Maasikakasvatajad soovivad panna valitsust oma ületootmist kinni maksma

Lugeja kirjutab,
©Uued Uudised
Tänavuseks ühiskonna lõhestajaks on maasikad ja opositsioon.

Tahaksin jagada teiega oma arvamust, kuna leian, et see maasikahüsteeria on täielik jama!

Tänavune erakordne soe ja varajane kevad soodustas maasikate suurt viljakust ning varajast valmimist, mistõttu tekkis Eesti turul maasikauputus, seda enam, et kohe, kui Eesti maasikas hakkas valmima, hakkasid ka peaaegu kõik maasikamüüjad müüma nii Kreeka kui ka Poola maasikaid Eesti maasikate sildi all.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Seoses maasikauputusega nägid maasikakasvatajad, et nende saagile vabariigis nii palju turgu ei ole, ja kui need kõik ka ära koristada, ei suudaks nad neid maha müüa. Ega siis muidu eestlastest maasikakorjajaid eriti korjama ei tahetudki, sest tekkis võimalus, et riik kompenseerib müümata jäänud maasikate ületootmise.

Pealegi hakkasid juulikuus igapäevased vihmasajud, mis ei võimaldanudki korjajaid põllule saata. Samas olid ka seoses koroonapuhanguga Ukraina piirid kinni. Niisiis asuti kiiresti pildistama riknenud maasikaid, kajastades seda kui valitsuse tekitatud kahju.

Tegelikult alati rikneb mingi osa saagist seoses ilmastikutingumuste ning realiseerimisraskuste tõttu. On ju olnud tihti ka aastaid, kus õunu jagati tasuta ja õunad ka mädanesid puude all, sest realiseerida polnud nii suurt kogust võimalik, eriti suvesortide puhul nagu Valge Klaar ja Suislepp.

Siis ei tormanud keegi süüdistama valitsust, et nende õunad mädanesid ja jäid realiseerimata. Miks siis nüüd maasikaid peaks hüvitama? Ma näen selles aktsioonis ainult suurt tahet valitsust kritiseerida ja halvustada, mis teenib vaid opositsiooni huve!

Anne Kirsimäe

2 commentsOn Maasikakasvatajad soovivad panna valitsust oma ületootmist kinni maksma

  • Avatar

    Kõigile muile,kui ” maasikaahned” ,ka valitsusele. Valitsus võtab abi ju eesti rahva rahakotist. Seal ka pensionäride raha! Kui saak üleootuste hea,leidke võimalus ise ning arenege. Häbematu virisemine!

  • Avatar

    Kasvatan väikest viisi, omatarbeks, maasikaid. Tean omast kogemusest, et väikseimgi vihm rikub maasikaid. Pool on valge, pool on punane ja keskelt mäda laik. Siin ei ole korjamisega mingitki pistmist. Miks mängitakse siis lolli ja nõutakse mingit kinnimaksmist. Ära kasvata neid nii palju, kui sa hooldada ei jõua.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused