Lugeja kurdab: kodumaist töötut kiusatakse, võõramaist poputatakse

Lugeja kirjutab,
- Updated

Jäin töötuks pool aastat tagasi ja panin ennast Töötukassas töötuks kirja aasta alguses. Alguses läks kõik hästi.  Tundus, et sain hea konsultandi ning väikese rahalise toetuse ka.

Nüüd olen käinud Töötukassa konsultandi juures juba mitu korda. Teisel kohtumisel küsisin, mida ma peaksin tegema, et saada koolitust. Konsultant vastas siis kenasti, kirjutage mulle meili peale avaldus ja põhjendus, et miks mul seda koolitust vaja on. Läksingi koju, vaatasin koolitused üle ja mulle jäi silma autokool. Kuna ma elan Tallinnast 25 km väljas ,siis tundus just see koolitus õige olevat. Kuna mulle meeldiks müügiagendi töö, torkas silma, et selliseid töökohti oli, kuid igal pool olid konkureerimiseks nõutavad autojuhi load. Kui saaksin load ja müügiesindajana tööd, parandaks minu elukvaliteeti ja vabaneksin töötu seisundist.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kirjutasin oma konsultandile siis nii:

“Tutvusin teie poolt pakutavate koolitustega ning olen veendunud, et tööturul konkurentsis püsimiseks ja vastava ametikoha jaoks vajan B kategooria autojuhi koolitust. Minu huvi ja pädevus teatud tüüpi töö jaoks lihtsalt eeldab autojuhi lubade olemasolu. Mulle nimelt sobiks müügiagendi amet ning sellele tööle kandideerimiseks on lubade olemasolu vältimatu. Samuti tooksin põhjuseks oma elukoha, mis eeldab isikliku transpordi kasutamist. Koolituskohaks oleks sobiv Tallinn. Olen valmis koolitusele asuma koheselt kui töötukassa leiab võimaluse antud koolituse finantseerimiseks.”

Kuid paraku vastati mulle sellele avaldusele eitavalt, kuna see ei olevat piisav põhjus koolitust saada. See näis mulle imelik, kuna sisserändajatele antakse kõik koolitused, mida nad tahavad kiiresti ja tasuta. Naljakas on veel seegi ,et selle avalduse tegin ma veebruari lõpus ja seega üsna aasta alguses, kus töötukassal peaks raha veel olema. Nüüd tekkis mul paratamatult küsimus, kuhu see raha siis pannakse? Kui nad ei saa ega taha oma rahvast koolitada, et meie elukvaliteeti parandada, siis sisserändajatele võimaldatakse seda lahedasti. Kas siin pildil on järsku midagi valesti?

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused