Kert Kingo: tegemist oli hoolikalt ettevalmistatud politseioperatsiooniga

Arvamus,
- Updated
Kert Kingo

Juristiharidusega Riigikogu liige Kert Kingo (EKRE) avaldab endise politseiametnikuna asjast oma arvamuse, kui on kuulanud ja lugenud politseijuhtide selgitusi ning erinevaid õigustusi nende tegevuse kohta viimastel päevadel Tallinnas.

Esmalt, tegemist oli politsei operatsiooniga. Kuidas toimub sisemine töö korraldus operatsiooni ettevalmistamisel:

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

1. Korraldused tegevusteks ehk politseioperatsiooniks tulevad alati ülevaltpoolt ja liiguvad alla: peaminister – valdkonna minister – PPA direktor – prefektuuri prefekt – korrakaitse büroo juht – alamüksuste juhid (nt osakonna juht, välijuht, eriüksuste juhid). Mitte vastupidi. Altpoolt tulev initsiatiiv on võimatu.

2. Planeeritakse politseioperatsioon: kuna toimub, kus toimub, mis ajal, milline on ohutase (kas on relvastatud inimesed, füüsiliselt vägivaldsed ja agressiivsed, palju inimesi on, kes on ninamehed, milline on ninameeste taust), mis on tegevuse eesmärk ehk mida tegema minnakse (rahvast laiali ajama, avalikku korda või üritust turvama, inimesi nö “ära korjama” vms), millised politseistruktuurid on kaasatud, kes mida teeb, kuidas kohapeal tegutsetakse (silmatorkavalt, võimalikult märkamatult, jõuliselt või rahumeelselt) . Ühesõnaga, antakse ametnikele väga konkreetsed ülesanded. Tegutsetakse kindla plaani alusel.

3. Kui palju inimesi operatsioonil osaleb, mitu bussi ja autot kohapeale suunatakse.

4. Kas ja millised erivahendeid kasutatakse – maskid, isiku tuvastamise vältimiseks numbrite kasutamine nime asemel, erirelvad, politseikoerad jne.

5. Selgitatakse välja vabade kohtade arv arestimajades – millises, mitu kohta on. Kui lähima arestimaja kohad on täis, kuhu järgmised kinnipeetud viiakse. Kes tegeleb nendega kohapeal.

See on üldjoontes.

Kui nüüd vaadata politsei käitumist, siis on väga selge, et see oli täpselt selliselt planeeritud politseioperatsioon nagu see välja kukkus ja paistis.

Oli ära otsustatud kohad kuhu politseijõud saadetakse (Vabaduse väljak, Riigikogu ümbrus, vegan-kohvik/klubi jne), milliseid erivahendeid kasutatakse (nt maskid, politseikoerad), kes operatsioonil osalevad (lisaks tavapatrullidele eriüksused), eesmärgiks oli valitsuse vastase meeleavalduse maha surumine, lubatud oli verbaalne agressiivsus ja vajadusel füüsiline sekkumine. Peamine ülesanne oli isikute laiali ajamine, vajadusel politsei bussi või jaoskonda toimetamine nö isiku tuvastamiseks, võimu kehtestamine. Hirmutamine.

Erinevalt siseministri jutust ja mitme politseijuhi jutust ei olnud mitte midagi juhuslikku, sest juhuse hooleks ei jäeta niivõrd ulatusliku politseioperatsiooni puhul midagi. Seda operatsiooni valmistati ette mitu pikka päeva. Selle läbiviimise aeg oli teadlik valik, sest nädalavahetusel oli reaalne, et meeleavaldusel osaleb oluliselt rohkem rahvast kui tööpäevadel.

Kui loogiliselt kõlab see, kui eriüksuslased saadetakse näiteks Riigikogu juurde liikluseeskirjade täitmist kontrollima ilma, et eelnevalt oleks selgeks tehtud kohalik liikluskorraldus ja seal kehtivad erisused, mida nad ju kontrollima saadeti? Selline asi ei ole lihtsalt võimalik!

Ka see, kui ülemuste vale otsuse tõttu tuleb hakata tagajärgedega tegelema, ja vastutuse selle eest peab võtma hoopis korralduse täitja, on politseis väga tavapärane. Juhte ei puututa. Kas keegi mäletab, palju kõrgemaid politseijuhte on millegi rikkumise eest vastutuse võtnud?

Mis peamine, operatsiooni korraldamine ja selle läbi viimine ei toimu ilma prokuratuuri ja Kapo teadmata, neid asutusi hoitakse alati planeeritud operatsioonide läbiviimisega kursis!

 

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused