( : ) kivisildnik: Pakun Soome parlamendisaadikule poliitilist varjupaika

Arvamus,
- Updated
©(:)kivisildniku Facebook
(:) kivisildnik

Vanasti, kui ma veel lehti lugesin, räägiti seal sellest, kuidas arengumaades kristlasi taga kiusatakse ja mõrvatakse. Kas siis lüüakse kuskil Aafrikas teibaga maha või viilutatakse fundamentalistlikus Araabias piibli lugemise eest peopesad hakklihaks. Jubedad pildid olid ka ilmarahvale vaatamiseks ära trükitud.

 

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kristlaste hukkamine on meie vanemale põlvkonnale ka Maarjamaalt tuttav, eelmise okupatsiooni ajal oli kristlaste represseerimine sadistlike punareite igapäevaseks meelelahutuseks. Kawe keldris ja muudes kommunistlikes tapamajades leidsid oma otsa nii mõnedki, õnneks on meil tsiviliseeritud elunormid taastumas ja pärast pastor Harald Meri elajalikku eluküünla kustutamist tundus, et kommarid on hoo maha võtnud.

Soomes on aga asjad ka täna päris halvasti, kolmanda maailma ja kommunistide elajalikud kombed on põhjanaabrite juures laialt levinud. Nimelt korraldavad nad seal justiitsmõrva parlamendisaadik Päivi Räsaneni kallal, kes julges avalikult Piiblit tsiteerida, oli vist midagi mehe ja naise liidu kohta. Lugupeetav sai süüdistuse vihakõne seaduse alusel.

Soome ei saa olla demokraatlik riik, kui seal ei ole elementaarseid inimõigusi – ei sõnavabadust, usuvabadust ega südametunnistuse vabadust. Jälk. Runnel luuletas kunagi punasest peldikust Peipsi kalda peal, nüüd võime veeretada värssi sinivalgest sitamajast Soome lahe soostunud serval. Faktid on sellised.

Hetkel meil veel kristlasi Piibli tsiteerimise eest vangi ei panda ja me saame põhjanaabritele olla eeskujuks nii demokraatia edendamise kui inimõiguste austamise poolest. Hea on põtradele ülevalt alla vaadata ja neile paremaid euroopa kombeid õpetada. See tunne teeb hingele head, tore oli lugeda, et demonstrandid avaldavad meelt Soome saatkonna ees ja ülbitsevad seal ikka täiega.

Soomest kui küllaltki tuntud põhjamaast inimõiguste asjus mööda minna on ikka suur asi. Uhke on olla eestlane ja irvitada elementaarsed inimõigused minetanud hõimuõdede üle. Me võime lisaks vene dissidentlikele räpigurmaanidele ka Räsanenile poliitilist varjupaika pakkuda, ma võin seda ise eraisikuna teha – kui meie riigist üldse enam asja ei ole.

Mul talus ruumi on, miks mitte päästa ühe Skandinaavia kristlase elu, kes islamiseerunud vanglast ehk ühes tükis välja ei tulegi. Päivi ei pea ilmtingimata surema. Kui tal enam muud elulootust ei ole, siis tulgu Pärnumaale, saab saunas käia, naistevalitsuse hirmuhigi maha pesta ja Patriarhi tiigis sulistada. Teeme suppi ja istutame kuusehekki – täielik idüll.

Ikka tuleb hädalisi aidata, soomlased on meie vastu alati suuremeelsed olnud, tsaariajal võeti isegi meie kultuurisaadikud vastu ja kiideti Jakob Liivi lugulaule. On aeg samaga vastata, kord Vestman peal ja Piibeleht all, siis Piibeleht all ja Vestmann peal. Ja meil on ikka veel päris mitu metsa. Kui Säpo salamõrtsukad järgi saadetakse, siis saab ennast võsas varjata. Ma tean kohti.

Keegi võiks saata Soome feministlikule vibraatorivalitsusele inimõiguste deklaratsiooni tõlke, seal on mõned lihtsad asjad päris ladusalt ära seletatud. Kedagi ei tohiks nagu nende vaadete ja usu pärast taga kiusata. Aga kui Soome valitsus ikka kuidagi aru ei saa ja neil rusikad kangesti sügelevad, siis tuleb eesti demokraatidel humanistlikult alaarenunud hõimuõdede ohvritele varjupaika pakkuda.

Paljud soome pensionärid elavad Pärnus, meie hindade juures tuleb päris lahedasti pinsiga välja ja Bristolis saab vana Karjala kombe kohaselt karaoket laulda. Küllap ka linnavalitsus pagulaste kultuuritegevust toetab. Mingid pagulasrahad peaks nagu olema ja multifilantroopiline tegevus on linna mainele hea ning toob siia kindlasti ka teisi kristlikke põgenikke kõigist põhjala anaalfeministlikest diktatuuririikidest.

Mis saab mõistlikul pärnakal olla immigratsioonikvootide täitmise vastu, kui kvoot täidetakse tagakiusatud soome parlamentääride, pastorite ja leebete dissidentlikke intellektuaalidega. Juhul muidugi kui neilt pensione ära ei võeta. Siis on nad igati teretulnud ja väärivad austust ning kaastunnet. Humanism on lõbus ja tõstab vaktsiini propagandast juhmistunud eestlaste moraali.

Uhke on olla eestlane, kui päästad soomlaste elusid ning tagad neile inimväärse eksistentsi koos sõnavabaduse ja täieliku usuvabadusega. Ja kui Räsanen meile maale elama tuleb, siis paneme külatänavalt talu juurde keerava tee nimeks: Räsaneni ja inimõiguste allee. Ei ole kahju, toome selle ohvri puhtast südameheadusest ja austusest Euroopa alusväärtuste vastu.

Mida ma veel omalt poolt saan Räsanenile lubada on vaba mikrofon Luuleraadios, las räägib seal, mis tahab, kiitku kas Jeremiat ehk Hiiobit või managu Darwini ahvikultust – vabalt, aga Saarikoskit ja Leinot peab ka mainima, päris ilma kuidagi ei saa. Ja kui Päivi arvab, et homoseksualism on patt, siis ta ei pea seda raadios tegema, kohustust ei ole.

Pärnumaa on vaba maa, meil on tingimusteta demokraatia ja heteroseksualismi propageerimise pärast kedagi ei ahistata. Kui mõni soomlane tahab Eesti vabariigis astuda kas või mehe ja naise liitu, see on ok, kohtu alla ei lähe, kongi ei lohistata, käsi ei väänata. See on tänapäeval suur asi ja me saame seda eksklusiivset teenust pakkuda nii soomlastele kui rootslastele.

Päivi Räsanenile tuleb tagada väärikus ja inimõigused. Keegi peab seda tegema ja kohe, kui Brüssel, Tokyo ja NY ei saa sellega hakkama, siis Pärnumaa on käsi. See on ikka täitsa kohutav, kuidas kogu maailm vaatab Räsaneni nõiaprotsessi tegevusetult pealt. Humanismi ja demokraatia allakäik on muidugi üleüldine, kuid ma ei uskunud, et asi on nii pekkis.

Väga hea on ikka elada Eesti vabariigis, kus vihakõne seadust ja meediateenuste tsenseerimise seadust alles ette valmistatakse. Mõnus on, Räsaneni toetavat protesti kuulduse kohaselt automaaturitega ümber ei piiratud, kedagi politseibussis trussikute väele lahti ei riietatud. Superluks. Ela nagu kuskil päikeselises Butaanis.

Igal juhul kõik Soome kristlikud märtrid on Pärnumaal teretulnud, me elame küll kitsalt, aga ruumi on. Inimõigusi me austame ja heteroseksualiste kohtleme nagu vendi ja õdesid, erinevalt igasugustest julmuritest, tolvanitest, kommaritest ja muudest lurjustest.

(:)kivisildnik
Pärnus
14.05.2021

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused