( : ) kivisildnik: Meie väike paljukannatanud riik on jäänud nõdrameelseks

Arvamus,
©(:)kivisildniku Facebook
(:) kivisildnik

Midagi ei ole teha, tõsiasjadele tuleb näkku vaadata, olgu tegelikkus nii õudne kui tahes. Ja fakt on see, et Eesti Vabariik on jäänud nõdrameelseks. Riikidega on nagu inimestega, rasked hingelised üleelamised võivad nad murda ja nii minnaksegi lolliks. Kas antud juhul on põhjuseks katastroofilised kaotused Afgaanimaal, laste ohverdamine või hapendatud vahhiini järelmõju, kes seda teab.

 

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Lihtsa kodanikunagi on väga raske üle elada naispeaministrit, naispresidenti, transametnikku ja lõhnastatud pudeliharja meenutavat sotsiaalse sidususe ministrit, nagu ka õõvastavat välisministrit. Aitab, tülgastava loetelu jätkamiseks puudub vajadus. Mis siis veel rääkida nomeklatuurist, kes seisab mainitud kontingendile palju lähemal. See moraalselt ja intellektuaalselt laostunud seltskond nakatab mandumispisikuga ka enda hulka sattunud üksikud normaalsed inimesed.

Igal juhul riik peksab segast, sonib, on takerdunud paranoilistesse luuludesse ja kinnismõtetesse ning jõriseb loomalikult. On tuvastatavad meelepetted ja muud vaimutegevuse rikked. Enamlevinud luuludest võiks nimetada kliimaparanoiat, sooneutraalsuse kinnisideed, igast nurgast kostev vassimine ja vasaksonimine on omandanud epideemilised mõõtmed.

Ma ei oska hetkel nimetada ühtegi riigi võtmefiguuri, kes esindaks selget mõistust, ajaks kasvõi kord kuuski arukat juttu või mõjuks vähemalt oma välimuse ja käitumisega sümpaatselt ehk soliidselt. Ei osata ka täisarvudega rehkendada. Degenerantide paraad, muud ma ei ütle. Normaalne ja mõistlik inimene ei kanna okultistide riituse maske ega osale ohtlikes inimkatsetes ning ei sunni ega ahvatle teisi oma elu ja tervisega riskima.

Ma ei hooli sellest, kui riik ei saa aru väheolulistest asjadest, nagu näiteks filatelistide ja viimse päeva pühakute seksuaalne võrdsus sügaval maa all või midagi sellist. Ma üritan leppida ka sellega, kui riik ei saa aru liiga keerulistest küsimustest, nagu näiteks au, väärikus ja kultuuriküsimused, isegi kultuuritegijad ise ei saa üldse mitte millestki aru, kuidas siis vaene segadusse aetud riik võiks.

Ometi on teemasid, mis peaksid olema selged ka algkooli lapsele nagu näiteks aritmeetika, loogika terve talupoja mõistuse tasemel ja põhiseaduse põhimõte – milleks ja kellele see riik on üldse tehtud. Taoline sanitaarne miinimum võiks riigi tipptasemel ikkagi olla mingilgi kombel esindatud, aga ei ole. Täielik intellektuaalne vaakum.

Kui riik mingi seisukoha võtab, siis tahaks nutta, pead vastu lauda taguda ja ära surra. See on kohutav, see on alandav, vastik, solvav, see on loomalik ja täiesti ebainimlik ja kisendavalt loll. Toon konkreetse näite, väga sümptomaatilise näite siinjuures. Liigsuremus, pool aastat ei märka riik, et tema kodanikud surevad sadade ja tuhandete kaupa maha.

Keegi pole muidugi märganud ka iibeprobleemi, kus sa sellega. Iive on ju seotud põhiseaduse, aritmeetika ja terve talupojamõistusega, mida lihtsalt enam ei ole. Käib üle jõu. Nupp ei noki. Pea ei võta, silm ei seleta. Põhiseadus on ju ikkagi mitukümmend lehekülge keerulist juttu rahva, keele ja kultuuri säilimisest läbi aegade. Kuidas saab aga rahvas säilida, kui iive on katastroof ja liigsuremus otse hirmuäratav, jube – seitsme kuuga on meil kõngenud 1625 inimest rohkem kui mullu.

Pärast seda kui suvalised blogijad ja minusugused eriti alatud vandenõuteoreetikud on lihtsa lugeja ninapidi laibakuhja sisse torganud nagu nurkasittunud kutsika, vahib riik tükk aega suu vett täis ja otsib lolli, kelle kaela veeretada avalikud suhted ja süü. Kes otsib, see kunagi ikka midagi leiab. Eriti kui tal on täieline riigi võimekus ja kaporatuuri hunta peale selle.

Surnuid ainult 1621, seega seda asja ei pea klaarima mõni kantsler, minister, president või selline tähtis nina, tühiasjadega tegeleb meil keegi kodanik P. Viiklepp registrite osakonnast. Naera ennast kõveraks. Kas keegi on sellest osakonnast varem midagi kuulnud? Vaevalt. Ma väga loodan, et tema kõrgeausus P. Viiklepp seevastu on teile kõigile tuntud ja enamgi veel.

Igal juhul mulle on tundmatu riigiametnik veidi usaldusväärsem kui iga päev telekast vastu vahtiv tühja pilguga moll. Paraku hajus kodanik P. Viiklepi tõsiseltvõetavus kohe pärast seda, kui ma ta esimesed rehkendused olin läbi katsunud. Totrus, ilmselge absurd, haige jama. Mida ütleb ametnik, ta ütleb, et liigsuremus tuleb kuumast suvest. Huvitav idee, aga ei veena.

Seitsme kuuga suri 1625 inimest, kahe suvekuuga (olgu nad nimetatud, juuni, juuli) suri ainult 272 inimest, üle jääb 1353 kelle eksistentsi kuidagi suvega põhjendada ei saa, sest nad ei surnud mitte suvel, vaid talvel ja kevadel, no ei olnud tapvalt palav talv, kas tead. Talv on mittesoe, mittetappev, kevad ka mittesoe, seega samuti mittetappev.

Jaanuar, veebruar, märts, aprill ja mai ei ole suvekuud. Ei ole kunagi olnud. Ei ole kuumarekordeid. Talve- ja kevadkuudel suri keskmiselt igal kuul 270 inimest, see on nüüd nii, et igal talve- ja kevadkuul suri kaks korda rohkem inimesi kui kahel suvekuul kokku. See ei ole väike vahe, see on suur vahe. Ametnikud, ärge enam kunagi midagi arvutage, ei ole vaja. Tõesti ei ole vaja.

Ametnik räägib meile ainult 16.74% surnutest ja arvab, et me usume, et kuumarabanud tappis talvel ja kevadel 1353 inimest ehk 83,26% ülejäänud suveväliseid surnuid.

Nõdrameelsus ületab igasugused taluvuse piirid. Osundan: ””Kui on temperatuurid kõrgemad, kui on üle 27 kraadi maksimaalsed temperatuurid, siis näeme väikest suremuse suurenemist, kui üle 30, siis on juba päris suur,” ütles Orru.”

Ah nii, või koguni nii, saan ma ikka õigesti aru, et meil oli siis jaanuaris, veebruaris ja märtsis jne 27 ja 30 kuumakraadi, või oli talvel koguni kaks korda kuumem, nii 54 kuni 60 kuumakraadi, sest laipu oli talvel kaks korda rohkem kui suvel? Kas teil piinlik ei ole? No ei ole sellist kliimakatastroofi meil, rääkigu telekas mida tahab. Ei ole, ei ole olnud ja ei tule ka.

Aga kui registriosakonnal ja kodanik Orrol on õigus, miks pole siis meie tervise eest hoolitsev riik kehtestanud kuumuse vastaseid regulatsioone – kohustuslikke päikesevarje? Miks ei mässita vanureid külma vette kastetud linadesse ja ei suleta neid jahedatesse keldritesse? Miks meid ei kaitsta kuuma eest, mis tapab rohkem kui see teie mütoloogiline viirus?

Viirus tappis suvel kahe kuuga 28 inimest, see on 16,25% 272-st suvisest kuumasurnust. Aga kus käib rabelemine 16% pärast – vahhineerimine ja vahhineerimata isikute vallandamine ja mõnitamine ja hammaste kiristamine. Miks me ei kanna maskide asemel kõrberahvaste burnuseid ja muid tuntud kuumakaitsevahendid? Miks pole keelatud saunasid ja reise soojadele maadele, kus temperatuur 27 ja 30 ja enam ja kus inimesed surevad ju kohe ära? Süda jääb seisma, ERR ütles.

Kas 83,26% surnuid ei loe? Kas 100% ka ei loe? Aga 116%? Kas nad ei olegi inimesed? Kas kuumus, mis tapab kuus korda rohkem kui eepiline meediakatk, ei vaja mingeid regulatsioone, piiranguid, meetmeid ja riiklikke tõmblemisi? Seletage mulle see asi ära, teie registriosakonna targad ja muud kõrgepalgalised tegelinskid või olge neetud ja tõmmake endale ise pikkade varrukatega särk selga ja kolige polsterdatud palatisse.

Üks meist peab olema hull, kas teie või mina.

( : ) kivisildnik
Pärnus
11.09.2021

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused