Kas Rootsi on ideoloogiline ja psühholoogiline eksperiment ilma diktatuuri ja repressioonideta?

Arvamus,
©Scanpix
Tänavapilt Stockholmis – rahvas liigub vabalt.

Poliitikavaatleja Harri Kingo kirjeldab oma sotsiaalmeedia postituses Rootsis toimuvat kui mõistusevälist eksperimenti, mida võib kõrvutada Hiinas ja NSV Liidus toimunuga.

“Näib, et Rootsi on mingit sorti eksperimentaalne ühiskond. Raske öelda, kuidas ja miks selline olukord on tekkinud, kas selle põhjused on Rootsi ühiskonnas eneses või on see mingi importideoloogia, kuid tõsi on, et Rootsi läheb teiste maailma riikide üldiste trendide ja arusaamadega paljus vastuvoolu. Või vähemalt täiesti teist teed. Miks? Raske on üheselt vastata.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Rootsi pretsedenditu avatud uste poliitika kõigi sinna tulla tahtjate suhtes on olnud paljus arusaamatu. Ning nende praegune keeldumine võtta pandeemia kaitseks tarvitusele karmimad reeglid on osutunud sõna otseses mõttes tapvaks valikuks – Rootsi koroonasurmade hulk on sama piirkonna teiste riikidega võrreldes kordades kõrgem. Kuid ilmelikul kombel on rootslased ise oma avatud uste ja koroonapõlgliku kursiga väga nõus.

Ilmselt oleks vaja rootslaste mõistmiseks mingit uut teadusharu – mingit metapsühholoogiat, mis ei uuri mitte üksikut indiviidi, vaid rahvust tervikuna. Mis selgitaks, kuidas mingi ideoloogia võib lausa terved rahvad ära lollitada ja miks mõnedel rahvastel puudub immuunsus mingi isegi otseselt tapva ideoloogia suhtes.

Eks ajaloos ole olnud teisigi rahvaste kummalisi valikuid ja meelestatust – meenutame saksa rahva jäägitut toetust Hitlerile, hiinlaste Mao isikukultust või vene rahva senini kestvat Stalini-armastust, mis pole Venemaal kadunud tänagi. Rootsi ja rootslased on veel üks selline kogu rahvast hõlmav fenomen ehk selle vahega, et seal pole sellist ühte liidrit, maist jumalat, nagu see oli Saksamaal, Hiinas ja Venemaal.

Inimteadvus on avatud süsteem ja näib, see võtab ideoloogilise viiruse vastu ilma mingite tõrgeteta, kui seda lihtsalt rahva teadvusesse külvata. Kas see uus ideoloogia võetakse vastu diktatuuri ja repressioonide sunnil (Saksamaa, Hiina, Venemaa) või leebete mõjutusvahendite läbi (Rootsi), sellel ei näi tagajärgede suhtes olevat erilist vahet.

Rootsi näide ütleb, et selline ideoloogiline ja psühholoogiline pööre võib toimuda ja ilma diktaatori ja diktatuurita, ilma ühe keskse liidri ja repressioonideta. Piisab üksnes meedia vastavast häälestatusest ja toimest, et terve rahvas mingisse ideoloogilisse skeemi suruda ja aheldada, et rahvas kannaks pärast sellise ideoloogia ja reaalpoliitika raskeid tagajärgi.

Rootsi praegune kurss võitluses koroonaga – tegelikult võitluse puudumine – on reaalselt ohvriterohke. Näis, kas rootslased kunagi ka virguvad ja hakkavad oma sellise täieliku avatuse tegelikke tagajärgi nägema ning otsima süüdlasi oma sellises tapvas poliitikas.

Õnneks oleme meie siin seni olnud märksa immuunsemad igasuguste kummaliste ideoloogiate suhtes. Meie rahvuslik enesesäilitamise instinkt meis veel töötab. Eks on meilgi omad samalaadsed äärmuslased, kes tahaksid Rootsi igakülgse avatuse teed minna (seda kuni avatuseni tapva viiruse suhtes välja!), aga nad pole õnneks enam otsustajad. Loodan, et nad ka kunagi enam otsustajateks ei saa.”

4 commentsOn Kas Rootsi on ideoloogiline ja psühholoogiline eksperiment ilma diktatuuri ja repressioonideta?

 • Avatar
  White Pride Worldwide

  No aga mis teha kui kogu Rootsi meedia on põhimõtteliselt juutide käpa all. Juudid on ju huvitadud et võimalikult ruttu valge rootslane ära hävitada, sest siis riigis keskmine IQ kõvasti langeb ja siis on lihtne valitseda. Eks Venemaa ja Hiina kommunistlikud massitapmised olid ju ka puhtalt juutide kätetöö et pärast oleks lolli rahvast lihtne valitseda.
  Minge Der Stürmeri veebilehele ja lugege sealt peatükki Venemaa hauakaevajad, seal kirjeldab kuidas juudid juhtisid kommunistliku korda.
  http://der-stuermer.org/indest.htm

 • Avatar

  Minu arvates on veel vara Rootslaste valitud teed kritiseerida. Neil on hästi palju vanureid kelle eluiga on kunstlikult pikendatud kaasaegse meditsiini imedega. Ka see seletab veidi kõrgemat suremuse suhtarvu miljoni elaniku kohta aga sellegipoolest on nad ka selle näitaja järgi tabelis alles 10. kohal. Ette jäävad sellised riigid nagu Belgia, Prantsusmaa, UK, Holland. Neid miskipärast sedasi ei kritiseerita.
  Absoluudis on Rootsis suremus praegu veel väga väike (2153 täna). Väär oleks ka oletada, et kui koroonat poleks olnud siis oleks see arv 0 olnud (siis oleks mingi teine haigus vähemalt osad samad inimesed murdnud).
  Sellele arvule mingi adekvaatse hinnangu andmiseks tuleb veidi oodata kuni on võimalik võrrelda kogu surmade arvu eelmiste aastatega. Märtsis võib neil olla väike tõus. Aga mina kardan, et meil on tõus hoopis järgmise 5 aasta keskmises surmade arvus, kuludes tervishoiule, kodutute arvu tõusus jne mille põhjuseks on majanduslangusest purunenud elud.
  Oma kriisimeetmete tegeliku hinda hakkame me nägema alles selle aasta lõpus ja järgnevatel aastatel. Siis võib selguda, et Rootslased valisid siiski õigema tee. Praegu on lihtsalt liiga vara veel mingeid järeldusi teha.

 • Avatar

  see on uudiste kordus, ning vale jutt puha. ei ole isegi surm koroonast tingituna defineeritud. Surevad vanainimesed kellele haiglad on keeldunud haiglaravi osutamast ja jälle… ei teata nimetata kes on need nakatunud. isiklikult mitte keegi ei tea.

 • Jüri Kukk

  Usun, et EKRE tulek algul opositsiooni ja siis võimu juurde on ära hoidnud selle, et meie massimeedia oleks Eesti inimeste ajud ainult lääneliku liberaalse ideoloogiaga ära pesnud – on olnud alternatiive. Jätkanuks Reformierakond koos sotsidega, oleks ka siin ainult Rootsi-sarnane meediaajupesu käinud ja uskuge, suur osa eestlastest oleks juba selle mõju all. Päris palju on neid, kes juba ongi.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused