Kodaniku kiri Marko Mihkelsonile: kes andis teile õiguse minu kodulinna Venemaale loovutada?

Lugeja kirjutab,
- Updated
©Uued Uudised
Eesti-Vene kontrolljoon Võrumaal.

Õigusjärgne Eesti Vabariigi kodanik Valdur Karro saatis avaliku pöördumise Tartu rahu legitiimsust kahtluse alla seadvale Riigikogu väliskomisjoni esimehele Marko Mihkelsonile ja koopiana ka rahulepingus kirjapandut jätkuvalt kehtivaks pidavale Riigikogu esimehele Henn Põlluaasale.

“Teie, Marko Mihkelson, olete oma soovitustega ületanud igasugused piirid, nõudes (PM 17.02.2020) riigikogu esimehe välja vahetamist, ja pugedes oma naha alalhoidmiseks tugevamate (NATO) selja taha. Kodumaa  ja isamaa mõisted tunduvad Teile arusaamatud. Ka varem olete oma hoiakutega näidanud kahepalgelisust kodumaa terviklikuse säilitamise küsimustes.

Meie Eesti riigi Tartu rahulepinguga kinnitatud territoorium on üks tervikterritoorium, millest 5,2% on tänaseni tagastamata. Kuid reeturlikult maha vaikida, isegi asuda vastaspoolele, kuulutades need maad Venemaa osaks – tekib küsimus sellist seisukohta toetavate poliitikute vaimse tervise osas.

Mina, sündinud Eesti Vabariigis, Petseri linnas, 1937-ndal aastal, olen näinud ja läbi elanud sõja ja sõjajärgsed ajad. Minu mälupilt Saksa ja sellele järgnevale ajale on täpsem ning tõetruum, kui igasuguste praeguste „tarkade“ targutused, oletused ja tõestused. Alandust ja argust ma ei võtnud omaks. Olen tänu nendele segastele aegadele kaotanud kogu oma vara ja maad. Sama on juhtunud ka enamuse piirkonnas elanud rahvaga.

Kes andis Teile õiguse otsustada nende maade loovutamise üle Venemaale? Mis seob Teid Petserimaaga, et otsustate nii minu kui ka rahva eest?

Miks pean mina taotlema Venemaa viisat vanemate haudade külastamiseks? Teie ju ei pea seda tegema.

Mina näen Teie ambitsioonides Eesti riigi terviklikkuse  ja järjepidevuse lõhkumist. Selliste mõtteavaldustega inimene ei tohiks olla väliskomisjonis ja soovitan Teil käituda riigimehelikult.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused