Kurjus vikerkaarevärvide taga: homoaktivistist pastor tunnistas viha isegi Jumala enda vastu

Arvamus, Repliik,
©Scanpix

Nädalalõpu Õhtuleht avaldas pikema loo homoaktivistist kirikuõpetaja Annika Laatsiga, millele pani tähelepanuväärse pealkirja „Mõnikord olen väga kuri Jumala peale, lausa vihane.“

„Piiblit lugedes mõistame, et Jumal tahab näha pigem vihast inimest kui sellist, kes teda ignoreerib. Nii et ma julgen küll teinekord Jumalaga kohut käia,“ püüab Risti koguduse õpetaja Annika Laats oma tundeid Jumala vastu välja vabandada.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tähelepanuväärne on see hoiak aga eeskätt seetõttu, et end sallivaks pidav vaimulik, keda teatakse eeskätt homoliikumise suure toetaja ja aktivistina, ei suuda seda sallivust üles näidata Jumala enda vastu.

Nõnda väljendabki ta värvikamal kujul ja ülimal moel seda „kõikide armastajate“ tegelikku viha, mida tühjade südamete, vikerkaarelippude ja muu sellise alla peidetakse ja mis iseäranis viimase aasta jooksul ühiskonnas  eredalt välja löönud.

9 commentsOn Kurjus vikerkaarevärvide taga: homoaktivistist pastor tunnistas viha isegi Jumala enda vastu

 • Avatar

  Kas te olete kindel, et Annika Laats on homoaktivist ning tegemist ei ole lihtsalt laimuga? On jäänud mulje, et tegemist on inimesega, kes ei mõista homosid põhimõtteliselt hukka. See ei ole homoaktivism. Kui keegi toetab nt kooseluseadust, siis see ei ole homoaktivism.

  Jumala peale kuri olemine peaks kristluse puhul olema täiesti tavaline teema.

  Kui te avaldate nupukese, millest kolm lõiku paistab olema puhas laim ning ainsas ülejäävas lõigus keevitate tsitaadile külge meelevaldselt halvustava hinnangu, siis mis meediaga teie meelest siin tegemist on?

  • Avatar

   See nupuke ei ole laim, aga sinu reaktsioon paistab olema küll tüüpiline “tühja südame” valedele rajatud laim. Esiteks on tegemist homoaktivistiga, sest mitte ainult ei poolda ta “kooseluseadust”, ta propageerib seda avalikult ja eelkõige seades kahtluse alla omaenda ameti ja väidetava usu aluspõhimõtteid. Umbes nagu elukutseline autojuht kes läheb avalikku meediasse rääkima kuidas kõik elukutselised autojuhid võiksid tööd teha ka purjus peaga, sest siis on lõbusam olla ja vabadust on rohkem. Seega tiitel “homoaktivist” on omal kohal.
   Teiseks “Jumala peale kuri olemine peaks kristluse puhul olema tavaline teema?” Mis arusaam see nüüd on? Nojah, järjekordne sinu kui “tühjast südamest” ateisti vaade asjadele. Räägime sallivusest ja siis vihkame kõike ja kõiki mis meie kitsa neomarksistliku ideoloogiaga kokku ei lähe. Teil tühisüdametel on endil selle sallivusega kõige suuremad probleemid, seega isegi Jumala vihkamine tundub täiesti normaalne. Siin peaksid ehk arsti poole pöörduma, selline “maailmaviha” tundub juba meditsiiniline probleem olevat.
   Aga isegi Jumala enda vihkamine Laatsi poolt annab aimu, et tegemist ei ole kristlasega, seega seda laimuks tembeldades näitad sa lihtsalt enda “kõigevihkamist”. Veelkord, mine arsti juurde, see ei ole normaalse inimese maailmavaade.
   Iseküsimus, kas kogu see “evangeelne” EELK on ikka kristlik kirik või on tegemist kristlike sugemetega sektiga? Vaese Martin Lutheri nimi on korralikult täis lastud, talle on pandud süüks asju mida ta kunagi poleks heaks kiitnud ja tegelikkuses on tänane EELK, koos igatsorti “evangeelikute” ja “luterlastega” üle maailma, vabamüürlaste kontrolli all olev ja väga kahtlast propagandat levitav asutus.
   Kolmandaks vingusid sa “kartul”, et kolm lõiku nupukesest on laim, aga etteheiteid oli ainult kahe kohta. Ainult kaht lõiku laimuks sõimata tundus “tühisüdame” jaoks vist liiga vähe ja seega tuli väänata kolm, number on suurem ja mõjukam. Taaskord, pime viha kõige ja kõigi vastu kes ei “salli” täpselt samu asju mis sina, sai loogikast võitu. Meditsiiniline probleem, puhtalt meditsiiniline. Otsi abi.

 • Avatar

  Oi oi oi. Kes see võltsvaga sellise uudisnupu siia treis? See mida Laats tunnistas, näitab elusat suhet nn Jumalaga, mitte orja/roboti ja isanda suhet, vaid suhet millesse väga oodatakse ja loodetakse vastastikust mõistmist, arusaamist. Variserid, kes te väljaspoolt on ilusad ja valged ja lubjatud olete, seespidiselt aga igasugust pettust ja roojust täis.

  • Avatar

   Mismoodi uudisnupp võltsvaga on? Ja mismoodi on vabamüürlik-satanistlik vastuhakk Looja tahtele “elus suhe” Jumalaga?
   Ja kui sinu arvates “variserid” on väljast valged, aga seest roojased ja pettust täis siis avalikult vanatühja tahtmist täitvad ja Jumalale vastu hakkavad inimesed ei ole vastupidi. Nemad on roojased ja patused nii väljast kui seest. Olla väljast roojane ja seest puhas, sellist asja ei ole, väliselt roojane on seda ka sisemiselt.

 • Avatar

  Sellised tegelased – eriti kiriku sees, on kahjulik väärnähtus terve ühiskonna jaoks.

 • Avatar

  jumal annab annika laatsile andeks. jumalat ei saa vihata, vihata saab ainult oma arusaamu jumalast.

  • Avatar

   Ei pruugi. Kui Laats meelt ei paranda ja vanatühja rajal edasi lõpuni trambib, siis on lugu hull.

 • Avatar

  Dona nobis pax sovetico et KGB. Amen!

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused