Avalik kiri peaminister Jüri Ratasele: miks Te reageerite igale meedia ja opositsiooni algatatud nõiajahile?

Lugeja kirjutab,
- Updated
©UU
Koalitsioon peaks Kaspar Arro arvates rohkem kokku hoidma, mitte minema kaasa oponentide algatatud nõiajahiga.

“Peaminister Jüri Ratas, kirjutan selle pöördumise Teile Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna lihtliikmena, olemata saanud selleks mingit suunist ega vihjet erakonna juhtkonna poolt. Kirjutan selle pöördumise Uute Uudiste lugejakirjana ilma artikli eest honorari saamata. Kirjutan omal vastutusel ja riskil, isiklikust perspektiivist ning kirjutan meie erakonna lihtliikmete nimel.

Teie olete pidanud vajalikuks avalikkusele sotsiaalmeedia kaudu edastada sõnumi, kus kritiseerite oma koalitsioonikaaslasi ja süüdistate neid koalitsioonilepingu kõigutamises. Nii jämedas süüdistuses Te tuginete, nagu ka Teie postitusest nähtub, vaid Postimehes avaldatud paskvilli peale. Te ei vihja samas kuidagi, et olete originaalsaadet isegi kuulanud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tundub, et Teie tahate lõputute vabandamistega pliiatsist väljaimetud põhjuste tõttu neid “skandaale” väljaimeva ajakirjanduskliki ees midagi saavutada? Näiteks leida ametlikku põhjust koalitsioonis EKRE lõplikult maha suruda? Või soovite lihtsalt keelata meie erakonna juhtpoliitikutel ja ministritel isikliku arvamuse avaldamise eraraadio jutusaates?

Ma toonitan, et antud raadiosaade, kui Te veel ei teadnud, ei peegelda Eesti riigi, mõne Vabariigi Valitsuse ministri ega veel vähem ministeeriumi ametlikke seisukohavõtte. Ehk tajute fakti, et ametlikud seisukohavõtud avaldatakse ametlikes kanalites ja isiklikud seisukohavõtud avaldatakse eraformaatides. Teil ei ole sisuliselt õigust katsuda keelata isiklikke arvamusavaldusi oma valitsuse ministritel.

Kuidas minnes konkreetse saate ja Teie poolt esitatud süüdistuste juurde antud saatega seonduvalt – mul tekib küsimus, kuidas on võimalik, et Teie positsioonil olev inimene ei suuda ratsionaalselt kaasa mõelda ja leida olulist vältevaheldust reaalselt lausutud väidete osas, mis puudutavad valimistulemuste mõjutamist (ajakirjanduse läbi) ning ajakirjanike poolt pahatahtlikult omistatavate valimispettuste väidete vahel.

Rääkides saate kontekstis konkreetselt Leedust ja Rumeeniast, milliste riikide kohta esitatud väited Teid nörritasid – valimiseelne töötlemine versus valimiste võltsimine. Kas nende väidete kaaluvahet on nii raske mõista?

Ometi – saadet kuulanuna või kuulamata – “võtate Te endal suu vett täis ja puristate” (rahvakeelne väljend).

Te olete kaotamas lugupidamist nii minu kui ka enamiku rahvuslikult mõtlevate eestlaste silmis oma selgrootusega, mida Te tahate välja paista lasta. Ja ma ei tea, kas see on päris selgrootus või Te mängite – vabandust väljenduse eest! – lolli? Ja võib-olla polegi see oluline, kuid kui see veel korduma saab, siis Te võite küll meie ministritele jälle torti saata ja EKRE ladvikuga personaalselt ära leppinult koalitsiooniga jätkata. Kuid meie rahvaerakonna Teie poolt juhitud valitsuses olemise fakt muutub EKRE lihtliikmete jaoks juba väljakannatamatuks.

Sest kuigi Te väidate, et Mart ja Martin Helme raadiosaade põhjustab käärimist EKRE erakonna sees, siis ma võin Teile avaldada saladuse – juba pikemat aega põhjustab käärimist meie erakonnas fakt, et Teie alalõpmata allute igasugustele meedia provokatsioonidele ning survestate oma koalitsioonipartnerit – Eesti Konservatiivset Erakonda – peaaegu iga kord, kui mõni “lapsajakirjanik” on võtnud nõuks solvuda. Ehk mõistate, et selline taktika pole jätkusuutlik. Ehk oleks ka viimane aeg enne järjekordset vabandamist meedia ees kaaluda mitte ainult seda, kuidas silma vaadata meie erakonna juhile Martin Helmele, vaid ka seda, mida arvab Teie tegevusest see “viiendik valijaskonnast”, kes on praeguse koalitsiooni ühe partnererakonna parlamenti hääletanud?

Ma ei taha, nagu Teiegi, kommenteerida omalt poolt Keskerakonna protsesse. Kuid minuni jõuab pidevalt informatsioon, et lihtliikmete ja valijate tasandil käärib just seal peale igakordsest vabandamiste rallit ja kaalutakse tõsiselt järgmistel valimistel kindlameelsemate kandidaatide poolt hääletamist. Kaaluge seda, härra peaminister, kuna Keskerakonnas on sümpaatsed inimesed ja Teie erakonna taga on sümpaatsed valijad. Keskerakonnal on palju sümpaatseid ideid ja põhimõtteid, millede baasilt on meie erakond üldse saanud Teie erakonnaga koostööle minna, edendamaks Eesti rahva IGAPÄEVAST elu.

Palun Teid, ärge pange kitsa, vaid mõnetuhande inimesega isehakanud Eesti eliidi ebaproportsionaalsest võimendatud kisast ja  mõjutustegevusest hirmutatuna järjekordselt ohtu reaalsete Eesti inimeste elu parandamiseks loodud koalitsiooni eksistentsi. Teil peab olema selgroogu ja m..e (jälle rahvakeelne väljendus), vajadusel olla ka kindlameelne, mitte vabandada. Vabandamise ja koalitsioonipartneri hurjutamiseks kasutatud aja  ja energia saate Te suunata reaalse elu reaalsete probleemidega tegelemiseks ja oma igapäevaste tööülesannete täitmiseks, härra peaminister!”

Kaspar Arro

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused