Avalik kiri president Kaljulaidile: ärge aidake kaasa okupatsiooni põlistamisele!

Lugeja kirjutab,
©Scanpix
Kersti Kaljulaid

Neil päevil ehmatas mind ja minu mõttekaaslasi sügavalt presidendi, pr. Kaljulaidi, avaldus: „Lähen Moskvasse, kui Venemaa ratifitseerib piirilepingu“. Kas tõesti ka Teie pr. Kaljulaid tahate ajutist kontrolljoont, nagu riigipiiriseadus sätestab, meie uueks riigipiiriks vormistada?!

Meile ei ole vaja uut piirilepingut, sest 1920. aastal vormistatud Eesti-Vene piirilepingut ei ole tühistatud, see on rahvusvahelise õiguse järgi kehtiv tänase päevani. Ja seda  tunnustavad nii Euroopa riigid kui Ameerika Ühendriigid. Ainult Eesti riigijuhid pakuvad poolvägisi meie väikese riigi territooriumist 5,2% kingituseks suurele Venemaale, mitte midagi selle eest vastu saamata, sh. Teie pr. Kaljulaid. Miks?

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

See piiri-konflikt tekkis siis, kui Stalin „joonistas“ ebaseadusliku uue piiri, millega haaras Venemaa koosseisu Petserimaa (Setomaa), pool Narva linna jõe idakaldal ja eesti-ingeri rahva külad. Nende tasuta ärakinkimine ja seejärel Moskvasse „tänureisile“ minemine oleks ennekuulmatu lömitamine kurjategija ees. Eesti riigil on täielik õigus need okupeeritud piirkonnad Venemaalt tagasi nõuda.

Selleks oleks kõigepealt vaja Paeti ja Lavrovi allkirjastatud uus piirileping meie Riigikogus denonsseerida (annulleerida) ja edasi juba lääneriikide toel nõuda Tartu Rahulepinguga määratud piiri taastamist.

Proua president, palume Teid, et aitaksite kaasa Vene okupatsiooni lõpetamisele Eestis, mitte selle põlistamisele!

Liane Konts, Eesti Vabariigi kodanik, sündinud okupeeritud Petserimaal.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused