EMA gala: räpparlik sõnnik hinge, roppustest kuni EKRE vastu suunatud poliitilise sõnumini

Tõeline maaeluTõeline maaelu

Mitmed inimesed on populaarses suhtluskeskkonnas Facebook küsinud, et mida kosutavat pakub Eestile üha enam kultiveeritav labasus, mida kaudselt toetab riiklik indreksaarelik kultuuripoliitika.

Eesti Muusikaauhinnad 2018 galal kasutasid räpparid Reket, Arop, Beebilõust, Genka ja 5Miinust vahepalas laulusõnu, mis ei lähe kuidagi kokku üritusega, kuhu tullakse peredega. Isegi kui arvestada Jüri Naela ülistust: “räpparitele kehtib ainsana absoluutne sõna- ja väljendusvabadus”, on 5Miinuse lauldud “3 litsi, õhtu on pikk, mida kuivem vitt, seda pikem nikk”, juba liig mis liig.

Uute Uudiste toimetus vabandab nende sõnade avalikkuse toomise pärast, kuid me teeme seda ülevaate andmise kontekstis.

“See toimus üritusel, kus osales ka president Kersti Kaljulaid, kes andis üle auhinna Panus Eesti Muusikasse, mis seega toimus põhimõtteliselt presidendi egiidi all,” kirjutab postituse autor Allan. “President viibis eelnevalt laval, kõneles ja jagas auhindu. Seega oli riikliku tähtsusega poliitiline üritus. Kõik mis sealt esitatakse, on seega kõrgemal tasemel OK ja heaks kiidetud. Soovitan ikka hoolega kuulata, muidu imestate ühel päeval oma noorte tuttavate maailmavaate üle.”

Mõistagi sai pihta ka EKRE, kelle kohta käisid Genka laulu “Riho” sõnad “ekre-ga no chance riho”!

“No eks röögiti varem ka, mina olen Metallica saatel lausa üles kasvanud, aga no sellist labasust…” kirjutab kasutaja Punctum Saliensis.

“See on totaalne harimatus ja igavene puberteet! Mida kõvemini ropendad – seda kõvem mees ka oled! Kunstid peaksid arendama inimeses maailmatunnetust, ilutunnet, arendama inimese emotsionaalsust aga… see on jõhker kuulajale näkku s…e! Selle nähtuse kohta ei ole võimalik ilusasti ja viisakalt öelda!” täiendab Sulev.

Huvitaval kombel õitseb suunatud kultuuri labastamistrend just sealmail, kus liigub ringi ka riigipea Kersti Kaljulaid, nagu EMA galal, NO99-s või ERM-is. Eks sealt saavad alguse ka katsed muuta kõike rahvuslikkusega seotut…

Kommentaarid