( : ) kivisildnik: Alguses panid nad luksusautod põlema

Arvamus,
- Updated
©Scanpix
( : ) kivisildnik

Kliimamäratsejad radikaliseeruvad: mõne päeva eest lugesin uudist Saksa punarohelistest kliimaaktivistidest, kes kutsusid progressiivsest inimkond üles luksusautosid füüsiliselt hävitama. Üht-teist õnnestus ka põlema pista. Kliima kaitseks, muidu sureme.

Vähe sellest, äsja raporteeris National Review loos “Environmentalist Killjoys Are Coming for Your Football”, et Harvard-Yale’i tuli- ja spermapead võitlevad lisaks lennukitele ja lehmadele ka jalgalli vastu. Ikka kliima poolt ja elu kaitseks. Eks ta ole, abordid ei tee elule midagi, jalgpall aga tapab.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kliimamäratsejate mõttekäike pole lihtne jälgida, aga kogu seda soga üldistades: nad näevad ohtu tsivilisatsioonis ja heaolus – kõik, mis põhineb fossiilsel kütusel, on mõrvarlik. Tootmine, tarbimine, sotsiaalhoolekanne, meditsiin, meelelahutus – kõik see põletab fossiile ja kõik see tapab meid loetud kuude, aastate või nädalate pärast, olenevalt infoallika radikaalsusest.

Luksusautode põletamise mõte on massidele sel põhjusel arusaadav ja vastuvõetav, et neil endal luksusautosid ei ole. Võitlus kapitalismi vastu ei ole uuskommunistide jaoks võitlus suurpankade, ülemaailmsete korporatsioonide ja neid teenindavate valitsuste ja meedia vastu, vaid Porschele tule alla tegemine.

Jalgpallivastane võitlus on sellesama kiivuse teine pool – mina ei ole selline võimsa rinnakorviga superstaar, mina ei ole masside ja naiskodanike lemmik, äigan siis kliimateibaga vastikule sportlasemolule. Miks ta hingab siis rohkem kui mina ja emiteerib saatanlikku tsee oo kahte.

Jabur tarbimine ja ebakvaliteetsete toodete massiline valmistamine on ka minu meelest kuritegelik. Kuid süüdistada tarbimises ainult rikkaid ja saastamises ainult jalgpallureid on lihtsalt nõme. Kunagi võis Tallinnaski näha Soome kunstniku näitust verisest ketsist, mille mõte oli selles, et kaubamajast asju ostev koduperenaine mõrvab elu jooksul rohkem inimesi kui keskmine sarimõrvar.

Tootmine tapab, kolmandas maailmas surevad ketsiliinide taga nais-, laps-, mees- ja ilmselt ka transorjad. Kõik surevad, kiskjalik kapitalism ei halasta kellelegi. Ega siin muud ei aitagi, et kui näed kedagi, kes tossudega ringi jalutab – jalg maha. Rikas tapab kindlasti rohkem kui teised, aga ka keskklass ja isegi vaesed tapavad. Bussisõit tapab ja kui sa ka jala käid, siis su tossud ikkagi tapavad.

Sokid tapavad, orjastamine tapab, fossiilide põletamine tapab. Ükskõik mida sa ostad, see on raske kuritöö inimkonna ja looduse vastu. Kui ostad aga midagi nn ökoloogilist, siis sured ise maha, sellised hinnad on maheketsidel, kusjuures nende mahedus on ikkagi sügavalt kaheldav.

Ühesõnaga spermapeade loogika kohaselt võib füüsiliselt rünnata iga tootmisettevõtet, iga kaubandusettevõtet, iga tarbijat ja iga töötajat, kõik nad on ohuks loodusele ja inimkonnale. Põhimõtteliselt on ka raugad ja lapsed koorem loodusele ja rase on suurem koorem kui halvatu.

Aga kellest see inimkond siis ikkagi koosneb? Ka rõhutud vähemused tarbivad, ehkki nende osalemine tootmises on pigem hüpoteetiline. Mida toodab meie lugupeetud feministeerium, inimõiguste keskus või Pakosta võrdõiguslikkuse verist vahtu väljaajav ja umbluu-umbluu kisendav kontor? Ainult kulutavad, ainult koormus keskkonnale. Mida me sellest järeldame?

Radikaliseeruvad spermapead alustavad luksusautode põletamisest ja jalgpalli peksmisest. Aga süües kasvab isu, tikke on rohkem kui Porschesid ja maailmavalu ei kustu koos autopoe suitsevate varemetega. Ma ei imestaks, kui limusiinide ja maasturite järel süüdatakse tehased ja kaubamajad ning seda tehakse koos klientide ja töölistega. Muidu tuleb kliimasurm.

Kui me vaatame seda kliimamäratsejate iga päevaga järjest ühiskonnaohtlikumaks muutuvat tegevust vaikides pealt, siis oleme me ise kaassüüdlased. Kliimaullikesed tuleb hoida eemal poliitilisest võimust, seda soovitan valimistel meeles pidada. Kliimasõgedust propageerivaid väljaandeid tuleb boikoteerida. Kliimasponsorite tooteid ärge ostke.

Kultuuriklounid ja muud limukad, kes kliimasurmast soiuvad, tuleb infovoolust ja normaalsete inimeste seltskonnast eemal hoida. Minu jaoks on kaks punast joont, laste keemiline kastreerimine ja kliimadementsus – siin ei ole kompromisse, läbirääkimisi ega mingit halastust. Sarimõrvaritega ei tehta kompromisse stiilis okei, ära siis tapa neljasadat naist, löö kakssada kasti ja elame sõbralikul edasi.

Selline kokkuleplus oleks kõige ilgem absurd, ja nii pole võimalik mingid kokkulepped ka kliimamäratsejate ja laste kohitsejatega. Ühiskond ei ole avar nagu meri ja ei pea mahutama igasugust solki. Kuskil on piir ja ühel pool seda piiri on seaduskuulekas kodanikud ja teisel pool piiri laste munalõikajad ja kliimaterroristid.

(:) kivisildnik

 

VAATA KA

“Klima-Killer” im Visier: Linke Attacken auf Kreuzfahrtschiffe und SUV befürchtet

One commentOn ( : ) kivisildnik: Alguses panid nad luksusautod põlema

 • Avatar
  Margus Peterson

  kui tahad maailma muuta, alusta iseendast. et rohenatsid rohkem maaima ei risustaks, tooteid ei tarbiks, tseeookahte ei eritaks –
  keeraku endil hapnik kinni. kui kliima paraneb, siis tähendab – toimib. kui ei parane, tuleb katset jätakata seni, kuni paraneb.
  sest pole kuigi kaua aega tagasi, kui päevalehe tindikuli parisekrister sonis midagi lapsest kui ilgest inimsusevastasest kuri-
  tööst. kliimaogarad võtku parisekrister punti ja andku minna.
  aga “volinik” pakostiliisa on omaette frukt. kel viitsimist, vaadaku postimehe veebist järele, mis soga ta pärnu linna volikogus
  suust välja ajas. üritasin minagi vaadata-kuulata, aga paraku läks . . . kohvivesi keema. ja nii keema, et võtsin kätte ja helis-
  tasin pakostiliisale. pole mingi saladus, et LKGB tegelb alaealiste hulgas soovahetuse propaganda ja “nõustamisega”, st. ahvatleb
  noori end keemiliselt ja füüsiliselt steriliseerima ja kastreerima! ja vÄrdõigusvolinik annab sellele oma “õnnistuse” – see olevat
  põhiseaduslik õigus! kes ja mis “kraadiga” “tohtrid” sellist “teavet” jagavad? kas pakostiliisa on “tohter” JOSEF MENGELELT (selgus,
  et “volinik” on täiesti teadlik, kes see mees oli ja millega ta tegeles) ilmutuse saanud või on ta temaga koguni suhtes olnud, et
  LKGB-šnikud kui mengele jüngrid tema soosingu on pälvinud?! kas EESTI VABARIIGI PÕHISEADUS on “kõrge riigiametniku” jaoks – misasi?!
  ja sellist “ametnikku” nuumab eesti maksumaksja?! kes ta, pakostiliisa, õieti on?
  paari päeva pärast sain politseist telefonikõne – pakostiliisa esitas minu pääle kaebuse ja mulle terendas krimasi – ma olla “volinikku”
  ähvardanud. tunnistan ausalt – jah, “ähvardasin”. sest seni kehtib siinmail EESTI VABARIIGI PÕHISEADUS ja natsipropaganda on keelatud.
  lisaks tuletasin pakostiliisale meelde, et põhiseaduses on §54 ja selle täimiseks on kõik vahendid hääd. et “ähvardus” “tõhusam” sai, kui
  ma tahtsin – olen süüdi. sarvilisi lisandus palju . . . nädal aega hiljem sain politseist teate – krimasi lõpetatud, kuna “ohtu” pakosti-
  liisakese elunatukesele ei ole. pole “ähvardustki”, veel vähem selle täideviimist.
  olgu see lugu teile “õpetuseks” – kui kavatsete pakostiliisat ja tema mengele jüngreid segada – teile terendavad rootsi kardinad ja prii
  lobi.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused