Opositsiooni ettepanek võib saada inspiratsiooniks neile, kes tahaksid Eestis Krimmi korrata

Lugeja kirjutab,
Reformierakond aitab Putinil Krimmi silda luua.

“Reformierakondlastest riigikogu liikmed Urmas Kruuse, Ants Laaneots ja Jüri Jaanson esitasid hiljuti parlamendis ettepaneku, et rahvahääletusele tuleks panna küsimus sellest, ”kas Eestis oleks parem elada, kui Eesti Vabariik kuuluks Venemaa koosseisu?”

See, riigikogu liikmete Urmas Kruuse, Ants Laaneotsa ja Jüri Jaansoni esitatud muudatusettepanek on otseses vastuolus Eesti Vabariigi põhiseadusega ja seega on toime pandud Eesti vabariigi põhiseaduse vastane kuritegu, mille läbi on ohtu seatud meie riiklik iseseisvus, sõltumatus ja territoriaalne terviklikus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eesti vabariigi põhiseaduses §1 /../ Eesti iseseisvus ja sõltumatus on aegumatu ning võõrandamatu. § 2. Eesti riigi maa-ala, territoriaalveed ja õhuruum on lahutamatu ja jagamatu tervik.

Reformierakonna riigikogu liikmete Urmas Kruuse, Ants Laaneotsa ja Jüri Jaansoni esitatud muudatusettepanek, seada rahvahääletusele Eesti riigi iseseisvus ja sõltumatus ning meie riigi lahutamata tervik, on kuritegelik põhiseaduse vastane akt.

Tänaseks on küll Urmas Kruuse, Ants Laaneotsa ja Jüri Jaansoni esitatud muudatusettepanek tagasi võetud, kuid Eesti Vabariigi Põhiseaduse vastane, riigikogus korda saadetud kuritegu kui fakt jääb. Ajakirjanduses antud selgitused, et tegemist on naljaga, ei tee samuti olematuks fakti, et Eesti Vabariigi Põhiseaduse vastane kuritegu on siiski toime pandud.

See, Põhiseaduse vastane ja kuritegelik ettepanek on seadnud ohtu meie riikliku sisemise julgeoleku, provotseerides Eesti vabariigis elavaid, enamasti vene rahvusest inimesi, kellest üks osa näeksid meelsasti Eestit Venemaa osana.

Lisaks sisemisele julgeolekule on ohtu seatud ka meie riigi väline julgeolek. Teatavasti on Vene meedia on üles korjanud reformierakondlastest riigikogu liikmete Urmas Kruuse, Ants Laaneotsa ja Jüri Jaansoni esitatud muudatusettepaneku seada Põhiseaduse vastaselt rahvaküsitlusele ettepanek, kas Eestis oleks parem elada, kui Eesti Vabariik kuuluks Venemaa koosseisu.

Lähiajalugu näitab, et Venemaa pole loobunud oma ekspansioonipoliitikast ning meenutades, näiteks Krimmis toimunut, pole välistatud, et reformierakondlastest riigikogu liikmete ettepanek võis anda inspiratsiooni või ideesid vene impeeriumimeelsete plaanidele Suur-Vene riigi taastamiseks.

Eelpool nimetetud reformierakondlastest riigikogu liikmete Urmas Kruuse, Ants Laaneotsa ja Jüri Jaansoni esitatud muudatusettepanek on ilmselt kahjustanud Eesti riigi mainet rahvusvaheliselt.

Leian, et Eesti politsei peaks täie tõsidusega suhtuma riigikogu reformierakondlastest liikmete Urmas Kruuse, Ants Laaneotsa ja Jüri Jaansoni Põhiseaduse vastasesse ja kuritegelikku ettepanekusse seada küsimuse alla Eesti iseseisvus, sõltumatus ja territoriaalne terviklikus.

Me ei tohi unustada, et meie riigi ajaloost on olemas pretsedent, kus meie riigikogu liikmed estitasid 22. juunil 1940, Põhiseaduse vastaselt palve ENSV vastuvõtmiseks NSV Liitu. Teatavasti lõppes see riigikogulaste kuritegelik ettepanek genotsiidiga eesti rahva kallal ning aastakümnete pikkuse koloniaalokupatsiooniga Nõukogude Venemaa poolt.”

Mia-Ly Daniel

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused