Karm: ajakirjanikud tunnistavad juba ise ka, et neil on raske olla objektiivne

Arvamus, Repliik,
Ajakirjandus sipleb kahe maailmavaate vahel.
©Uued Uudised
Ajakirjandus teeb allakäiku

Üksteise järel on hakanud ajakirjanikud ise ka tunnistama seda, millest Uued Uudised on ammu kirjutanud ja millest väga paljud lugejad aru saanud – meedia on enamasti erapoolik. See aga ei vasta ühestki otsast ajakirjanduse põhiolemusele ja rollile, rääkimata nende enda poolt kokku pandud eetikakoodeksist.

Nüüd ütles rahvusringhäälingus töötav saatejuht ja teleuudiste juht Liisu Lass, et lõpuni objektiivne olla pole võimalik.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Ma ei usu sellesse, et keegi saaks olla lõpuni neutraalne. Tõsi, uudised või uudistesaade on alati selles mõttes objektiivne, et me anname sõna ühele ja teisele poolele ja vaataja saab ise otsuse teha,” ütles Lass Vikerraadio saates “Owe Peterselli show”.

Siit kogu ajakirjanduse ja meedia probleem laiemalt algabki – tarbijad keeravad sellisele ajakirjandusele selja. Sellest kõnelevad meediamajade majandusnäitajad, vähenevad tiraažid ja eemale tõmbuvad reklaamikliendid.

Tänases Postimehes kirjeldab üks sinna veel tööle jäänud ajakirjanik Sander Punamäe, et ka temal oli raske jääda objektiivseks. Kuigi jutt käis rahutustest Hongkongis, näeb tema kallutatud kirvetööd igapäevaselt ka kodumail.

Koos objektiivsuse kadumsiega pole ajakirjandusel pikka pidu ning nii on ka praegune hääbumisest tingitud agoonia ka kaugele kõigile näha.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused