Georg Kirsberg: okupant Aljoša monument tulnuks kohe utiili saata

9. mai pronkssõduri juures.9. mai pronkssõduri juures.

Rahvuskonservatiiv Georg Kirsberg ütleb, et Nõukogude Armee sõduri kuju teisaldamine 2007. aastal oli ebaõnnestunud üritus, kuna see ühtki probleemi see ei kõrvaldanud, vaid tekitas neid juurde.

“Seda võib kindlalt väita, kui vaadata tänaseks välja kujunenud olukorda: Aljoša laiutab endiselt meie pealinnas, samas kui kaotasime suure osa Vene transiidist!

Ainult et nüüd seisab okupandi monument meie Kaitseväe kalmistul, rüvetades Eesti vabadusvõitlejate haudu. Mis pidi olema loogikas tarnida pronksmees Tõnismäelt Kaitseväe kalmistule? Kaotasime vaid kõvasti kasumit Vene transiidi ümbersuunamise tõttu, kuid Aljošast ja seal palvetamas käivatest vatnikutest lahti ei saanud. Ainult et nüüd nad trambivad nad meie vabadusvõitlejate haudade peal, sülitavad sinna ja loobivad konisid.

Tegelikkuses oleks selle junni pidanud kohe 1991. aastal kas prügimäele viima või utiliseerima. Nii nagu tehti 1990. aastate alguses mitmete Lenini kujudega. Mingit probleemi sellest ei tekkinud ja tänaseks keegi juba ammu ei mäletagi, et nad seal kunagi olid. Aljošal seista laskmine meie riigis ja veelgi enam see, et meie Kaitseväe esindatus sinna lilli viib, näitab vaid meie poliitikute selgrootust, sõjaväe nõrkust ja kogu ühiskonna läbikukkumist!”

Kommentaarid