Nelja lapse ema: põhikooli eksamite kaotamisega tahetakse ära nullida meie laste tulevik

Lugeja kirjutab,
- Updated
©Scanpix
Eksamid on alati olnud üks verstapost teadmiste omandamise teel. Pilt on illustratiivne.

Üks ema saatis Uutele Uudistele kirja, milles väljendab oma vastuseisu põhikooli eksamite ärajätmisele.

“Lugesin Haridus- ja teadusminsteeriumi FB lehelt sellist teadet: “Põhikooli lõpueksamitest loobumine sai täna valitsuse heakskiidu. Kui seadusemuudatused Riigikogus vastu võetakse, siis ei ole varsti enam põhikooli lõpetamiseks vaja eksameid teha.”

Olen ema neljale lapsele, kellest kolm käivad veel koolis. Muretsen väga oma laste koolihariduse pärast. Eksamite ärajätmine on üks suurimaid rumalusi, mida riik teha võiks. See on meie laste tulevik, mis tahetakse ära nullida.

Mina arvan, et ei peaks mitte ära kaotama eksameid, vaid leidma viise õpetada lastele, kuidas saab paremini õppida, kuidas stressiga toime tulla ja kuidas seda mitte ära hoida asjade tegemata jätmisega. Päris elus on meil ju ka stress ja kool on selleks väga hea koht, et õppida vastavalt vanusele järk-järgult stressiga toime tulema.

Nüüd tahetakse läbi suruda asi, mis on meie lastele väga kahjulik. Samuti on paljud targad inimesed selle mõtte maha laitnud, aga millegipärast ei kuule me sellekohast diskussiooni just palju.

Olen väga huvitatud, mida arvab avalikkus sellest teemast. Kahjuks aga pole palju selle kohta lugeda ja tundub, et proovitakse jälle kord midagi lihtsalt läbi suruda. Midagi, mis kahjustaks meie laste ja sellega ka Eesti tulevikku.”

Kirja autor on toimetusele teada

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused