Ants Laaneots valetab – tollased kutsealused peavad teda küüditajaks

Lugeja kirjutab,
- Updated
Ants Laaneots – mees, kes oskas oma mineviku enda vastu keerata.

Vastuseks Tartu Postimehe loole “Ants Laaneots: informeerisin kutsealuseid poisse, et pole vaja ajateenistusse tulla”, kirjutab üks tolle aja kutsealustest, et see on täielik vale. Uued Uudised avaldavad kirja muutmatult.

“Aastatel 1989–1991 oli Ants Laaneots  Tartu ühendsõjakomissar. Olin sellel ajal kutsealune. Olin mitu aastat sõjaväest kõrvale hoidnud. Komissariaadi toimikusse oli kogunenud hulgaliselt trahve, hoiatusi ja kõike muud sarnast.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kui komissar oli vahetunud, kutsus uus (Laaneots – toim.) mind enda juurde ülemisse kabinetti. Vaatas mu toimikut ja küsis: “Kas ma ei armasta oma kodumaad?” (tol ajal siis NSVL). Ei oskand selle peale midagi vastata.

Kui ta oli mu toimiku üle vaadanud, siis ütles ta mulle: “Lähed 3 aastaks Valgele merele”. Lisan, et 1990. aastal jõudis Eesti Ülemnõukogu järeldusele, et Nõukogude armees teenimise vältimist ei peeta enam ebaseaduslikuks. Eesti oli iseseisvus ukse ees, aga see tegelane oleks mu sisuliselt veel viimasel minutil asumisele saatnud.

Ühel hetkel õnnestus toimik komissariaadist laualt ära varastada, sel ajal kui järjekorras oli ca. 30 poissi ja ülem oli korraks kabinetist lahkunud. Peale seda oli elu rahulik. Minu toimikut arhiivis ei leidu, see on kontrollitav. Toimikust leidsin ka kohaliku partorgi iseloomustuse, mis oli koostatud vene keeles. Partorgi kiituseks võib öelda, et midagi halba seal ei olnud.

Kutsealuste bussile ma ei läinud. Läksin kohale, aga viimasel hetkel hiilisin minema. Nii jäi minul NSVL teenimine ära.

Ants Laaneots on minu silmis küüditaja.”

Meelis Pärna, elukoht Soome, Helsinki, sündinud 1971. a.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused