Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kui tapeti imik, jäi Toom toimuva suhtes erapooletuks

23.11.2022
Mihkel Maripuu foto

Väljavõte kroonikast: on sõja 273. päev, Venemaa ründas Vilnjanski linna sünnitusmaja, kus hukkus vastsündinud laps. Euroopa Parlament kuulutas Venemaa terrorismi toetavaks riigiks, vahetult pärast seda korraldas Venemaa Ukrainale ulatuslikud õhurünnakud.

Keskerakonna aseesimees ja Euroopa Parlamendi saadik Yana Toom jäi hääletamisel erapooletuks. Ta juba hooples sellega siinses venekeelses meedias.

Kaks päeva tagasi sündinud poisike leiti rusude alt tapetuna. Tema ema on šokiseisundis. Põletushaavu saanud arst toimetati Zaporižžja haiglasse.

Kui Mart Helme ütles ERR-i vähevaadatavas venekeelses veebisaates jutuhoos, et ta on rahu, mitte aga ühegi sõdiva poole poolt, tehti selle alusel mitmenädalane kampaania EKRE väidetava venemeelsuse teemal.

Kui Yana Toom jäi täna Europarlamendi hääletuses Eesti esindajana erapooletuks Venemaa poolt teostatavate koletuslike sõjakuritegude suhtes, tegi EV poliitiline ladvik ja peavoolumeedia näo, et nad seda ei märganud.

Meie endine Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson jäi vahele pedofiilse teoga ja on šantažeeritav, aga koalitsioon saatis ta jälle välismaale komandeeringusse.

Kui meie praegune Riigikogu riigikaitse komisjoni esimees Raimond Kaljulaid jäi vahele vene rahapesijatelt hiigelsummade vastuvõtmisega ja on šantažeeritav, ei vastanud peaminister Riigikogu infotunnis vastavatele küsimustele kuritegeliku raha vastuvõtva esimehe sobivusest sellele kohale.

Kui veelgi rohkem šantažeeritava 10 miljoni kadumise loo ja VEB-fondi kümnete miljonite loo figurandi Siim Kallase tütrelt küsiti täna PPA andmetel 37 000 vene armee sõjakohuslase kohta Eestis, ajas Kaja Kallas tema enda lemmikväljendit kasutades „soga“.

Kui endise luuraja Maksimovski abikaasa Kersti Kaljulaid läks presidendina ähmastel eesmärkidel omaalgatuslikult Putinile külla, oli reformierakonnal suu lukus ja on kestvalt. Ja kümned tuhanded venekeelsed valguvad üle piiri Eestisse.

Ja kergesti šantažeeritavate juhtidega reformierakond loobus Riigikogus Venemaa kodanike valimisõiguse peatamise plaanist Eestis.

Ja selle peatamise vastu esines täna tuliselt ka keskerakonna esimees Jüri Ratas, kelle parem käsi on Yana Toom.

Kes jäi Europarlamendis „neutraalseks“ siis, kui Vilnjanskis tapeti imik.

Kas me elamegi niitide otsas tantsivate lastesööjate poolt juhitud riigis?

Ivan Makarov