Lugeja: isand Indrek Tarandit hoitakse nagu s…a pilpa peal

Lugeja kirjutab,
- Updated
©Scanpix
Elupõline intrigant ja provokaator Indrek Tarand.

Üks Uute Uudiste lugejatest Urmas Saard kirjutab mahlakas maakeeles sellest, mida ta arvab Eesti ainsast vähimagi autundeta poliitikust Indrek Tarandist.

„Ei ole kunagi pidanud ennast s…a pealt riisutud meheks, et ei julgeks oma arvamust välja öelda, kui see on osutunud vältimatult vajalikuks. Uurisin siiski enne kirjutama asumist, kuidas oleks Eesti Õigekeelsuse sõnaraamatu abil korrektne ennast eesti keeles väljendada nii, et iga lihtne mats saaks ilma sõnades keerutamata asjast just nii aru, nagu asjad tegelikult on.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Pole ju minu eesti keele oskus teab mis kiita asi ja nii ajan sõrmega järge Eesti Keele Seletava Sõnaraamatu definitsioonidest – siiski lootuses, et valik ei tekita edaspidi lugejates soovi kasutada tekstis toodud pärandkeelelist sõna madalkultuurilises võtmes, vaid ikka pärandviljeliselt.

Aga ilma pikema sissejuhatuseta tahaks isand Indrek Tarandi s…ale saata, sest tema jutt või koera s..t on ühtviisi üks s…alõhnaliselt haisev asi. Prokurör, kohtunik, kaitsja ja kõik teised hästi õigust mõistvad inimesed võivad ju leida tähtsate instantside poolt kinnitatud paberitest isand Indrek Tarandi teguviise õigustavaid klausleid, aga see ei pruugi ühtida lihtsa inimese tavaarusaamisega õiglusest.

Paberile kirjutatud õigus pole maha kirjutatud südametunnistuse hinnangust ja see viimane võib olla inimeste erinevusi arvestavalt väga isesugune. Seepärast on mõnikord tahtmine mõnigi ülekohtune toiming toppida isand Indrek Tarandi kannikate vahele. Samasse tagumikku, mille ta ühel unustamatul päeval Tallinna Lossiplatsil uurakile ajas, et saada täpsemalt aimu, kui s…aks meheks teda peetakse.

Meenub kuidas isand Kiir sai Tootsi käest lapiti antud mõõgaga vopsatuse vastu tagumikku – ikka asja eest. Aga ei meenu, et Kiir oleks jooksnud õigusemõistjatelt õigust nõudma ja oma au ja väärikuse eest seisma.

Tänapäeval on isand Indrek Tarandi näitel au ja väärikuse mõisted läinud möödunud aegade mõistest kõvasti nihkesse. Võib-olla mõnel juhul ei ole ka, aga seda juhul, kui isand Indrek Tarandil puudub igasugune enese au ja väärikus. Mina seda ei tea, kas tal on mehe au või ei ole. Või peab ta mehe auks üksnes kahe jala vahel olevat asja, kui tal see ikka on. Pole huvi tundnud. Küll mees teab ise kas tal on ühte või teist või kolmandat.

Aga ütleks soovituseks neile, kellel isand Indrek Tarandiga õiendamist: mis sa s…aga jändad. Ega ikka s…st saia saa. Ära seda puutu, haiseb juba niigi. Parem jätke rahule, muidu tuleb asjata pahandust.

Mina olen juba oma 25 eurot korstnasse pühkinud ja pean leppima s…apea targutustega. Sellest hoolimata annetan ka edaspidi tõelistele abivajajatele: haigetele lastele, vähiravi fondile või puudust kannatavatele inimestele. Kindlasti mitte isand Indrek Tarandile. Pika elu jooksul olen varemgi kõiksugu karglejatega kokku puutunud: aferistide, väljapressijate, petiste, varaste ja muidu lontrustega. Elu õpetab surmani, loodetavasti ka isand Indrek Tarandit.

Võibolla lugeja ei mõista, miks ma annetasin 25 eurot Lossiplatsil tegutsenud meeste toetuseks? Mulle meeldis telepildist nähtud ühe härrasmehe väga elegantne ja õrna puudutusega (või ilma kontaktita) jala libistamine isand Indrek Tarandi tuharapalgete piirkonda, kuhu kogu tema au ja väärikus ongi vist täiel määral koondunud. Kui tal seda juhtumisi peaks kusagil mujal samuti leiduma, siis palun seda nähtaval kombel näidata.”

Uued Uudised lisavad: ootame väga, millal katkeb Eesti veidigi ausaks jäänud poliitikute kannatus, olgu nad siis opositsioonist või koalitsioonist, ja keegi lausub otse ja avalikult – lõpetame kord ära selle provokaatori kaitsmise, sest see on ju palja silmaga näha, et tal ei ole ei au ega südametunnistust!

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused