Kelle huvides tegutsevad need, kes püüavad täna nurjata Eesti huvide eest seismist?

Arvamus,
©Reuters/Scanpix
Danske pangast alguse saanud skandaal on kandunud teistesse sfääridesse, sealhulgas poliitilistesse heitlustesse.

“Juba Lible ütles omal ajal, et “…ei kannata siin ilmas ükski sunnik, kui temale tõtt öeldakse. Aga valeta! Vaata, valeta! Mjah. Siis oled sa õige mees.”

Nii ka massiivse meediarünnaku eesmärk on ühene, valeta ja halva kogu senine tegevus, siis ehk on võimalik ka seekord valega minister ametist maha võtta. Mis omakorda tähendaks automaatselt ka valitsuse lagunemist.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kuid me oleme seda valet juba korduvalt näinud, listeeriaskandaal lõppes hetkel, kui tagasi astus Mart Järvik, Marti Kuusikut pole tänaseni süüdi suudetud mõista, sest valel on teatavasti lühikesed jalad, aga näe ministri maha võtmiseks need kõlbavad lahkesti.

Nüüd rahapesuteema, nagu torge herilasepessa?

Muide, USA-s suhtutakse võimalikku huvide konflikti äärmiselt tõsiselt ja see lõpeb tavaliselt advokaaditegevuse lõpetamise ja suurte kahjuhüvitistega. Kogu selline peavoolumeedia poolne süüdistus läheb vastuollu kõige põhimõttelisema reegliga, mille järgi advokaat ei jaga kunagi oma kliendi süüd, vaid pakub talle pelgalt õigusnõu.

Tänane meediapoolne laim ei jää kohe kindlasti tagajärgedeta, kuid kes selle kõik kinni maksab? Meie koos teiega! Korrumpeerunud poliitikud ja ministeeriumiametnikud, kes selle supi kokku keetsid, jalutavad käed taskus minema. Kas meil on piisavalt kõvad seadused selliste aferistide vastutusele võtmiseks?

Kas te tõesti arvate, et FBI endise direktori juhitav, advokaadibüroo nii väikese lepingu nimel enda olemasolu ja hiigeltrahvidega riskib?

Millise dokumendi avalikustamist täpsemalt nõutakse?

Hea tava näeb ette, et kahe osapoole vahel sõlmitud dokumente ei avalikustata, advokaadid ei avalikusta oma klientidega sõlmitud lepinguid, need on konfidentsiaalsed, nii lihtne ongi.

Meie rahandusministrile Martin Helmele soovin pikka meelt, sest selline häbiväärne ažiotaaž on otseselt suunatud tänase koalitsiooni vastu ja näha on, et sellega soovitakse kõigutada kogu valitsust. Kellelgi seal süvariigis on nüüd hirm nahas, sest kaotada on kõik või mitte midagi.

Rahapesu Danske Bank Eesti filiaalis aastatel 2007-2015 võib vabalt võrrelda rahvusvahelise terrorismiga, see võib olla vabalt suunatud nii riigi julgeoleku kui rahvusriigi eksistentsi vastu ja on selgelt grupiviisiline. Sellest ka see meeletu paanika, sest karistused võivad tulla karmid.

Hirm selle ees, et lõpuks on keegi tõepoolest oma lubadusi ka ellu viima hakanud ei anna rahu. Kujutate ette, täidabki valimistel antud lubadusi? Uskumatu, see ei mahu stagneerunud ametnikele ja poliitikutele kuidagi pähe.

Eesti maine on saanud küllalt kahjustada ja massiivne rahapesu toimus Reformierakonna valitsemise ajal, siit pole vaja kaugele mõelda, kes tegelikult selle infooperatsiooni taga on.

Rahapesu teemaga tegeles eelmises valitsuses juba Urmas Reinsalu, võttes end sel teemal nõustama ka Soraineni advokaadibüroo. Reinsalu põrutas toonaselt majandusjulgeoleku konverentsil otse: „Keegi peab selle pulli eest maksma! Me kaalume võimalike hüvitiste küsimisi. Keegi peab selle mainekahju kinni maksma!“ Meie viisime selles valitsuses otsad kokku.

Nüüd selgub aga, et see mõte hakkas võrsuma juba poolteist aastat tagasi seoses meediaärimees Hans H. Luige ja tema tuttava advokaadi visiidiga Reinsalu juurde. Tähelepanuväärne on, et Hans H. Luik ise on Delfi ja Eesti Päevalehe väljaandja ja just need kanalid üritasid skandaali seoses USA advokaadibüroo palkamisega skandaali Martin Helme külge riputada?

“Hans H. Luik käis minu juures ühe Ameerika advokaadiga, see oli juba poolteist aastat tagasi, ja sealt hakkas tegelikult mõte võrsuma. Üks maailma suurima advokaadibüroo partnereid oli kuidagi perekondlikult seotud Eestiga, ja ta oli jälginud meediast, milline mürgel meil käis poolteist aastat tagasi selle rahapesu ümber, ja pakkus oma teeneid,” meenutab välisminister Reinsalu.

Millistest allikatest saab raha see pankroti serval kõndiv solgitoru?

Seega, kui uurimisse on kaasatud ka USA uurimisorganid, keda siit Maarjamaalt oma mustade tegude varjamiseks on selgelt raskem mõjutada, on seltsimeestel rahapesijatel vesi ahjus?

Samal ajal…

Viimastel päevadel on meediast kuidagi kadunud teema Ukraina otselennuga toodud viirust levitavatest hooajatöölistest, näha on kuidas peavoolumeedia üritab koroonaohtu Ukrainast olematuks vaikida. Kas tõepoolest soovitakse viiruse laialdasema levikuga piirangute taaskehtestamist, piiride sulgemist ja kaost majanduses? Siseriiklikult haigus praktiliselt enam ei levinud, kõik saab tagasi tulla vaid välismaalt!

Tartumaal on sündinud uus nakkuskolle, mis näitab tõsiseid nakatumisnumbreid reaalajas, teine laine on saabunud tugevamalt varasemast.

Need isikud ja institutsioonid, kes hooajatöötajaid nõudsid ning nende ohtlikkusele viitamist naeruvääristasid, peavad vastutuse võtma!”

Edmond Penu, Pärnu linnavolikogu EKRE fraktsiooni liige, EKRE Pärnumaa ringkonna juhatuse liige

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused