Vahejuhtum Atlantis H2O Aquapargis: kultuuride kokkupõrgete lahendused ei tohi toimuda euroopaliku kultuuri arvelt

Lugeja kirjutab,
©AFP/Scanpix
Burkiniga mosleminaine Prantsusmaa rannas.

Uutele Uudistele kirja saatnud inimene vahendab oma elamusi Atlantis H2O Aquapargis ehk Viimsi Veekeskuses, kus euroopaliku kultuuriruumiga harjunud inimesed peavad juba arvestama islami kommetega, sealhulgas ka võõraste agressiivsusega.

“Lausa vastik, jagan oma kogemust, et lastega pered oskaksid edaspidi seda kohta vältida. Minu jaoks jääb sellise koha külastamine viimaseks korraks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sinna on imbunud 12-13-aastased moslemitest poisid, kes saavad seal niisama lõbutseda, aga sama seltskonna õed ja naissugu on riietunud burkadesse ning vaatavad basseiniservalt pealt. Üks selline tõenäoliselt naine oli vees, olles riietunud nii, et polnud näha ka mitte varbad.

Intsident leidis aset 28. septembril 2019. Olin koos poja ja mehega ujulas. Kaasas oli veel poja lasteaiakaaslasest sõber, kes oli mehe järelvalve all teises kohas liugu laskmas. Minu 6-aastane poeg kasutab veel ujumisrõngast.

Järsku vaatasin õudusega, et täielikult burkas naine on vees ja ütlesin talle, et meil ei ole nii kombeks. See talle muidugi ei meeldinud.

Samas moslemite kambas oli veel 2 vanemat poissi (12-13-aastased ja arvatavasti 2 õde). Järsku märkasin, kuidas need kaks õde hakkasid minu lapsel ujumisrõngast ära tirima ja üks neist proovis teda vee alla lükata. Sekkusin kohe ja mees läks administraatorilt aru pärima, et mis ajast meil sellised võivad ujulas viibida? Vastuseks sai ta, et see on ujumisburka ja teha pole midagi.

Mis nähtus see selline on, et kui kutsud moslemit avalikus ujulas (H2O Viimsi Aquapark) korrale, võtavad sellised kavva uputada 6-aastane laps? Ja Spa keskuse töötaja lubab ujulasse potentsiaalseid mõrtsukaid, kellel on nägu kaetud? Ja keegi ei vastuta?

Selline olukord tekitab mitmeid küsimusi: mis siis, kui me poleks osanud koheselt reageerida? Mis õigustab potensiaalsete mõrtsukate ujulasse laskmise – pole ju teada, mida selliste riietus sisaldab? Võib-olla nuga, et laste ujumisrõngaid katki lõigata – need lapsed ei oska ju veel iseseisvalt ujudagi! Pluss veel traumaatiline stress, kus lapsele tuleb hiljem selgitada, mis juhtus ja miks juhtus! Mõelgem selle peale, kellel on alaealised lapsed! Vabandan väga, kui ägestun, aga see on minu meelest suur probleem siin riigis!

Mis ujulaid puudutab, siis leidsin sama teema aastast 2016. (“Mosleminaise ujumisriietus tekitas Eesti mehes küsimusi“, tarbija24. 4. august 2016). Kes on see ekspert kinnitamaks, kas tegu on oli ujumisburkaga või tänavaburkaga? Tundub nii, et Eestis on sellised ujulates juba lubatud.”

Loe ka “Prantsuse Rivieral keelatakse julgeoleku huvides burkinid”.

Toimetuselt. Selle vahejuhtumi lahendus ei tohi toimuda eestlaste (ja kogu euroopaliku kultuuriruumi) arvelt – ei mingeid jutte sallivusest ja mõistvast suhtumisest teistesse kultuuridesse. Lahendus on ainult üks – võõrad võtku meie kombed ja väärtushinnangud omaks või kadugu siit. See konflikt karmide islami kommete ja euroopaliku vabaduse vahel pole ainult Eesti ja “rassistlike eestlaste”, vaid kogu Euroopa probleem.

Kui veekeskustes lahendatakse see probleem moslemitele “mõistvalt” ja eestlastele hukkamõistvalt, siis juhtubki, see, mille eest hoiatab kirjasaatja – meie inimesed loobuvad sellistes kohtades käimisest. Tehtagu moslemitele omad spaad või võtku nemad üle euroopalikud kombed. Veel parem aga – ärgu tulgugi siia!

Loos on ära märgitud ka võõraste laste agressiivsus, milles pole samuti alust kahelda – suur osa neist tuleb sõjapiirkondadest ja agressiivsest usukeskkonnast, kus konflikte lahendataksegi tugevama õigusega, mis kandub ka laste omavahelistesse suhetesse. Uued Uudised nõustuvad selle emaga –  võõraste ja vaenulike kommete pealetung meie riigis on juba väga suur probleem.

6 commentsOn Vahejuhtum Atlantis H2O Aquapargis: kultuuride kokkupõrgete lahendused ei tohi toimuda euroopaliku kultuuri arvelt

 • Avatar

  Tore,et keegi ometi Kalergi käsile võttis. Tema ideestest leiab paljugi jahmatavat ja ärevaks tegevat. Kalad on mõrda ujunud.

 • Avatar
  Leo Viller

  Tubli sõjaõhutajast provokaator libakoroshenko esineb jälle oma täies hiilguses. Aga mis puutub taolistesse teenindajatesse, kes enda jutu järgi midagi ei saavat teha, siis tuleb nõuda, et nad oma nime avaldaksid. Vastasel juhul tuleb politsei kohale kutsuda

 • Avatar

  See rahva negatiivses toonis vaimustus on loomulikult tore ja saan aru kirjutaja emotsioonidest aga nagu meie kultuuriruumis kombeks räägitaks pikalt ja laialt probleemist, kuid enamus eelistab vaikselt mööda hiilida selliste probleemide PÕHJUSTEST.
  Selle probleemi põhjus aga peitub ajaloos millest meie koolides ei taheta rääkida sest siis peaks rääkima ka paljudest kaasnevatest probleemidest ja asi läheb vägagi ISIKLIKUKS teatud rühma(de) suhtes aga siis tulevad mängu juba hüüdlaused ja sildistamised mis hakkavad piht “anti-” ja lõppevad “ismidega”.
  Aga asjast – loodetavasti siinsed lugejad teavad/on lugenud ja neile tuelb tuttav ette mees varjunimega Lenin – keda loetakse NLiidu vaimseks isaks. Viimasega võib nõustuda või mitte aga tema panust NLiidule aluse panemisel ei tohi alahinnata.
  Nüüd aga küsimus – paljud teist teavad Euroopa Liidu vaimset isa??? Kelle kirjutiste alusel alustati EU loomisega. Kelle kirjutised näitasid kätte suunad ja andsid tegevusjuhiseid kuidas EU kokku klopsida!
  Aga palun – tutvuge – mees nimega Coudenhove Kalergi (wiki räägib temast täpsemalt) kelle raamatut Prakctishe Idealissimus /aastast 1929/ (vabandan oma kehva saksa keelt aga autorit sakslaseks kutsuda on sakslaste solvamine). Parafraseerin mõned tema mõtte terad viimati mainitud kirjutisest. Ja palun – ärge tapke kullerit – ei meeldi mis ütlen siis otsiga ise ümber lükkavaid materjale.
  Nii – lendame: “… aastaks 2050 peab praegune euroopalane olema asendatud Aafrikast ja Aasiast toodud mongrelitega…”, “oma eesmärkite saavutamiseks EU loomisel ei tohi inimestele teada anda meie tegelikke eesmärke aga neile tuleb ainult teada anda võimlikud plussid nende jaoks ja siis neid marketiseerida ad nauseum kuni nad ainult seda teavad ja ei märka seda mis on meie tegelikud eesmärgid ehk meie ülemvõim nende üle”, “euroopa põliselanikke tohib jääda vaid kuni 5% üld massist sest see on hulk mida meie suudame kontrollida”.
  Mõtlemise ruumi on…

 • Avatar

  Pole viga varsti hakkavad noudma et ka eesti naised niimoodi ujumas kaiks ja uskuge leidub hunnikute viisi lolle kes neid oigustama hakkavad et peame olema tolerantsed jne

 • Avatar

  Vaevalt, et burka kandja pesuruumis eelnevalt oma ihu puhtaks peseb. Kui ikka ennast alasti ei võta ja intiimpiirkonda seebiga puhtaks ei pese siis ei tohiks olla õigust väljuda pesuruumist. Olen tihti märganud ka meie inimeste hulgas, et ei viitsita ennast pesta pesuruumis enne basseini alasse minekut. Kui meie spaad seda ei kontrolli siis ei saa neist burkakandjatest lahti. Spaades on piisavalt personali, et vahel harva leiaks töötaja kes peaks minema selleks ajaks pesuruumi kui tuleb võõrliigi esindaja. Nädalavahetusel olin Laulasmaa spa ´s kus oli oma kümmest kollase rassi esindajat kellest enamus olid üleriietes ujumas, ainult mõned kasutasid trikood. Ma ei usu, et nad oma ihu eelnevalt puhtaks pesid.

 • Avatar

  Rumalat eestlast pole vaja sundidagi juba on alla andnud. Kõik läheb nagu rootsis ja soomes.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused