Eestlane arvab: vasak- ja parempoolsus on praeguses valitsusliidus küllalt heas tasakaalus

Lugeja kirjutab,
- Updated
©Uued Uudised
Siseminister Mart Helme ühel valitsuse pressikonverentsil. Pilt on illustratiivne.

Uute Uudiste toimetus leidis Facebooki avarustest ühe huvitava postituse ja avaldab selle autori nõusolekul.

“Lõppeva aasta kokkuvõtteks võib ilmselt öelda, et rahva nii kirglikku huvi poliitika vastu pole Maarjamaal küll mitu aastakümmet nähtud!

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kirjeldan natuke omi mõtteid valitsuse kohta:

Ma olen rahul sellega, kuidas praeguse valitsusliidu osapooled üksteist tasakaalustavad. Keskerakond, EKRE ja Isamaa meeldivad mulle kolmekesi koos rohkem kui ühekaupa eraldi. Vasak- ja parempoolsus on praeguses valitsusliidus küllalt heas tasakaalus.

Konservatiivi/liberaali mitmetähenduslikkus on huvitav olukorras, kus ainus osapool, kellelt muutusi võiks oodata, on EKRE ning kõige suurema stabiilsuse ja inertsuse annab Keskerakond. Mulle meeldiks, kui ükski kolmest ei võtaks üle teise kombeid, vaid kõik säilitavad omanäolisuse.

Peaministri oskus väljenduda nii ümmarguselt, et seal tõesti millestki skandaali tekitamiseks kinni hakata pole, on iseenesest imetlusväärne ja efektiivne, aga ma ei soovi küll, et EKRE sellest eeskuju võtaks. EKRE otsekohene ja “poliitiliselt mittekorrektne” kõnepruuk on väärtus omaette (ja tegeliku sõnavabaduse säilimise seisukohalt väga oluline), aga samas ma ei sooviks, et näiteks Keskerakond sellest eeskuju võtab.

Mulle meeldib, et Isamaa saab selles olukorras oma identiteedi üles ehitada ainult eriti kõrgele moraalile ja eetikale (mis küll massidelt odavat populaarsust ei anna).

Ega riigi juhtimises suurt vahet pole. Kõik parteid ajavad enam vähem sama asja ning erinevused tulevad pigem rõhuasetustest detailidele.

Hetkel on see parim võimalik valitsusliit, nii et tahaks loota, et see ikka püsib mõned aastad veel!”

2 commentsOn Eestlane arvab: vasak- ja parempoolsus on praeguses valitsusliidus küllalt heas tasakaalus

  • Avatar

    Aga valitsus peaks kohe-kohe kukkuma, sest ERR soovib seda, sest Kaja Kallas kasutab kogu oma intelligentsi potentsiaali, sest Hans H Luige ärid vajavad hädasti rahasüsti, sest Kersti Kaljulaid peab Eesti poti eurokausi vastu vahetama, sest Vilja Kiisler ei salli EKRE-t, sest Toomas Sildam annab oma ilvesesilmadega viimase hinnangu valitsuse viimsele päevale, sest Siim Kallas ei saa muidu rahu ja Andrus Ansip, nojah Ansip on niikuinii koha seep komisjonis kaotanud. Nii et pole midagi teha, kõik see on ongi oluline kui rääkida Eesti valitsemisest. Jumal tänatud, sest seni pole isegi ligilähedale leidnud toiduahel, miks valitsus peaks kukkuma. Sest loomulikult muudab vingujate kisakoor valitsust tugevamaks mitte nõrgemaks ja loomulikult Jüri Ratas ei aktsepteeri “neljandiku” võimu ´- meediat, kui see ei aktsepteeri Jüri Ratast.

    • Avatar

      vaadakem riigikogu infotunde. Tundub et iga kord tuleb oravapartei üles küsimusega “millal ometi see ratas kord lõpeb?”. see 2019 aasta viimasel istungil et kui oli pool rahvast puudu, ka siis reformar küsis “jõulukingitust rahvale” et Jüri Ratas saadaks riigikogu laiali.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused