Lugeja kurdab: kodumaist töötut kiusatakse, võõramaist poputatakse

Jäin töötuks pool aastat tagasi ja panin ennast Töötukassas töötuks kirja aasta alguses. Alguses läks kõik hästi.  Tundus, et sain hea konsultandi ning väikese rahalise toetuse ka.

Nüüd olen käinud Töötukassa konsultandi juures juba mitu korda. Teisel kohtumisel küsisin, mida ma peaksin tegema, et saada koolitust. Konsultant vastas siis kenasti, kirjutage mulle meili peale avaldus ja põhjendus, et miks mul seda koolitust vaja on. Läksingi koju, vaatasin koolitused üle ja mulle jäi silma autokool. Kuna ma elan Tallinnast 25 km väljas ,siis tundus just see koolitus õige olevat. Kuna mulle meeldiks müügiagendi töö, torkas silma, et selliseid töökohti oli, kuid igal pool olid konkureerimiseks nõutavad autojuhi load. Kui saaksin load ja müügiesindajana tööd, parandaks minu elukvaliteeti ja vabaneksin töötu seisundist.

Kirjutasin oma konsultandile siis nii:

“Tutvusin teie poolt pakutavate koolitustega ning olen veendunud, et tööturul konkurentsis püsimiseks ja vastava ametikoha jaoks vajan B kategooria autojuhi koolitust. Minu huvi ja pädevus teatud tüüpi töö jaoks lihtsalt eeldab autojuhi lubade olemasolu. Mulle nimelt sobiks müügiagendi amet ning sellele tööle kandideerimiseks on lubade olemasolu vältimatu. Samuti tooksin põhjuseks oma elukoha, mis eeldab isikliku transpordi kasutamist. Koolituskohaks oleks sobiv Tallinn. Olen valmis koolitusele asuma koheselt kui töötukassa leiab võimaluse antud koolituse finantseerimiseks.”

Kuid paraku vastati mulle sellele avaldusele eitavalt, kuna see ei olevat piisav põhjus koolitust saada. See näis mulle imelik, kuna sisserändajatele antakse kõik koolitused, mida nad tahavad kiiresti ja tasuta. Naljakas on veel seegi ,et selle avalduse tegin ma veebruari lõpus ja seega üsna aasta alguses, kus töötukassal peaks raha veel olema. Nüüd tekkis mul paratamatult küsimus, kuhu see raha siis pannakse? Kui nad ei saa ega taha oma rahvast koolitada, et meie elukvaliteeti parandada, siis sisserändajatele võimaldatakse seda lahedasti. Kas siin pildil on järsku midagi valesti?

Kommentaarid