Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Lugeja kirjutab: väidetav kriis toidujulgeolekus ja üks niru karjaku otsimise kuulutus

06.04.2020
Eesti põllumajandus väidab ennast tööjõukriisis olevat – millal küll hakkas ta nii hullusti välismaalastest sõltuma? Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Uued Uudised said lugejakirja, mille allpool ka vahendame.

“Tänases Postimehes (06.04.2020, artikkel Välistööjõu kärpimise plaan räsib…) kurdab Väätsa Agro juhatuse liige Lenno Link, et peale 14 ukrainlase tööloa lõppemist on nad suures hädas.

Ukrainlaste-hala kampaaniat ajavad nad igas võimalikus meediakanalis. Aga mida Väätsa Agro ise teeb tööjõu leidmiseks Eestimaalt?

Peale 28. märtsi Vikerraadiot, kus Märt Treier peaaegu pressis otseste küsimustega Margus Mullalt (Väätsa) välja lubaduse, et Väätsa paneb töökuulutuse üles – ilmuski ühe (!) karjaku otsimise kuulutus Töötukassa lehele. (Küsisin telefonitsi – palgaks 4 eurot/tunnis).

Kuidagi niru üritus on see ühe karjaku kuulutus, võrreldes tohutu toidujulgeolekut ja piimakarja ohustava hädaolukorraga, mis meediamullis nende poolt üles on puhutud ja silme ette maalitud.

Sellist silmakirjalikkust on paha vaadata. Võõrtööjõu saamise lobitöö.”

Uued Uudised kontrollisid järele: töötukassas otsibki Väätsa Agro üht karjakut – kuulutus pärineb 30. märtsist ja kehtib 15. aprillini.

Lenno Link ütleb Postimehes, et kuulutuse peale pole keegi helistanud, aga nagu näha, pole neil hetkel peale karjaku kedagi vajagi.

Siinkohal meenub ka üks infotehnoloogia alal tuntud ettevõtja Otto Richard Pukk, kes kirjutas meedias tohutust spetsialistide puudusest, kuid tema firma ei otsinud sel ajal ühtegi spetsialisti.

Kui võõrtööjõust sõltub Eesti toidujulgeolek, siis mis saab sellest julgeolekust siis, kui need töötajad Eestist mitteolenevatel põhjustel siia enam ei jõua?