Kersti Kaljulaid, “How Dare You!” ehk “Kas teil häbi pole?”

Arvamus,
- Updated
©UU
Soomes elavad rahvuskonservatiivid tunnevad muret president Kaljulaidi lõhestava tegevuse pärast. Pilt on illustratiivne.

EKRE liige Soomes Valver Kõrgemäe pöördub avalikus kirjas president Kersti Kaljulaidi poole, osutamaks riigipea lõhestavale tegevusele.

“Presidendiametis oleva Kersti Kaljulaidi poolt esitatud aastavahetuse kõne üle mõtiskledes tekkis paralleel, kui meenus, kuidas Jeesus Kristus õpetas usu, väärtuste ja traditsioonide teemal oma järgijaid ja teda kuulama tulnud rahvast tolle aja vaimulike ja kirikujuhtide silmakirjalikkusele viidates.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Matteuse evangeeliumis (23. peatükk) ütleb Jeesus järgmist:”Kõike nüüd, mida nad iganes teile ütlevad, seda tehke ja pidage, aga ärge tehke nende tegusid mööda, sest nad räägivad küll, aga ise ei tee! Kõiki oma tegusid teevad nad selleks, et inimesed neid vaataksid.”

President Kersti Kaljulaid, Teie esitatud kõnes olevad mõtted on ilusad ja nendega saab nõustuda, sest nii peakski olema, kuid kas Teile ei tundu, et Teie poolt esitatud uusaastakõnes väljendatud mõtted ja üleskutsed kaotavad oma siira tähenduse ning pigem kõlavad õõnsatena, ebasiirana, silmakirjalikena ja manipuleerivana?

Lubage, et selgitan! Ühel pool fronti on tänane rahvus- ja vabadusemeelne valitsusliit ja rahva enamus, kes hindavad ja väärtustavad rahvuslikke, konservatiivseid, loomuomaseid, traditsioonilisi ja kristlikke väärtusi ning teaduslikku, tehnoloogilist ja majanduslikku arengut, ning teisel pool fronti on eelpoolnimetatud väärtuspõhimõtete hävitamisele ning moonutamisele orienteeritud maailmakodanikest juurdeta liberaalsed seltsimehed, keda Teie hellitlevalt nimetate “tehnoloogiausku ja pigem rahvusvahelist väärtustavaks seltskonnaks”.

Parandage mind, kui eksin! Eesti päevapoliitikaga kursis olevad inimesed ju teavad, et Eesti ühiskonnas ei ole olnud vastandite rahulikku dialoogi juba aastaid. Vastupidi, vastandamist on hoopis võimendatud, nii kooseluseadusega aastal 2015 kui ka ÜRO globaalse rändelepinguga (nn ÜRO Marrakechi leping) aastal 2018, kus Eesti rahva enamuse vastuseisu värdseadusele ja massiimmigratsioonile ei arvestatud ning nende vastaseid häbimärgistati küll sallimatuteks, vihaõhutajateks, natsideks, fašistideks, putinimeelseteks ning nii mõnigi neist on tiritud kohtupinki.

Eesti päevapoliitikaga kursis olevad inimesed teavad, kuidas ka terve eelmise aasta ja enamgi veel, olete Teie, proua Kersti Kaljulaid olnud samuti osaline vastandamises ning häbistanud just nimelt sedasama traditsioonide hoidmisse enam panustavat seltskonda ja sellest seltskonnast koosnevat valitsusliitu, ning teadlikult või tahtmatult aidanud kaasa peavoolumeedia poolt rahvuslikult ja konservatiivselt meelestatud inimeste, valitsusliidu ja rahvusriigi ning traditsiooniliste väärtuste vastase vaenuliku õhkkonna ja narratiivi loomisele.

Aastavahetuse eel Teie esitatud kõnet ja Eesti päevapoliitikat kõrvutades, tekib õigustatud küsimus, proua Kersti Kaljulaid, kas elame Teiega ikka samal planeedil, samas kalendriaastas, sama päikese all? Millisest toimunud rahulikust dialoogist Teie küll räägite?

Teie ise olete, kas teadlikult või tahtmatult, oma väljaütlemiste ja hoiakutega aidanud lõhestada meie ühiskonda ja takistada rahuliku dialoogi tekkimist nende kahe eelpool kirjeldatud frondi vahel. Miks? Meenutame president Kersti Kaljulaidi poolt reaalsust ja tervet mõtlemist eirates väljendatut ja valet tänase valitsusliidu ning Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) aadressil, mis vastandavad, häbistavad, häbimärgistavad, hirmutavad ja lõhestavad ning ei täienda ego loo väärtust meie ühiskonnas.

”Meil on ainult üks erakond, kes tahab Eesti maailmast ära lõigata, aga kui valija seda ei mõista, siis saame valitsuse, kus EKRE-l on oluline roll.” (oktoober 2017). “Ma vihkan neid nende käitumise eest ja ma vabandan kuvandi eest, mida see võib anda. Nüüd pean ma selgitama nende lolle vaateid ja territooriumi tagasi võitma. (juuli 2019). „Valetaksin, kui ütleksin, et see valitsus pole ohtlik Eesti välispoliitikale ja liitlassuhetele” (mai 2019). “Valitsus on ohuks põhiseaduslikule korrale ja Eesti julgeolekule” (detsember 2019).

Kas proua president ja Tema rindekaaslased tõesti arvavad, et meie ühiskonnas aastaid nähtud vaev Eesti põhiseaduse ja vabaduse vundamendiks ning õmblusteks olevate rahvuslike, konservatiivsete ja kristlike väärtuste ning traditsioonide hävitamise ja moonutamise tulemusena tekkinud lõhestatud Eesti ühiskonda saab panna lihtsalt kõrvale, ühe lihtsa emotsionaalse kõne ja loosungiga “head uut aastat” ja tehes näo, nagu midagi ei oleks juhtunud?

President Kersti Kaljulaidi poolt esitatud kõne valguses tsiteerin üht noort tüdrukut, keda juurdeta liberaalsed seltsimehed on poliitilise omakasu nimel ära kasutanud ja kellelt on röövitud turvaline ja loomulik elukeskkond, kus võimalus õppida ja koolitarkust omandada, ning kellest on tehtud reaalsust ning teadust eirav maailmakodanik. President Kersti Kaljulaid, ”How dare you?” ehk “Kas teil häbi ei ole?”

Lõpetuseks. Ilma tõelise andeksandmise palumiseta ja andeksandmiseta ning meeleparanduseta ei ole tekkinud Eesti ühiskonnas paranemist. Eelmise aasta põhjal teame, et mitmed oskavad vabandust paluda, kuid kas osatakse ja tahetakse ka andeks paluda ning andeks anda ja meelt parandada?”

Valver Kõrgemäe (pildil)

2 commentsOn Kersti Kaljulaid, “How Dare You!” ehk “Kas teil häbi pole?”

  • Avatar

    Kõigist Kaljulaiu ja tema jüngrite esinemistest kumab nõukogude ajal ülistatud internatsionalism, seda anti nii söögi alla, kui söögi peale, kuni kõrini sai.

    Tänan, enam ei soovi!

  • Avatar

    kui ise lugesin uudistepealkirjast, et konservatiivse ja liberaalse maailmavaate vahel võiks olla dialoog, siis ei uskund oma silmi, sest president on esimene, kes on rünnanud ja selle dialoogi välistanud. ütleksin, et kõige kahepalgelisem poliitik, keda tean-mäletan. tuttavate inimeste hulgas on neid ikka ette tulnud, eriti nende hulgas, kellele sotside vaated lähedased.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused