uudistesaade on alati selles mõttes objektiivne, et me anname sõna ühele ja teisele poolele ja vaataja saab ise otsuse teha,” ütles Lass Vikerraadio saates “Owe Peterselli show”.

Siit kogu ajakirjanduse ja meedia probleem laiemalt algabki – tarbijad keeravad sellisele ajakirjandusele selja. Sellest kõnelevad meediamajade majandusnäitajad, vähenevad tiraažid ja eemale tõmbuvad reklaamikliendid.

Tänases Postimehes kirjeldab üks sinna veel tööle jäänud ajakirjanik Sander Punamäe, et ka temal oli raske jääda objektiivseks. Kuigi jutt käis rahutustest Hongkongis, näeb tema kallutatud kirvetööd igapäevaselt ka kodumail.

Koos objektiivsuse kadumsiega pole ajakirjandusel pikka pidu ning nii on ka praegune hääbumisest tingitud agoonia ka kaugele kõigile näha.

Kommentaarid

One commentOn Karm: ajakirjanikud tunnistavad juba ise ka, et neil on raske olla objektiivne

  • Avatar
    uskmatu-toomas

    See toimub igal pool ümberringi,tõde pole kellegile vaja vaid tuleb kooris järele laulda mida suured valged isad ees laulavad !
    Vaatad meie uudiseid,vaatad saksa uudiseid,vaatad ukraina uudiseid,vaatad vene uudisdeid ja siis hakkab pisitasa väljakooruma tõde mis on eriti vastik !

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused