Prügistamine ja laste karistamatus  

Lugeja kirjutab,
©Erakogu
Selline sodimine on justkui normaalsuseks muutunud.

Niisugust saasta on täis kogu meie kallis kodumaa. Ja seda juba aastakümneid, sugugi mitte vaid mahajäetud urgastes, vaid kõige uhkemate kesklinnamajade seintel.

Kuidas saab olla võimalik, et keegi sodijaid ei märka, et selle eest ei karistata, seda soositakse (lugege kinnituseks Õnne Puhki artiklit Pealinnalehest!) Vastasel korral ei saaks see vaimne pasandamine olla sedavõrd mastaapne.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Teame ju, et iga tegu või ka sõna, mida vanasti peeti kasvatuseks, on nüüd karistus. Näiteks laste vaigistamine, nende takistamine loomapiinamisel. Kui oma maja aknast kord ühe prügikasti kõrvale jäetud eseme peksmist nägin, karjusin seda teinud kahele umbes 10aastasele molekulile, et kaduge siit heaga. Tõmbasid seljad küüru ja rohkem neid näha pole olnud.

Head inimesed! Jah, ma olen lastevihkaja, ent seda mitte valimatult. Palun sellest aru saada. Loomulikult olen põhjendamatu vägivalla vastane, erilist vastikust tunnen pedofiilia vastu ja mõistagi aitaksin hädas olevat last, kui tema mure on tõsine ja keegi seda pärast kuidagi valesti ei tõlgenda.

Ent Lastekaitseseadusel on olemas ka II osa, milleks on “Lapse kohustused”. Mina loen sealt nimelt välja nii teiste austamise nõuet kui keskkonna reostamise keeldu. Samuti kehtib keeld avalikes kohtades (pubides, kohvikutes, kontsertidel, ühissõidukis) mitte kriisata ka laste kohta.

Kõik teeme ju vahet nutval, jonnival või arutult kriiskaval lapsel. Viimase pärast olen kord Narva mnt Pätriksis pidanud ära jätma kohtumise keeleteadlasega, sest ülakorruselt kostuv arutu röökimine ei võimaldanud meil vestlust pidada. Laps ei nutnud, vaid kilkas rõõmust (loe: igavusest, mida tunneb vaid arenematu laps). Ema oli süvenenud nutitelefoni ja ei kuulnud minu keelamist.

Kuhu me niimoodi jõuame? Kelle poole tuleb pöörduda, et kaoksid seintemäärijad ja tänavaprügistajad? Viimases on muidugi suur “teene” ka täiskasvanutel. Lapse kasvatamine ei alga teatud vanusest. See algab sünnihetkest. Oleme elanud raskeid aegu ning kes minevikkus ei mäleta, on sunnitud seda uuesti läbi elama.

P. S. Ma ei tea kindel olla, kas ma nende avaldatud piltidega kellegi autoriõigusi ei riku. Kui 2013. a pildistasin minult telefoni röövinud kaht kurjategijat, kes kuu pärast röövi tüli norima tulid, hakkasid nad kisendama, et nende fotografeerimine ostukeskuses on seadusevastane. Kohale saabunud politseibeib väitis, et need pildid telefonis pole minupoolne seaduserikkumine vaid juhul, kui mu telefon on häkkimiskindel. Ja puhus oma jutu kinnituseks ülbelt nätsumulli. Siiski: tänu neile fotodele tuvastas uurimine ka teise, röövi hetkel minu selja taha hoidunud kurjategija.

Kas on tõesti võimalik, et vaid mind järgnevad teemad häirivad? Seda jõledust ei jaksa enam vaadata ega taluda.

Parema homse ootuses,
Erlend Vennola

11 commentsOn Prügistamine ja laste karistamatus  

 • Avatar

  Selle seintele kirtseldamise nimi on `sodirastia` ja need eksmplarid mis sellega tegelevad- sodirastid.

 • Avatar

  Kui kapo palkab endale graffitikunstnikud ja need öösel kl 4 ajal tegutsevad, siis ei märkagi.

 • Avatar

  Pooldan vaid tsiviliseeritud karistamist mis ei ole füüsiline. Raske teema. Range peab vahest olema kuid mitte nii nagu siin mõned. Jah läksin katki..

 • Avatar

  Teatavasti on üheks peamiseks loodusseaduseks igas nähtuses erinevuste olemasolu. Kuna aga erinevuste vahel tekivad paratamatult pinged , lahkhelid ehk siis maakeeles lihtsalt öelduna vägivald, siis järelikult on vägivald samuti loodusseadus. Kuna termodünaamika teise seaduse kohaselt ( kah nagu loodusseadus ) kõik läheb iseenesest ainult halvemaks, siis järelikult kasvab iseenesest paratamatult ka vägivalla hulk, kui selle vastu midagi ette ei võeta. Kogu maailma ajalugu on näidanud, et vägivalda saab vähendada ainult vägivalla abil, oluline on seejuures , et algvägivalla hulk väheneb ( loodetavasti suudab iga mõtlemisvõimeline inimene siinkohas mõne näite leida ). Paraku ei saa või ei taha sellest lihtsast mõttekäigust aru saada paljud ” valitud ” poliitikud, ülikoolide turbapeadega ” professorid “, igat masti lömitajatest ” kultuuritegelased ” ja paraku ka küllaltki suur osa ajupestud tavainimestest. Mõningad rahvad, näiteks juudid, on eelpooltoodust küll aru saanud ja eks sellega saabki suurel määral seletada nende saavutusi

 • Avatar

  Väga õige jutt, see on ka valimatu läänestumise tagajärg. Singapuris, Jaapanis, kes jääb “tänavakunstiga” vahele, kohe trahv ja ise peab selle essu sealt eemaldama. Praegu on see juba meiel”kultuur”.

 • Avatar

  No eks lapsed ikka teevad ulakusi ja ka ise sai neid noorena tehtud,kuid on õige,et karistusevõimalus,distsiplineeriva faktorina peab ikka alati õhus rippuma,muidu võib täiesti rappa minna kogu kasvatus.

 • Avatar

  Riik on tuksi keeratud täiega.
  Veel 15 aastat tagasi oli võimalus selliste “täägikunstnike” kinninabimisel tema sigitajad kohale kutsuda ja pakkuda väike kompromiss.
  Hästi- see võis olla küll seaduslikkuse ja seadusetuse piiril, kuid seisnes selles, et vanematele tehti selgeks, et nende sigitis on rikkunud võõrast vara, üle 14-aastase sai üle kuulata ja ta kenasti kirjutas kuhu ta oma “tääge” veel sirgeldas ja pealegi olid need alati äratuntavad.
  Nii- vanematega sai peale selgitust, et omavalitsus tellib nüüd kõige kallima firma selle sigitise kunsti maha pesema ja esitab neile makseettepaneku, mis on seaduslik küll selle 14- aastase isiku osas, kuna vastutusiga on justnimelt 14-st eluaastast ja seda delegeerida enam ei saa, aga ega vanemad teadnud…
  Niisiis- kompromiss seisnes selles, et vanemad allkirjastasid kokkuleppe, et need kunstid pestakse maha ja sellega asi lõppeb, mul on kaalutlusõigus ka karistamisest loobuda kui kahju likvideeritakse, kvalifitseerus see sodimine KarS §262 ja KOKS §66 rikkumiseks.
  Oli tore, kui terve perega alajaamu, bussipeatusi jms puhtaks pesti.
  Aga, see oli igati kristlik, sest puhastusfirma arve oleks olnud räme ja trahv ka veel, tegelikult pääseti odavalt.
  Sellisel moel on ka töökad kollektiivid nädalavahetustel oma firma prahti metsaalustest koristanud, sest juriidilisele isikule oli rämedad trahvid.
  Sellega saavutasin ma selle, et metsaalused said puhtaks, sodimise tagajärgede jutt levis ja seega oli kord majas.
  Muide- eriti ülbed alaealised istusid ka arestipäevi meie omavalitsuses, isegi tüdrukud.
  Pahatahtlikkusega polnud mingitki pistmist, see oli ametijuhendi ja oma kohustuste täitmine.
  Ma vaatan praegust toimetamist ja üllatusena kuulsin, et minu endisel ametikohal aastaid töötanut ei tunnegi mitte keegi omavalitsuse elanikest!
  Seega ei tegeleta peale toolihõõrumise ja palga väljavõtmise mitte millegagi! Aastaid!
  Selline ametikoht nõuab raudset tervist, põhimõttekindlust, ausust, õiglust ja külma närvi ja kõige vähem pahatahtlikkust ja asju tuleb ajada nii, et rikkujad arvaks, et jube kergelt pääsesid ja asjad oleksid korras.
  Nii menetlust kui inimlikkuse osas.
  Tuksi keerasite riigi, inimesed rikkusite ära ja paistab, et tehakse veel rumalateks ka mingi ebardliku haridussüsteemiga jne…

 • Avatar

  Lahe,noored laske edasi!!!
  Las kitsarinnalised vinguvad teie auks!

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Selle suure”demokraatia” viljastatud tingimustes areneb meil täielikult “vaba” tulevikuühiskond.Ühiskond kes ei austa midagi ega kedagi ja kellele on kõik lubatud !
  Arengu kiirendamiseks tuleb igasuguste nn.kaitsmisega tegelevatele organisatsioonidele kohe suurendada toetusi !

 • Avatar

  Rahvas on unustanud ühe toreda tõsiasja mis aitas lugematuid põlvkondi meie esivanemaid.
  “Õigel hetkel antud vits hoiab ära tulevikus suure hulga probleeme – KÕIGIL!”
  Asja probleemiks on see, et kõik teavad oma – tihti OLETATAVAID – õigusi aga keegi ei taha meenutada oma KOHUSTUSI.

 • Avatar

  Noortevanglad on kindlasti vajalikud, seal tehakse kiiresti selgeks, et teisel on valus kui ninaluu puruks lööd, ei pea psühholoogi tädiga vestlema ja õpetuseks ratastooli lükkama, istud ise ratastoolis kui olla ei oska.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused