( : ) kivisildnik: Lõputu kinnimätsimine

Arvamus,
- Updated
©UU
( : ) kivisildnik

Ma muidugi ei loe lehti ega vaata telekat, ei kannata välja. Valed ja propaganda on üle mõistuse. Siiski jõuavad minuni mõned pealkirjad, katked väärastunud võltstegelikkusest, suitsukatte silmisöövitav ving.

Nii olevat terviseamet võtnud palgale neli suhtekorraldajat ja kasutavat ka vasakmarutõbise noorkirjanik Mikk Pärnitsa teeneid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Pole vahet, kas see on tõde või ei, ma ei hakka fakte kontrollima, selle eest makstakse Delfi kontorile, tehku oma tööd ja teenigu oma verine globaalraha välja.

Mingid suhtekorraldajad kindlasti terviseametisse palgati ja mitte väikese raha eest. Mikk Pärnits on ka olemas, vahel laenutan ta raamatud ja viin üldjuhul lugemata tagasi, see on minu humanitaarabi projekt, autor saab mõned sendid laenutusraha ja tunneb ennast ühiskonnale vajalikuna, keegi ikkagi laenutas.

Ütleme, et terviseametis on neli suhtekorraldajat korralikul palgal. Kirjanike Liidus on mu teada ka umbes neli inimest tööl: sekretär, esimees, närvivalude all kannatav projektijuht ja raamatupidaja. Kui need neli suhtekorraldajat ei oska muud välja mõelda kui Mikk Pärnitsa vandenõuteooriad paljastava kirjutise, siis tunnevad nad väga halvasti eesti kirjandust.

Kirjanike Liidus on kolmesaja liikme tuuris ja mitmed neist on võimelised kirjutama lehelugusid. Mitte kõik ja kaugeltki mitte enamus, aga siiski ehk pool tosinat, meenuvad: Mutt, Kivirähk, Hvostov, Rooste, Õnnepalu ja Juku-Kalle Raid. Lapseohtu ja sageli naistekleitidesse riietuv Mikk minu teada ei ole liidu liige ja kirjutab neist kõigist kehvemalt.

Ma näen, et sotsiaalministeeriumi mõjuvõimu kasutatakse halvasti, neljast avaliku suhte spetsialistist ei piisa, et orienteeruda eesti kirjandusmaastikul. Oleks vaja veel kas neli eksperti paljata või lehti sirvida või koolis käia, ehk isegi mõni raamat läbi lugeda. Nii see igal juhul edasi kesta ei saa.

Kui on vaja midagi kinni mätsida, siis kasutatagu selleks tunnustatud ja võimekaid kirjanikke. Nii on kõigile parem. Igal juhul tuleb tunnustada sotsmini head tahet kirjandust raskel ajal aidata, kirjanik ei ole õige, eksperdid ei ole õiged, aga suund on õige – niikuinii kirjutatakse mingit jama ja makstakse see kinni, miks mitte maksta siis kirjanikule, olgu esialgu või Pärnits.

Sotsiaalselt ebaõiglane on aga see, et palgal on neli isikut, kes ei oska isegi Pärnitsa tasemel kirjutada ja peavad selle teenuse siis kas sisse ostma, rentima või kuidagi niisama linkima. Aus oleks siiski palgale võtta mõni transvestiidist kirjanik. Kui see transvestiidiasi tõesti nii tähtis on.

Meie liitlased ameerikamaal on usinad transvestiite-literaate palkama ja neid raha eest lastele raamatukogudes näitama. Lastele muidugi tasuta, riigile aga mõistagi läheb see teenus kena kopika maksma. Näed siis, liitlase kenad kombed on ka meie progressiivsemates ametkondades samahästi kui kasutusele võetud. Tasu kohta selgitab faktid muidugi Delfi, faktid ja rahad ei puutu kuidagi meisse.

Aga ikkagi peame ära otsustama, mis meie riigile on tähtis ja põhiseaduse valguses õige. Kas võtta palgale võimalikult kobe kirjanik ja lasta sellel oma räpased sepitsused kinni mätsida või võtta palgale suvaline transvestiidist kirjanik, olenemata tema saatustest ja võimetest, peaasi, et on transvestiit kleit seljas ja valerinnad õieli ees – muu polegi oluline, sellest piisab.

Ükskõik kuidas me otsustame, tuleb palgale võtta kirjanik, mitte suvaline suhtekorraldaja, kes siis oma positsiooni kasutades vaest kirjanikku ära kasutab, võtab ise palka, aga kirjanik teeb töö. See ei ole sotsiaalministeeriumi vääriline käitumine, see on kurat teab mis. Transvestiidi õiguste eest võitlejad peaksid nüüd küll sekkuma, kas feministeerium või mõni Sorose kontor.

Kui otsustatakse, et transvestiidist kirjanikud on olulised ja teised ei ole, siis tuleb seda poliitikat arvestada ka Kultuurkapitalis, Kirjanike Liidus ja see tuleb ka seaduseraamatusse raiuda. Siis pole minusugustel heterotel enam kuskile kirjandusse asja, niikuinii kirjutan avaldusi ja projekte niisama iseenese lõbuks ja vaba aja veetmiseks.

Kui see nii peab olema, siis kehtestage kirjanikele ametlik transvestiidi univorm ja makse selle valmistamine ja kandmine korralikult kinni, mingid molud taolised undruku endale kindlasti selga ajavad, enamik loomemolusid teevad raha eest ükskõik mida – saagu siis ikka korralikult nalja, postitants ja muud erootilised eneseväljendused saagu kirjanduselu lahutamatuks osaks, eriti lastele esinedes.

Kuidas saab nii olla, et meil on demokraatia, inimõigused ja euroopalikud väärtused, aga ainult üks transvestiidist kirjanik Mikk ja seegi sotsmini haldusala äärel, nii globalismi ei ehita. On vaja rohkem pingutada, on vaja otsustavalt tegutseda, muidu meie ülemused satuvad ehk ebasoosingusse. Ei tea, mis siis saab?

(:) kivisildnik
Sanga talus, ürglooduse kägistavas haardes
08.05.2020

15 commentsOn ( : ) kivisildnik: Lõputu kinnimätsimine

 • Avatar

  Kivisildnik on jõhker. Sante ja peast haigeid ei tohiks niimoodi mõnitada.
  Valigu endale tugevam vastane.

  • Avatar
   Tagasihoidlik arvamus

   Pullerits ei kanna naisteriideid?
   Eks teda hoitakse ka eesotsas sellepärast, et haige pea saaks muidu veel rohkem haiget.

  • Avatar
   Tagasihoidlik arvamus

   Pullerits ei kanna naisteriideid?
   Eks teda sellepärast hoitaksegi eesotsas, et haige pea veel rohkem haiget ei saaks. Urbaniseerunute kujutelmad, et nad peavad alati kõiki kõnetama ja mõjutama, et näida ise normaalne. Nagu muidu ei näeks, mis toimub.

 • Avatar
  Allan Kiipli

  Täna just tuli luuletus, lubate et avaldan.

  Ükski laiskusest ei laula laululind, tal on keppi vaja.
  Ja kui linnud ehitavad maja, on tal pesa vaja.

 • Avatar

  kahju et eesti rahvas pole siiamaani aru saanud et ona jõuga ja nn tarkusega paradiisi ei ehita. millal lõpetab eesti rahvas Jumala vastu mässamise?

  • Avatar

   jumalat aga pole olemas.

   • Avatar
    elame-näeme

    Kas tõesti? Riskantne seisukoht.
    Huvitav on see, et inimene teab ka teise inimese sisemaailmast ainult nii palju, kui too ise avaldab.
    Inimese mõtted on teatavasti nähtamatud, kas neid seepärast pole olemas?

   • Avatar
    vk . com / prooton

    Jumala puhul on see probleem, et igaüks mõtleb asjast eri moodi. Kui jumalast rääkida, siis võiks olla kirjutamata reegel, et enne see termin defineeritakse oma arvamuse väljendaja poolt.

   • Avatar
    elame-näeme

    Defineerida on võimalik ainult ebajumalaid, sest „kuidas püüda keskpäeva päikest?“
    Või kui palju suudab hoomata/tunnetada molbertile paigutatud kunstiteos (aeg-ruumis kulgev inimene) kunstnikku, oma Loojat?
    Õige pisut, ainult seda isiklikku lähedast külge ja selles mõttes on isegi õige öelda „igaüks mõtleb oma moodi“,
    sest inimesed on erinevad, igaüks on unikaalne.
    Looja-Jumal, igavene Vaim on aga Üks, kõige olemasoleva algpõhjus ja lõppeesmärk.
    Ta on inimesele seadnud ajad ja rajad, et inimene oma elu jooksul Teda otsiks ja leiaks, kuigi Jumal ei ole kaugel mitte ühestki meist.
    Sillaks on usk, usaldus. Veel kehtib – kes otsib, see leiab, kui ta otsib kogu südamest. Seegi aeg ühel päeval lõpeb (ca 90% Vana ja Uue Testamendi ettekuulutustest on juba täitunud, keda huvitab).

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Mitte ainult kinnimätsimine vaid tülgastav topeltmoraal.Kui nimetatakse ajaloolane siis olgu ta idast või läänest hakkab kohe silma pidev tahe ajalugu ümberkirjutada,ikka uuesti ja uuesti kui tsaarid vahetuvad !Tänapäeva sündmustest väga olulised võtmeküsimused vaikitakse lihtsalt maha ja avaldatakse võimendatult sündmuste ümber toimuvat müra !
  Näiteks:Delfis on terve rida kommentaatoreid kes päevast päeva pritsivad viha ja seda kõige häbematumal viisil sj.suurema osa omavahelisel artiklisse mittepuutuvas nääklemises aga moderaator istub nagu kult rukkis ! Ainuke järeldus,et need kümmekond on palgalised !

  • Avatar

   Need justkui vasakpoolsed sotsid (tegelikult libasotsid) ja nn liberaalid on oma olemuselt hoopiski pigem parempoolsed sorosfashistid-rassistid, kuna nad võitlevad Läänemaailma valitsejate, USA-EU suuroligarhide domineeriva maffiagrupeeringu huvide ja jätkuva ülemvõimu eest Läänemaailmas.

 • Avatar

  hea,Kivisildnik,kirjutada Sa oskad..

 • Avatar
  Adalberto Vorstini-Sardelli

  Kui see Pärnitsa lõust mulle Raekülas kuskil ette jääb(Olevi poe kandis või rannas),siis no ma ei saa sellisest liberastist lihtsalt mööda minna.Ma arvan,et väärkohtlen teda.

 • Avatar
  elame-näeme

  Täispimedus algab meie laiuskraadil pikkamööda, nii et selle protsessiga jõuab isegi harjuda. Suur vale saab alguse kahtlustest, ebakindlusest.
  Raamat, mis algab deklaratsiooniga -“Alguses lõi Looja taeva ja maa …” ja lõpeb sõnadega – “Ja Looja loob uue taeva ja uue maa …” – His Story –
  annab teada, et kõigi kahtluste alguseks oli küsimus “Kas Jumal on tõesti ütelnud …?”

  Mina õppisin koolis, et fashism ja kommunism on leppimatus vastuolus vastandid. Hiljem tehti enam-vähem selgeks, mida tähendab demokraatia, liberalism jt. teooriad. Aga täna? Kõikjalt vaatab vastu ideoloogiline segapudru. Vähe sellest. Küsimus on, kas mees on ikka mees või naine on naine või kes üldse on inimene ja kas ongi vahet inimesel ja loomal. Kas pandeemia on tegelikult plandeemia? Küsimused. Kahtlustused. Süüdistused.

  Ainus, kes selles olukorras käsi hõõrub, on Kõigi Valede Isa.
  Aga pimedus ei ole iseenesest mingi suurus – see on kõigest ebatäielik valgus või selle puudumine.

  Keegi valerahaga võitlemise spetsialist on öelnud: et olla sel alal edukas, pole kõige olulisem tunda valerahade kõiki nüansse,
  kuid asendamatult tähtis on tunda õiget valuutat …

 • Avatar

  Väga palju on ülekohut…Ma ei suuda enam ise endasse seda üksinda jätta,sest reetmise räigus on põlvkondi räsitd ja seepärast mõistes Ajaloos toimuvat kordust,sunnib karjuma:!Peatage varisemine!”Me hoone kui riik ehitati üles ju liivale..,kuid tugevam tuul ja suurem laine …viib kõik minema…Kaljule kui Jumala õpetusele tuleb ehitada seda,mis Eluväärtusi kannab..Nüüd on kuri karjas,sest noored ei tahagi enam muud,kui mugandatud elu iseendale ja selleks on globalistid kõike juba läbi mõelnud…Välja arvatud üht…Kurjusel pole …Tulevikku…Seega Armastus vaid rõõmustab üheskoos Tõega..ja seda ,kallid kaaskannatajad sügavalt Teile kõigile ka soovin sel kaunil Emadepäeval!

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused