Lugeja kirjutab: väidetav kriis toidujulgeolekus ja üks niru karjaku otsimise kuulutus

Lugeja kirjutab,
- Updated
©Uued Uudised
Eesti põllumajandus väidab ennast tööjõukriisis olevat – millal küll hakkas ta nii hullusti välismaalastest sõltuma? Pilt on illustratiivne.

Uued Uudised said lugejakirja, mille allpool ka vahendame.

“Tänases Postimehes (06.04.2020, artikkel Välistööjõu kärpimise plaan räsib…) kurdab Väätsa Agro juhatuse liige Lenno Link, et peale 14 ukrainlase tööloa lõppemist on nad suures hädas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ukrainlaste-hala kampaaniat ajavad nad igas võimalikus meediakanalis. Aga mida Väätsa Agro ise teeb tööjõu leidmiseks Eestimaalt?

Peale 28. märtsi Vikerraadiot, kus Märt Treier peaaegu pressis otseste küsimustega Margus Mullalt (Väätsa) välja lubaduse, et Väätsa paneb töökuulutuse üles – ilmuski ühe (!) karjaku otsimise kuulutus Töötukassa lehele. (Küsisin telefonitsi – palgaks 4 eurot/tunnis).

Kuidagi niru üritus on see ühe karjaku kuulutus, võrreldes tohutu toidujulgeolekut ja piimakarja ohustava hädaolukorraga, mis meediamullis nende poolt üles on puhutud ja silme ette maalitud.

Sellist silmakirjalikkust on paha vaadata. Võõrtööjõu saamise lobitöö.”

Uued Uudised kontrollisid järele: töötukassas otsibki Väätsa Agro üht karjakut – kuulutus pärineb 30. märtsist ja kehtib 15. aprillini.

Lenno Link ütleb Postimehes, et kuulutuse peale pole keegi helistanud, aga nagu näha, pole neil hetkel peale karjaku kedagi vajagi.

Siinkohal meenub ka üks infotehnoloogia alal tuntud ettevõtja Otto Richard Pukk, kes kirjutas meedias tohutust spetsialistide puudusest, kuid tema firma ei otsinud sel ajal ühtegi spetsialisti.

Kui võõrtööjõust sõltub Eesti toidujulgeolek, siis mis saab sellest julgeolekust siis, kui need töötajad Eestist mitteolenevatel põhjustel siia enam ei jõua?

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused