Malle Pärn: Kremli käsilane, putinist, populist, äärmuslane, homofoob

Arvamus,
- Updated
©Scanpix
Ukrainas võideldakse tõsimeelsete Putini käsilastega, meil kasutatakse seda mõistet ka lihtsalt poliitilistes arveteklaarimistes. Pilt on illustratiivne.

Üks mu kunagine kolleeg Avinurme koolist, eesti keele õpetaja, ütles klassis poistele, kes ei viitsinud õppida: “Kui te oma aju üldse ei kasuta, siis ta kuivab kokku ja kukub kõrvast välja.”

Kas see ongi juhtunud nii paljude inimestega? Miks nad muidu aina kordavad avalikus meedias absurdseid süüdistusi ja loosungeid?

Kremli käsilane, putinist, populist, äärmuslane, homofoob. Kõik väljamõeldud kaikad teisitimõtlejate (või üldse mõtlejate) materdamiseks! Liberaalse kanakarja kambaka pühitsetud relvaarsenal.

Kas paljud inimesed on muudetud programmeeritud robotiteks? Kokkukuivanud ja kõrvast välja kukkunud aju on asendatud liberaalse kiibikesega?

Robotite programm on ju kitsas ja jäik, seal ei ole filosoofiat ega loogikat, nüansse ega tõlgendusi. Seal on ainult kaikad ja kivid ja vaenlase kuju, mida ta on programmeeritud tümitama. Iga vaidlus kasvab seal kanakarja kambakaks.

Liberaalses düstoopias ei tohi inimene olla vaimselt vaba, ei tohi suuta ise mõelda ega eelduste põhjal järeldusi teha, ei tohi olla mõtlemisvõimeline, see tuleb ära keelata. Vihakõne on väga hea termin, selle alla mahub kõik, mis teeb roboti vihaseks, mis ajab tema programmi umbe nagu arvuti, millele on antud liga keeruline ülesanne. Vihakõneks tembeldab robot kõik selle, mis paljastab meie ühiskonnas katastroofilistesse mõõtmetesse paisunud valet, ebaõiglust ja ülekohut.

Kõik, kel on veel mõtlemisvõime alles, saavad aru, et need on tühjad sildid, millel pole mingit seost nende inimestega, kellele need peale kleebitakse! Aga huvitav on see, et nad alati sobivad imehästi nende kleepijatele endile! Meile antakse väga selgeid märke hädaohtudest, mis meie peade kohal ripuvad. Õppigem neid märke nägema!

Varas karjub, näidates näpuga ausale inimesele, kes vargust viisakalt paljastada püüab – võtke varas kinni!

Kas eetikaprofessor (!) Sutrop lobises välja ohtliku saladuse, küsides Riigikogu infotunnis Kaja Kallaselt, kas tal on andmeid, et Varro Vooglaid pannakse uue ENSV uueks juhiks?

Kas reformierakonnal ongi vene militaarkambaga kokkulepe? Miks ta seda nii avalikult küsis, oleks võinud ju omavahel küsida, kui ta seda tõesti oleks teada tahnud.

Muidugi oli selle küsimuse tegelik mõte üht sõnakuulmatut tervemõistuslikku inimest diskrediteerida. Väga “eetiline”, ja ühtlasi täiesti arutu, seltsimees nõukogude professor!

Loogiline mõtlemine muidugi ei ole liberaalne väärtus, nii et Sutropi küsimusest ei ole vaja otsida loogikat. Vooglaid, või ka mõni EKRE juht oleks küll viimane, keda Putin ihkaks siia oma ülemteenriks panna. Nad ei kuula ju sõna! Mõtlevad ise! Totalitaristid vajavad kuulekaid mõtlemisvõimetuid käsutäitjaid. Eriti veel militaartotalitaristid ehk terroristid. Konservatiive ei saa kohe kuidagi sellesse gruppi paigutada.

Tänapäeva võltsliberalism on läbinisti ussitanud ja tuleks kiires korras (rohematmise eeskujul) kompostiks ümber töötada. Kui ta muidugi sellekski kõlbab. Vahest oleks kremeerimine siiski keskkonnasäästlikum?

Ja Venemaal ei olekski vaja kedagi siia vasalliks otsida, meil on juba praegu olemas täiesti kremlimeelne valitsus, kes viib ellu oma olemuselt “putinlikke” seadusi. Panin jutumärgid, sest minu jaoks ei ole see arvestatav termin, see on ideoloogiline silt. Ei erine üksteisest eriti palju hitlerlus, stalinism ja putinism – ei ole need inimesed üksi oma hävitustööd teinud, neil kõigil on üks alus: inimvaenulikkus, võimuhullus, mis suundub inimlikkuse hävitamisele. Ja neil kõigil on oma ustavad orjad, kes nende poliitikat teostavad.

Maskikohustus on sümboolne sõnum. Loomulikult ei taha inimeste vabadust aina enam ja enam piirav valitsus sellest loobuda, see on liiga magus suutäis nende võimuahnusele.

Meile antakse väga selgeid sõnumeid. Aru saavad aga nendest vaid need, kes ei ole oma vaimu progressiideoloogiale allutanud – kes ei ole oma mõtlemisvõimet vahetanud robotiprogrammi vastu.

Riidest suukorv, ükskõik kas marlist või moodne disainitud (must) püsimask, mis varjab teiste eest inimese näo alumist poolt, on selge märk sellest, et kõik, kes ei allu valitsevale ideoloogiale, on sunnitud vaikima.

Vaikige – niikuinii ei kuule teid keegi, ei erista sõnu ja mõtteid, artikuleeritud kõne asendub mähkmesse pobisemisega, millest ei ole võimalik aru saada. Inimesed on tehtud anonüümikuteks, me ei tunne üksteist enam ära, meid eraldatakse maskidega loomadeks, me ei näe üksteise naeratusi – ja kas ongi enam mõtet naeratada, kui meie naeratust keegi ei näe? Nii kujundatakse uus inimliik, inimesed maskides, inimesed, kelle näo maskis alaosa meenutab looma koonu, inimesed, kes kunagi ei naerata. Koerte ketispidamine keelatakse ära, aga inimesed pannakse ketti!

Mask ei kaitse meid viiruse eest! Vastupidi, mask on meie tervisele kahjulik. Minu maakodu lähedal on üks väikepood, kus kõige rangemalt nõuti maske, kus isegi sall näo ees ei kõlvanud, just seal poes haigestusid korraga kõik müüjad, nii et pood oli mõnda aega suletud!

Ma ei saa minna oma kunagise sõbra matusele, sest ma ei talu enda ümber näomähkmetese alandatud inimesi! Lootsin, et need jubedused võetakse meilt ära. Ei võetud!

Liiga kallis, liiga magus on meie valitsusele inimeste alandamise nauding, see on juba midagi suguelusõltase seksuaalse rahulduse taolist. Ühel sellisel matusel ma käisin, ja tundsin ennast seal nagu tulnukate hulgas. Ma olin seal ainuke maskita inimene! Nutsin koos oma lahkunud sõbraga, kes ilmselt ka ei tundnud oma matustele tulnud inimesi ära. Ei tee ju vahet.

Ma ei imestaks, kui varsti võetaks inimestelt koos nägudega ka nimed ära, inimene muutub isikukoodiga maskiks.

Biomassiks. Inimpelletiteks. Kesiganes sellele vastu julgeb hakata, sellest käib hoolivalt üle salliv ja avatud liberaalharvester.

Malle Pärn, rahvuskonservatiivist näitleja, teoloog ja kolumnist

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused