Lugeja kirjutab: maaelu on allutatud parteilistele ja võõrkapitali huvidele

Lugeja kirjutab,
©Uued Uudised
Põllumajandus tähendab juba suurtootmist, väiketalundus koos rohtu nosivate väikekarjadega on kadumas. Pilt on illustratiivne.

Priit Hõbemägi ründab Päevalehes Arvo Allerit ja tema ettepanekut järgnevalt: “Maal ei ole mitte Eesti riiklikud põllumajandusettevõtted, vaid põllumajandusega tegelevad võõrkapitalile, näiteks Soome kapitalile kuuluvad eraettevõtted. Millisel õiguslikul alusel Eesti valitsus siinkohal sekkub üleüldse ja eriti veel “saadab” abitööjõudu?”

Lõpp, täitsa lõpp, Laari suur idee maaelu suunal on realiseeritud. Maa ja mets on võõrkapitalile maha äritud, eestlane maalt minema kihutatud, võõrettevõtlus veab sisse võõrtööjõudu – tehtud!

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Aga mis alusel siis Hõbemägi ja vasaksõdalased nüüd siin ja praegu variserliku silmakirjatsemisega halavad “eesti põllumehe päästmise” teemal??

Kus on müstiline “eesti põllumees”?? “Kasti löödud“ ju, nagu oligi vaja – need, kes üldse veel maale jäänud, on sisulised õigusteta proletaarlased, reformi-sotside leksikas poe taga Bocki joojad, kelle puhul oleks parem, kui nende asemel elaksid maal metsades loomad (nii palju kui neid metsi veel on).

Eesti, meie põlise kodumaa olukord on väga kurb. De facto kaugelt katastroofilisem kui nõukaajal. Kui maal eesti inimesi ja nende kui otsustusõiguslike ja vastutuskohustuslike subjektide kohalikku võimu enam ei ole, on parteilistele ja võõrkapitali huvidele allutatud suurkontorid (nn.vallad), siis see ei saa juba definitsiooni kohaselt olla muud kui maaõiguse (subjektsete peremeeste) lõpp, nii nagu oligi planeeritud.

Teatavasti mõnede valdade riigikohtusse pöördumised said sama vastuse: maainimesel on olemas ainus (põhiseaduslik) õigus, õigus saada teenust nii, nagu ülevalt poolt otsustatud. Kui koolid ja sünnitusosakonnad kinni pannakse, s.o. vastava teenuse osutamine lõpetatakse, siis pole mitte mingit õigust kobiseda.

Selle korra selliselt kehtestamine (kohalikku õigust teostavate valdade kaotamine) oli juba Ansipi ajal IRLi kinnisidee (olgem ausad, Ansip pidurdas seda, kuni oli peaminister). Ühtlasi tähendab see, et erinevalt varasemast tuhandest aastast ei ole maa enam see tagala, kus uued põlvkonnad ikka uuesti üles kasvatati, mistahes võimud ka pealinnas ei vahetunud.

Ja täna hüsteeritsevad Helir-Valdor Seeder ja Priit Hõbemägi konsensuslikult põlise elupõhisuse peale (Arvo Alleri esituses), et see olevat nõukakorra ihalus? Mul lihtsalt ei ole sõnu, et sellist süvaväärastumist mõista.

Meil, igipõlisel eesti rahval, pole teist võimalust, me peame olukorra selgelt defineerima. Ja edasi on meil vaja ärgata surmaunest. Kas nüüd või mitte iialgi.

Siiralt ja lootusega eluvõimelisele Eestile

Ülla Vähk

3 commentsOn Lugeja kirjutab: maaelu on allutatud parteilistele ja võõrkapitali huvidele

 • Avatar

  Talud peaks tagasi tulema koos noortega(maa mis toidab)ja lisatöö ehk kaugtöö arvutis,nii palju saaks muuta maal kas või väikeste firmade ja väiketaludega,paljud noored kellel on lapsed ongi maale tagasi tulnud ja edu neile,vanem põlvkond peaks oskused maaeluks noortele edasi andma.

 • Avatar

  Silmad pärani kinni. Alustame küsimusest, kas urbaniseerumist kõigis arenenud ühiskondades põhjustab see, et keegi kihutab inimesi maalt minema või pigem siiski see, et inimesed ise soovivad maalt minema, kui see on võimalik.

  Või kui soovite: maaelu on hävitanud lüpsimasinad ja traktorid. 30ndate või kolhoosi idüll ei saa tagasi tulla, kui üks masin teeb saja inimese töö. Nii, ja kas te kavatsete sellega midagi ette võtta?

 • Avatar

  Olen sama meelt, et otsustavad ajad on käes. Kas globaalne liberalism hävitab põlisrahvad ja muudab nad omal maal sisuliselt võõraste (kultuuride) orjadeks, või tuleb pööre rahvusliku identiteedi tähtsustamisele ja tugevdamisele. EKRE üksi ei suuda seda teha, vaja on Isamaa ja Kesikute suuremat toetust….aga…

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused