Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kas meelt muutnud sotsid said Alar Karise toetamise eest vikerkaarevärvilise prääniku?

31.08.2021
Sotsid on tuntud homolembid. Pilt on illustratiivne.
© UU

Esmaspäeval Riigikogus 63 häälega valimata jäänud Alar Karis sai teisipäeval 72 poolthäält, mille tagas talle varem puudu jäänud sotside toetus. Mida siis Karis ja tema selja taga olnud PortoRollo koalitsioon sotsidele meelemuutuse eest lubasid? Esmalt jääb oletada vaid kooseluseaduse rakendusakte.

Kui Eesti Konservatiivne Rahvaerakond teatas avalikult, et nemad hääletusest osa ei võta, siis esmaspäeval sai selgeks ka see, et Karise poolt ei hääletanud enamus sotsiaaldemokraate. Esmaspäeva õhtul teatasid nad aga, et kohtuvad teisipäeva hommikul Karisega uuesti. Teisipäeval enne riigikogu istungit kinnitasidki sotsid, et nüüd on nad valmis Karist toetama, kirjutab BNS.

Oletusele, et sotsid said mingi prääniku, viib hiljutine uudis sellest, et Karis kooseluseadust tühistama ei kavatse hakata. Sotsid said ilmselt kinnituse, et tegu on nende “oma” inimesega, kuigi Alar Karise näol sai Eesti senise naispresidendi asemel “valge keskealise heteromehe” – see on tänase naiste upitamise olukorras Läänes pigem erandlik.

Alar Karis jääb Eesti presidentide seas eriliseks sellega, et ta valiti nii-öelda ühe kandidaadi hulgast – mitte ühtegi vastast peale valimiskogus kandideerima pidanud Henn Põlluaasa ju konkureerimas polnud. Sellist praktikat pidas ka välismeedia Eestist kirjutades väga erandlikuks, seostades ühe-mehe-valimisi Nõukogude Liiduga (The Guardian, Euronews). Ära jäid kõik tavapärased debatid, tutvustused ja väitlused ning Eesti sai taas “musta hobuse”, keda tundma õppima tuleb alles hakata.

Lisaks on Karis ka nii-öelda hädatapupresident, sest tema kandidatuur kerkis esile siis, kui ükski erakond peale EKRE ei suutnud oma kandidaati välja käia. Selles osas kordab ta Kersti Kaljulaidi saatust.

Karise valimine tõestas sedagi, et Eestis on võimalik riigipeaks saada ka lihtsalt tänavalt erakondade kontorist läbi jalutades ja küsides: “Ega teil järsku presidenti vaja lähe?”