Läänes tugevneb totalitarism samamoodi kui Idas, ainult märksa salakavalamalt

Arvamus,
- Updated
©Scanpix
Jennifer Lawrence filmis “Näljamängud” vabadusvõitleja Katniss Everdeeni rollis, kes on president Snow totalitaarse süsteemi vastu võitlejate innustajaks.

Pärast seda, kui Al-Qaeda lendterroristid ründasid New Yorgi kaksiktorne, avastasid paljud filmikriitikud, et terroristide sarnased operatsioonid on kinolinal juba ammu, tegelikkus oli lihtsalt pisut teise stsenaariumiga. Apokalüptilisi filme aga on Lääne stuudiotes tehtud tohutul hulgal ja tulevikuühiskonna mudel neis on eranditult totalitarism, kus üks seltskond on alustanud vastupanuvõitlust ( näiteks Katniss Everdeen, “Näljamängud”).

Apokalüptilised sündmused juba toimuvad ja teiste (Hiina, Venemaa) kõrval läheb keeldude ühiskonna teed üha ebademokraatlikumaks muutuv liberaalne Lääs, kes ehitab oma totalitarismi varianti. See ei ole Stalini ja Hitleri moodi, vaid märgatavalt rafineeritum. Läänelik totalitarism kehtestab ennast näiliselt demokraatlikult vastu võetavate seadustega, mis (üle)reguleerivad ühiskonna sedavõrd täpselt doseeritult, et tulevikus hakkab iga kodanik käima talle ettenäidatud teed pidi. Sellega tegelevadki praegused Euroopa Liidu direktiivid.

Kõrvuti regulatsioonidega kehtestatakse ka märgatavalt totalitaristlikumaid seadusi, mis likvideerivad teisitimõtlemise ja opositsiooni – selline on näiteks sõnavabaduse piiramist varjav vaenukõneseadus paljudes lääneriikides. Sellise marislauriliku seadusega keelatakse ära igasugune kriitika toimuva pihta (massimigratsioon, homoagenda, kliimavõitlus jne). Nii saab kehtestada asju, mida ise soovitakse.

Läänemaailmas ilmselt ei tõuse etteotsa “füürerit” või “batuškat”, totalitaarset ühiskonda juhib mingi enesetekkeline juhtorgan, nagu seda on Euroopa Komisjon (mida pole keegi valinud) ning seadusi toetab vägagi ebademokraatlikult valitud ning ähmaste funktsioonidega rahvaesindus, nagu seda on Euroopa Parlament. Vastupanu surutakse maha selliste meetmetega, mida praegu kasutatakse Ungari ja Poola vastu – need tehakse aegamööda mõjusamateks, kaotades näiteks konsensusnõude liikmesriikide seas ja koondades võimu Brüsselisse.

Totalitarismi kehtestamiseks on juba kasutusele võetud näiteks inimõiguste pidev laiendamine, mis lubab juba iga nõrkuse ja kapriisi inimõiguseks lugeda ning kui kellelegi pole see meeltmööda, teda karistada. Selleks on kehtestatud kontroll inimlikkuse, seksuaalsuse ja armastuse mõistete üle – neid kasutatakse ideoloogilistes võitlustes relvadena.

Täiesti ideaalne relv totalitarismi kehtestamiseks on kliimavõitlus, mis on viidud hüsteeria tasemele. Emake Maa kuivavat, riknevat ja lagunevat otse meie jalge all – mis oleks veel parem võimalus kehtestada igasugused ranged nõuded inimestele, kogukondadele, riikidele, majandustele, inimkonnale? Maad peab ju “päästma” ja sel puhul on totalitaristide arvates lubatud ka tohutud kitsendused meile kõigile. See praktika juba töötab, kuigi leiab üha enam ka vastupanu.

Teine ideaalne relv on kahtlemata haigused, nagu oli seda koroonapandeemia ja nüüd ahvirõuged (muide, üks esimesi peamiselt geimeestega seostatavaid haigusi) – need võimaldavad kehtestada tohutuid piiranguid ühiskonnale, ning seda toetab inimeste surmahirm. Kaja Kallase valitsuse ajal on juba näha olnud, kuidas hirmul inimesed on valmis demokraatlikest vabadustest päevapealt loobuma ja isegi teisi inimesi risti lööma, kes sellega kaasa ei tule (ja ristilöödavad näidatakse neile kätte). Haigustega on veel see “tore asi”, et neid annab laboritest lahti päästa, nagu koroona puhul arvatakse, ja paanikaosakond teeb ülejäänud töö.

Praegu tundub, et demokraatia aeg on maailmas, sealhulgas ka Läänes, selleks korraks läbi, ja ainsad, kes seda elus hoida üritavad, on konservatiivid, kel on veel meeles, et see kunagi töötas. Vasakpoolsed on alati totalitaristid olnud ja pärast seda, kui liberaalne leer valis konservatiivide asemel liitlasteks neomarksistid, on ka liberaalid demokraatiat hülgamas, mille heaks näiteks on ka Reformierakond Eestis.

Totalitarism aga süveneb ja koos sellega kasvab ka vastupanuvõitlus, mis muidugi sildistatakse kohe äärmusluse sildiga. Päris suur osa rahvast on paraku piisavalt rumal, et uskuda neid näiliselt demokraatlikke protsesse, millega keeluühiskonda kehtestatakse. Aga tasub vaadata apokalüptilisi filme, totalitaarsed võimumehed lendavad neis alati võimult, isegi siis, kui sellega kaasneb verevalamine, sest inimesed tahavad olla ise otsustajad.

Uued Uudised

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused