Kits  kärneriks ehk „rahvastikuspetsialist“ Ott Karulin tegutseb jälle

Arvamus,
©Scanpix
Laulu- ja tantsupidu

Riigikantseleist saabus vastus minu ettepanekule koostada „Eesti rahvastikustrateegia 2021-2020“ seekord päevapealt. Minu sõnastus ei kõlbavat, sest valitsus on juba otsustanud koostada rahvastiku valdkonna arengukava. Minu selgitused, et  Riigikantselei peaks parandama kord dokumentidesse sisse  kirjutatud eksituse, lükati tagasi. Vastuskirja koostaja oli Pärnu kuulsa Sütevaka Humanitaargümnaasiumi vilistlane Ott Karulin, kunagine Sirbi peatoimetaja.

Meenub tema vana vaen käsitleda kultuurilehes rahvuse kestmise teemat. Põhjendan seda väidet näidetega. Esimene saadetis Sirbile oli poleemiline „Ansip ja rahvaarv“. Saan isegi aru, et igasugune poleemika ajalehele ei sobi ja artiklit ei avaldatud. Teine katse oli avaldada Sirbis minu ettekanne „Rahvastikukriisi kujunemine Eestis, selle tunnustamine ja meetmed kriisist ülesaamiseks“. Pidasin selle Stockholmis Eesti Teaduslikus Seltsis Tartu Ülikooli aastapäeva aktusel. Ettekanne ei kõlvanud avaldamiseks. Kolmas katse oli avaldada ettekanne, mida peeti Toompea Haridusseminaris  „Rahvastikupoliitika  uuendamise  vajadused ja võimalused“. Jälle Sirbis klapp ees.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Aastad läksid, rahvas kahanes. Palusin appi Riigikogu liikme  Jüri Morozovi, et tema aitaks Sirbis käivitada rubriiki rahvastikust. Talle ettepanek meeldis ja palus omakorda Riigikogu kultuurikomisjoni liiget Mart Meri, et seda mõtet ellu viia. Mart Meri oli ise käinud toimetuses, selgitanud vajadust. Lubati arutada toimetuse koosolekul ja sinnapaika asi jäi. Nüüd astub lavale kultuuriminister Urve Tiidus, keda veensin Sirbi .rahvastikurubriigi vajaduses. Võeti läbimõtlemiseks, kuid sinnapaika jälle ta  jäi.

Jälle möödusid aastad. Siseministeeriumist läks Riigikantseleisse taotlus kooskõlastada ettepanek  „Rahvastiku ja sidusa ühiskonna arengukava 2021-2030“ koostamisest. Ja nüüd tuli üllatus – Riigikantseleisse on ilmunud rahvastikuteema asjatundja Ott Karulin, kes kirjutab: „Rahvastiku ja sidusa ühiskonna arengukava 2021–2030“ koostamise ettepanek on üldjuhul selgelt ja sisukalt sõnastatud“.  Sisulistest puudustest ja võimalusest kubisev ettepanek arengukava koostamiseks on  Riigikantselei poolt Ott Karulini kaudu kooskõlastatud! Inimene, kes on järjekindlalt vastu olnud avama Sirbi veerge rahvastikuteemale, otsustab  kogu rahvuse tuleviku kujundava dokumendi üle.

Jaak Uibu, Riigikogu 13. koosseisu Eesti rahvastiku toetusrühma konsultant

2 commentsOn Kits  kärneriks ehk „rahvastikuspetsialist“ Ott Karulin tegutseb jälle

 • Avatar

  Sirp – Ajaleht

  Sirp on Eesti kultuuriajaleht, mis ilmub üks kord nädalas. Trükiti mustvalgena kuni aastani 2013. Ajalehe kaasandena ilmuvad kord kuus Diplomaatia, aastail 2007–2011 Roheline Värav ning aastatel 2006–2007 huumori lisaleht Kirp. Ajalehe Sirp ja Vasar esiknumber ilmus 5. oktoobril 1940. Wikipedia
  Peatoimetaja: Kaarel Tarand
  Toimetus: Voorimehe 9, 10146 Tallinn

  Kordan – PEATOIMETAJA Kaarel Tarand – kommentaarid on siin liigsed. Tarndite klann on sama punased hingelt Lauristinid ja pealegi veel sugulased.
  Nõuda aga padupunastelt sotsidelt Eesti rahva heaolu eest seismist oleks juba lausa Jumalateotus – kahjuks.

 • Avatar

  Ikkagi kuidas saavad diletandid kangide taha, kes neid toetab ja veel rahvastikuküsimuses, nii kilplaslik

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused