Kas Kremli karvane käsi suudab varjata Macroni ja teiste temasuguste ebapopulaarsust oma riigis? 

Arvamus,
- Updated
©ZUMAPRESS.com
Õpetajate protestiüritus Pariisis pühapäeval. Kas need on vägivallatsejad?

Oleks vist väga halenaljakas, kui kurjategija süüdistaks oma pahategudes rasket lapsepõlve, ebaõiglast ühiskonda, kiuslikke seadusemehi, mõistmatuid kaaskodanike ja ei tea keda veel.

Aga just nii Prantsusmaa valitsus ja president Macron teevadki. Nad ei taha eriti tunnistada, et on ise midagi valesti teinud või et rahvale nende pakutav kurss ei meeldi. Ilmselt on ka Eesti valitsus Macronilt ja teistelt EL-i liidritelt õppust võtnud – me teeme kõik õigesti, ainult rumal rahvas ei mõista ja vastikud äärmuslased ässitavad neid üles.

Macron süüdistas novembris rahutustes “paremäärmuslasi”, seejärel, kui kellelegi konkreetselt viidata polnud, anonüümseid vägivallatsejaid, siis kliimaleppe vastu olevat Trumpi, ja nüüd on üles tõstetud süüdistustus, et korratused organiseeris Venemaa! Peaasi, et mitte oma vigu tunnistada, vastutust võtta ja samm tagasi astuda.

Ei maksa arvata, et Venemaa oleks hea jõud – vastupidi, ta on valmis tegema ja teebki supersigadusi, nagu Novitšoki ja Skripalitega. Aga nii võimas pole ta mingil juhul, et Lääne demokraatiates inimesed tänavatele tuua. Või siis on Lääne demokraatia mandunud ja inimesed nii usu oma valitsustesse kaotanud, et neid on võimalik barrikaadidele tõsta! Ka Kataloonia sündmuste ajal käisid ju jutud Kremli suunavast käest.

Venemaa on agressor, aga kui ta tegutseb juba nii võimsalt, et korraldab Läänes massirahutusi, siis on kogu demokraatlik maailm juba põhjalikult tema käpa all. Aga see on väheusutav, seda enam, et ka Läänel on luurevõimsused olemas.

Hoopis usutavam on see, et Lääne-Euroopas on rahvas  ja valitsused teineteisest nii võõrdunud, et võim ei arvesta enam lihtinimestega, vaid sõidab neist üle; rahvas aga on tüdinenud sellest ülbitsemisest ja tuleb tänavatele. Seda enam, et riigid on teinud tohutuid kulutusi migrantide vastuvõtmisele ning samas ka nende tekitatud ebaturvalisuse maandamisele – ärgem unustagem, et Prantsusmaa hoiab juba mitu aastat tänavatel 90 000 sõdurit. Need kulud mõjuvad rängalt riigieelarvetele, kompenseerimiseks tõstetakse makse, inimeste jõukus kahaneb ja neil tekib küsimus – miks meie elu halvemaks läheb?

Lääne inimesed olid leplikud seni, kuni neil oli heaoluühiskond – kui jõukus hakkab kahanema, lähevad ka inimesed vihasemaks, eriti kui nad näevad, et nende raha läheb migrantide poputamisele ning valitsused ei suuda enam põliselanikele turvalisust tagada. Kui tullakse tänavatele protestima, läheb asi mingil moel ikka üle piiri, politsei sekkub, inimesed vihastuvad veelgi rohkem, korravalvurid kasutavad toorest jõudu ja asi lähebki käest. Valitsus süüdistab protestijaid vägivallas, nagu nüüdki Prantsusmaal, kuigi põhjused on valitsuspoliitikas.

Kes on süüdi Süüria kodusõjas? Väidetavalt Bashar al-Assad, kes surus rahva protestid jõuga maha, inimesed vastasid vägivallale relvade haaramisega ja tulemuseks on aastaid kestev ohvriterohke kodusõda. Kas Assad on hea ja mässav rahvas paha? Siit ka järeldav küsimus – kui inimesi ei kuulata Pariisis ja nad tulevad tänavatele, politsei hakkab neid nüpeldama ja rahvas vastab omapoolse vägivallaga, siis kumb on süüdi, kas Macron või lihtsad prantslased?

Rikastunud poliiteliit on üle maailma ülbeks läinud, rahvast massiliselt üle sõitma asunud, surudes neile kaela kõike, alates maksutõusudest kuni migrantide massideni – kas on siis ime, kui tänavatele tullakse? Praegu võib vägivallas süüdistada “paremäärmuslasi”, Kremli karvast kätt ja kasvõi tulnukaid Alfa Kentaurilt, aga see ei päästa ühtegi rahva vastu läinud valitsust! Isegi kui koha kättenäitamiseks tuleb neile tarandit teha!

BNS teatab: Prantsuse president Emmanuel Macron peab esmaspäeval kõne, millest oodatakse uusi järeleandmisi niinimetatud kollavestide meeleavalduste lõpetamiseks.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused