Kert Kingo: kuidas kaitseb last vägivalla eest õppematerjal lasteaedadele “keskendumine üksteise suguelunditele”?

Rubriik Arvamus On
- Updated
©Erki Evestus
Uusnormaalsed õppematerjalid muudavad lapsed pigem pedofiilide saagiks.

“Annan omapoolse nägemuse meedias juba veidi kajastust leidnud ja üksjagu emotsioone tekitanud Tervise Arengu Instituudi (TAI) tellimusel koostatud ja lasteaedades kasutamiseks mõeldud 4-7 aastaste laste seksuaalkasvatuse õppe/juhendmaterjalidele.

Olen nüüdseks saanud vastused oma tekkinud küsimustele justiitsministrilt, teadus- ja haridusministrilt, sotsiaalministrilt, rahvastikuministrilt ja TAI-st ning kohtunud isiklikult materjalide kokku panijatega, kelleks on Kai Part ja Merike Kull.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kokkuvõttes jõudsid peaaegu kõik eelloetletud ametkonnad ja isikud lõpuks argumendini, et õppematerjalide väidetavaks eesmärgiks on õpetada lasteaialastele oma keha tundma, et nad oskaksid ennast kaitsta eelkõige halbade kavatsustega isikute ehk seksuaalse väärkohtlemise, vägivalla (nt pedofiilide) eest.

Kui nüüd lähtuda kõnealustest materjalidest, siis seda eesmärki nad vaevalt täidavad. Minu jaoks jääb selgusetuks, kuidas kaitseb seksuaalse väärkohtlemise või vägivalla eest last näiteks:

1) Peremudeli isa-isa või ema-ema tutvustamine? (materjalides: 4-5 aastased, harj 4.1, lk 30);

2) “Vales kehas” elamise tutvustamine? (materjalides: 5-6 aastased, nõuanne lk 37, 6-7 aastased, nõuanne lk 73);

3) Vastassoo riiete kandmine? (materjalides: 5-6 aastased, nõuanne lk 37 ja 38);

4) Poiss-poissi ja tüdruk-tüdrukusse armumise tutvustamine? (materjalides: 5-6 aastased, harj 7.4, lk 45);

5) “Unnutamisele” innustamine eneserahustamise ja turvatunde saavutamise vahendina? (materjalides: 5-6 aastased, harj 9.1, lk 54);

6) Keskendumine üksteise suguelunditele? (materjalides läbiv teema).

Vastuvõetamatu on see, et lasteaias läbiviidavad koolitused ei pea olema haridusministeeriumi poolt kinnitatud ega kooskõlastatud. Väidetavalt ei pea vanemaid ka teavitama sellest, mida nende lastele lasteaias õpetatakse! Ka pole koolituste läbiviijatele seatud mingeid kvalifikatsiooninõudeid (HTM). Ja kõige hullem – lapsevanematel puudub õigus oma lastel keelata osalemast sellistel koolitustel (HTM)! Need on kohustuslikud!

Ilmne on see, et nende materjalide sisu ei vasta väidetud eesmärgile.”

Kert Kingo, EKRE Riigikogu saadik

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused