Lugeja kirjutab: “Internatsionaal” on Läänes uue hinguse saanud

Lugeja kirjutab,
©AFP/Scanpix
Euroopa Komisjoni endine president Jean-Claude Juncker osales Karl Marxi 200. sünniaastapäeva pidustustel Trieris.

Ilmselt mäletavad paljud, kuidas Euroopa Komisjoni endine president Jean-Claude Juncker osales Karl Marxi 200. sünniaastapäeva pidustustel Trieris, kuhu ühe verise ideoloogia rajaja kuju oli toodud Hiinast. Seda sündmust meenutades kirjutab Andres sotsiaalmeedias järgnevat.

“Mina käisin koolis 1970ndatel, mil koolis õpetati “Internatsionaali” kohustuslikult. Sellest ajast on meeles mõned katked, mis sobivad hästi tänast maailma iseloomustama.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Nüüd üles, needus keda rõhub, nälg, orjus ikkes hoiavad”  – need sõnad meenuvad, kui kuuled Liisa Pakosta üleskutseid soovõrdsusele, Greta Thunbergi omi kliimaneutraalsusele või eurokomisjoni üleskutseid migrante päästma. Kõik kutsuvad kuhugi barrikaadidele võitlema, nagu Pariisi kommunaarid või Talvepalee ründajad.

“Me vägivalla hävitame, uus, parem maailm on me püüd, maailm, kus võimul` ülendame, neid, keda orjus rõhub nüüd…”

Vägivald tahetakse hävitada, mis tähendab ikka vägivalda. Sama asi paistab praegu vihakõneseadustest, kus väidetavad “vihakõnelejad” (tavaliselt need, kes on liberalismi vastu), tahetakse lihtsalt elimineerida. Täitsa Tartu reformierakondlase moodi, kes rääkis, et sallija võib mittesallijaid vihata – miks mitte siis juba ka hävitada. Nagu Prantsuse revolutsioon giljotiini ja Oktoobrirevolutsioon täägiga. Ja “parem maailm” vuliseb vereojadega kohale.

“Võimul` ülendamine” toob meelde samasoolised, keda praegu “rõhub orjus” – aga liberaalid ülendavad nad võimule ja panevad kogunisti meeste-naiste suhtest ja perekonnast kõrgemale, nagu me juba ka Eestis näeme.

“Võim Internatsionaali, maailma uueks loob” – no see sobib multikultiglobalismile ikka väga hästi. Nii et Marxist Lenini ja Mao Zedongi kaudu Junckerini ja sealt edasi helgesse homsesse.”

2 commentsOn Lugeja kirjutab: “Internatsionaal” on Läänes uue hinguse saanud

 • Avatar

  Alati ei ole vaja vaadata kes oli kes vaid kes kellega käib ja kes kelle arved maksab!
  Näiteks MArxi, Lenini sm Mao ja ka EU “isa” Coudenhove-Kalergi arved maksis kõik üks ja sama pangamaja – ehk Rotchildide panga klann.
  Praegune EU on rahaliselt sama panga maja “ripats” ja lüpsilehm – me oleme kõik neile võlgu ja võlg aina kasvab.
  Ja meenutades paari vana tarkust saame aimue kuhu koer on maetud – “võlg on võõra oma” ja “kes maksab tellib muusika”.

 • Avatar
  Leo Viller

  Karl Marx oli ka ishiasehaige, st jõi palju ja jäi kiiresti purju. Ka kaine peaga, sarnaselt meie ” liberaalidele” ja ” sallijatele ” ei kannatanud ta oma poliitilisi oponente, aga ka mitte lausa teisi rahvaid. Prantslased olid tema jaoks tühipeadega lollpead, inglased ärikad – vägistajad, juudid kõige ühiskonnavaenulikum element ja slaavlased, keda Marx kõige rohkem vihkas , Euroopa vähkkasvaja. Aga see oli siiski suur mõtteareng, sest näiteks Voltaire pidas prantslasi ahvikarjaks

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused