Kremli rõõmurullid asuvad ühiselt Eestit Itta pöörama, venestades üheskoos eestlaste rahvusriiki

Arvamus,
- Updated
Eesti uus idapoliitika. Pilt: Erki Evestus

Ühtse Venemaa koostööpartneri Keskerakonna ja idanaabriga liitumise algataja Reformierakonna koalitsioonikõnelused on kindlasti ka Moskvale silma jäänud, sest mõlemad Eesti parteid on Kremli suunas silmi pilgutanud. Peale selle mõjus rahvusvahelisele paariale Vladimir Putinile turgutavalt ka president Kaljulaidi külaskäik Moskvasse ja küllakutse Venemaa presidendile.

Keskerakond on kasvõi nui neljaks keeldunud viskamast prügikasti koostöökokkulepet Putini võimuparteiga Ühtne Venemaa ning keskist eurosaadik Yana Toom on olnud Kremli agenda esindajaks Brüsselis ja EL-i äärmuslaste poolt al-Assadi Damaskuses. Räägitagu Keskerakonnas mida tahes, nende soovimatus kõnealust koostöökokkulepet annulleerida on Moskvas kindlasti silma jäänud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Putini-Venemaale ei jää kindlasti märkamata ka Keskerakonna korruptsiooni-skandaalid, mis muudavad selle partei neile omasemaks. Samuti on silmnähtav Keskide lähedus Venemaa väärtustele – algasid ju Jüri Ratase esimese valitsuse ajal kaitseväe kaplanite pärjaasetamised pronkssõduri jalamile, küüditamispäeva mälestusküünlate laialipeksjad nimetati pelgalt huligaanideks ja Deniss Metsavase arreteerimise järel ei lubatud vene taustaga inimeste suuremat kontrolli riigiasutustesse tööle asumisel.

Äsja surmahoobi saanud koalitsioonis hoidis EKRE Keskerakonda tagasi näiteks riigi venestamise takistamisega slaavlaste võõrtööjõu sissevedamise kaudu, kuid KE ja RE ühisvalitsuses lastakse ilmselt tööjõukvoodid lõdvaks, ning migrantide sissevool endisest Nõukogude Liidust, mida toetavad ka ukrainlasi nõudvad poliitoravad, saab uue hoo.

Reformierakond tegi žesti Kremli suunas sooviga küsida eesti rahvalt, kas nad on nõus EL-ist ja NATO-st lahkuma ning Venemaaga ühinema. Brüsseli-meelsusest hoolimata on Reformierakond alati Venemaaga suheldes pragmaatilisi samme toetanud, seda kasvõi sooviga sõlmida Venemaaga piirileppe praegustes piirides ja loobudes 5% Eesti aladest.

Kindlasti keeratakse Reformierakonna võimuletulles kinni Skandinaavia pankade rahapesu uurimine, sest just see, nagu ka VEB Fondi taak, on asjad, mis seovad oravaparteid Venemaaga kindlamalt kui Keskerakonna kokkulepe Ühtse Venemaaga – poliitoravad on lihtsalt konksu otsas, sest Peipsi taha on mitmed nende skandaalide otsad peidetud.

Esimene asi, millega uus valitsus kohe Venemaale kasulikuks saab, aga ongi ilmselt võõrtööjõu sissetoomise vabakslaskmine, mis paiskab Eesti slaavlasi täis, muudab Eesti veelgi venekeelsemaks, annab meile vene-ukraina vastuolud ja laseb ka Putini agentuuril siia tekkida.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused