Arengudilemma: kas müra tekitav puidutehas või turisti öörahu ja metsavaikus?

Turism ja tööstus on mistahes piirkonna arengus ilmselgelt vastukäivad variandid.

Sotsiaalmeedias kirjutab Igor Tarassov‎  ühe loo, mille ta on adresseerinud kogukonnale Eesti Metsa Abiks ja mis ilmselt vajab vastukajasid.

Eesti inimesed võivad olla nii tööstuse poolt kui vastu, kuid ilmselge tundub olevat üks — mistahes areng ei toimu ilma kaotusteta elukvaliteedis. Tehas annab küll majanduslikku tulu, kuid võtab kuskilt siiski olulist lõivu. Hinnangut andmata nendivad Uued Uudised, et siin on küsimus valikutes. Käesoleva juhtumi puhul võib eeldada, et Eesti võidab puidutööstuses, kuid kaotab turismis. Aga sõna on Igor Tarassovil.

“Asjaolude tõttu sattusin Otepääle, õigemini Pühajärvele. Kuna pidin seal ka ühe öö ööbima, suundusin oma vana tuttava tallu, mis asub Neitsijärve läheduses. Seal oli hea vaikne turvaline koht. Aga rahuliku magamisega tekkis probleem: müra, mis oli selline, nagu asfaldifreesimise seade töötaks. Vaatamata kinnistele akentele oli see müra märkimisväärne.

Hommikul küsisin omanikelt delikaatselt selle müra kohta. Perenaisel olid selle küsimusele silmad märjad: UPM-Kymmene Otepää AS tehas töötab 24/7 ja mets, mis oli tehase ja Pühajärve vahel, võeti maha. Magamajäämisega on nüüd tõsised probleemid. Paistab et Pühajärve sanatoorium ja kõrval olevad puhketalud on nüüd määratud välja surema. Kahjuks mina sinna enam ööbima ei lähe, kui olukord jääb samaks. Pani imestama, et kuidas sellega hakkama saadi, nii et meedias on täielik vaikus? Miks pole pandud suure kella külge?”

Uued Uudised täitsid Igor Tarassovi palve ja annavad juhtunust laiemale avalikkusele teada. Edasi öelgu piirkonna ja kaugemaltki inimesed oma arvamus välja!

Kommentaarid