Kuidas häkkida kriisi, et see värdkeeles võimalikult inetu välja paistaks

Arvamus, Repliik,
- Updated
©Scanpix.
Tagasi schooli.

„Tagasi kooli“ meeskond ehk „tiim“, nagu nad ise ütlevad, on pimestatud inglise keelest ning kutsuvad huvilisi liituma oma kampaaniaga võõrkeelsete väljenditega, mis ei käi kuidagi kokku meie keeleseadusega.

Nende poolt saadetu elektronkirja pealkiri sisaldab vaid ühte eestikeelset sõna ja kõlab just nii koledalt: „Tule online mentoriks häkatonile “Hack the Crisis: Youth”!

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Irooniline on selle kõige juures asjaolu, et alles läinud aastal tähistasime eesti keele aastat ja täna kirjutasime e-etteütlust.

Need asjaolud pluss lisaks keeleseadus ei takista „Tagasi kooli“ korraldajaid uputama end ja kutsutavaid anglitsismi ning on minetanud igasuguse lugupidamise eesti keele vastu.

Probleem on seda delikaatsem, et tegu on haridusteemaga.

Pole liiast meelde tuletada, et meie põhiseadusesse on sisse kirjutatud punkt seista eesti keele puhtuse ja keele arengu eest. Kindlasti pole eeldatu areng selline, mida võime lugeda ülalviidatud kutsel, mis muu hulgas sisaldab ka sellist lauset: „Õpilased vajavad veebipõhiselt mentoreid ja nanny’sid, et välja mõelda lennukaid ideid ning arendada nutikaid lahendusi…“

Püüd olla popp ja noortepärane läheb selle asja juures ikka väga üle piiri.

Muide, ühe selle kampaania korraldajana on välja toodud haridus. Ja teadusministeerium. Huvitav, kas ministeeriumis teatakse üldse, mida nende egiidi all korraldatakse või kui koledas segakeeles seda tehakse.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused