Kliimavõitlus – Gorbatšovi “kuiv seadus” vol. 2

Arvamus,
- Updated
Kliimavõitlejad kasutavad isegi oma sõnumi edastamiseks võõrkeelt.

Meedias järjekordset rohepöörde uudist lugedes meenub alati Nõukogude Liit oma kampaaniatega, sealhulgas Gorbatšovi võitlus alkoholismiga.

Seda tehti kampaania korras, läbimõtlematult ja alustati jookide kättesaamatuks muutmisega, mille käigus raiuti maani maha ka eliitviinamarjaistandused Krimmis ja mujal. Midagi ei muutunud, rahvas jõi edasi seda, mis kätte sattus ja lolliks ajas, riik aga jäi ilma viinamüügirahadest, mis oli üks põhjusi, miks impeerium kokku kukkus (ka Afganistani sõda, Tšernobõl ja naftatööstuse ümberkolimine Lääne-Siberisse tekitasid tohutuid väljaminekuid).

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ka eelmisel aastal alustatud kliimavõitlus on ehtnõukogulik kampaania. Mõned näited. Rahandusminister Martin Helme on meenutanud, kuidas ta küsis EL-i rahandusministrite kohtumisel kolleegidelt, kas nad on kokku arvutanud, palju see algatatud kliimahüsteeria oma meetmetega maksma läheb. Selgus, et väga vähesed riigid olid seda teinud – kuid kampaaniaga tormati kaasa.

Kogu läänemaailm plaksutas Greta Thunbergile, kuid kui Davosis toimus majanduskohtumine, selgus, et keegi pole nõus nii kapitaalseid piiranguid tegema, nagu teismeline kliimahüsteerik nõudis. Koroonakriis aga on ambitsioonikad kliimaplaanid üsna varju jätnud, sest seda raha on vaja pandeemia tagajärgede likvideerimiseks. Kisa käib küll edasi, aga märgatavalt vaiksemalt, sest majandused seiskuvad ka kliimavõitluseta ja selle abiga neid lausa pankrotti ajada pole mõtet.

Ettevaatlik tasub olla ka seetõttu, et kliimahüsteeria piirdub suuresti läänemaailmaga, samas kui Kolmas maailm küll lubab palju, kuid jätkab vaid kosmeetilise kliimavõitlusega ning vabandab ennast välja sellega, et sotsiaalne olukord kohe kuidagi ei luba. Samas tõusevad Hiina ja India enesepiirajate kõrvale võimsate majandustena.

Kliimavõitlusesse paneb negatiivselt suhtuma seegi, et Läänes peetakse seda suuresti mugavustsoonist – silmas pidades kõiki neid räuskavaid kliimarühmitusi, poliitikuid, survegruppe jne, kes teevad ainult kõva häält.

Eestis oleks kliimavõitlejaid oodanud ennekõike Rail Balticu vastu häält tõstma.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused