LUGEJA ARVAB President ja perverdid

Lugeja kirjutab,
- Updated
©Erki Evestus
Nii ongi.

„Õiget presidenti austatakse ning tema juuresolekul käitutakse (ja riietutakse) soliidselt. Pseudopresidenti aga koheldi täpselt sellise “väärikusega”, nagu ta oma käitumisega ära teeninud on.

Vaatame nüüd viimastel päevadel üha hoogu koguvat pervertideskandaali veidi teise nurga alt.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Lennart Meri oli PRESIDENT, keda austasid isegi tema vastased ning kelle juuresolekul käituti ontlikult ja korrektselt.

Seda soliidset korrektsust järgis ning nõudis ta ka ise – nt olevat PRESIDENT Meri mingilt ürituselt tagasi saatnud teksades ajakirjaniku, et too teksad korralikumate riiete vastu vahetaks.

Samuti austas PRESIDENT Meri Eesti riiki ja rahvast. Kritiseeris küll puudujääke (muuhulgas nt Tallinna Lennujaama peldikut), ent ta ei halvustanud oma rahvast ega rahvust. Pälvides seeläbi inimeste erakordselt suure poolehoiu nii ametiajal kui tänapäeval.

Nüüd aga on meil Kadriorus mingi rahva kulul vegeteeriv parasiit, keda tabavalt Buratinoks kutsutakse. Kibestunud ja frustreerunud indiviid, kes oma tolerastlikku sallimatust ning viha Eesti rahva ja rahvuse peale välja valab. Käies riides kui kaltsukubu isegi endast kõrgemal seisvate rahvaesindajatega kohtudes.

Vaadates rahvusvaheliselt väljakujunenud ning üldiselt aktsepteeritavaid tavasid võib tõdeda, et tegu on presidentaalse perverdiga.

Kuna tegu pole presidendiga isegi mitte jutumärkides (järgnevalt siiski olen sunnitud selguse huvides terminit „president“ kasutama), siis ei vääri see olevus vähimatki austust ega lugupidamist. Seda näitasid väga hästi välja mitmele ta üritusele kleitides (ja muudes kaltsudes) ilmunud perverdid.

Kui PRESIDENT Lennart Meri oleks nood lugupidamatud etiketirikkujad lihtsalt kainerisse toimetada lasknud, siis “president” Buratino säras rõõmust endasuguseid hälvikuid kohates.

Aga Buratino ei saanud ühest asjast aru. Need perverdid, kes sedamoodi etiketile ja väljakujunenud tavadele laia kaarega lasid, näitasid tegelikult üles igasuguse austuse puudumist. Ehk siis lasid samamoodi kuldse vihmaga üle ka “president” Buratino.

Seega tegelikult ei ole väga põhjust roosiaias ja ajaloomuuseumis aset leidnud sündmuste pärast lärmi tõsta. Sest “president” koges seal täpselt sedasama austuse ja sallivuse puudumist, mida ta ise teiste suhtes välja näitab.

Arvates küll, et kleitides perverdid teda toetasid, ent tegelikult lasti ta kleidiserva alt lihtsalt põhjalikult üle.

Õiget presidenti oleks austatud ja tema juuresolekul soliidselt käitutud (ning riietutud) – Buratino sugust pseudopresidenti aga koheldi täpselt sellise “väärikusega”, nagu ta oma käitumisega ära teeninud on.

P.S. Kui kellelgi on mõne tekstis esineva termini või omadussõna osas ütlemist, siis tasub tudeerida Õigekeelsussõnaraamatut vastavate väljendite tähenduse osas.

Marko Kaldur

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused