Vahejuhtum Atlantis H2O Aquapargis: kultuuride kokkupõrgete lahendused ei tohi toimuda euroopaliku kultuuri arvelt

Lugeja kirjutab,
©AFP/Scanpix
Burkiniga mosleminaine Prantsusmaa rannas.

Uutele Uudistele kirja saatnud inimene vahendab oma elamusi Atlantis H2O Aquapargis ehk Viimsi Veekeskuses, kus euroopaliku kultuuriruumiga harjunud inimesed peavad juba arvestama islami kommetega, sealhulgas ka võõraste agressiivsusega.

“Lausa vastik, jagan oma kogemust, et lastega pered oskaksid edaspidi seda kohta vältida. Minu jaoks jääb sellise koha külastamine viimaseks korraks.

Sinna on imbunud 12-13-aastased moslemitest poisid, kes saavad seal niisama lõbutseda, aga sama seltskonna õed ja naissugu on riietunud burkadesse ning vaatavad basseiniservalt pealt. Üks selline tõenäoliselt naine oli vees, olles riietunud nii, et polnud näha ka mitte varbad.

Intsident leidis aset 28. septembril 2019. Olin koos poja ja mehega ujulas. Kaasas oli veel poja lasteaiakaaslasest sõber, kes oli mehe järelvalve all teises kohas liugu laskmas. Minu 6-aastane poeg kasutab veel ujumisrõngast.

Järsku vaatasin õudusega, et täielikult burkas naine on vees ja ütlesin talle, et meil ei ole nii kombeks. See talle muidugi ei meeldinud.

Samas moslemite kambas oli veel 2 vanemat poissi (12-13-aastased ja arvatavasti 2 õde). Järsku märkasin, kuidas need kaks õde hakkasid minu lapsel ujumisrõngast ära tirima ja üks neist proovis teda vee alla lükata. Sekkusin kohe ja mees läks administraatorilt aru pärima, et mis ajast meil sellised võivad ujulas viibida? Vastuseks sai ta, et see on ujumisburka ja teha pole midagi.

Mis nähtus see selline on, et kui kutsud moslemit avalikus ujulas (H2O Viimsi Aquapark) korrale, võtavad sellised kavva uputada 6-aastane laps? Ja Spa keskuse töötaja lubab ujulasse potentsiaalseid mõrtsukaid, kellel on nägu kaetud? Ja keegi ei vastuta?

Selline olukord tekitab mitmeid küsimusi: mis siis, kui me poleks osanud koheselt reageerida? Mis õigustab potensiaalsete mõrtsukate ujulasse laskmise – pole ju teada, mida selliste riietus sisaldab? Võib-olla nuga, et laste ujumisrõngaid katki lõigata – need lapsed ei oska ju veel iseseisvalt ujudagi! Pluss veel traumaatiline stress, kus lapsele tuleb hiljem selgitada, mis juhtus ja miks juhtus! Mõelgem selle peale, kellel on alaealised lapsed! Vabandan väga, kui ägestun, aga see on minu meelest suur probleem siin riigis!

Mis ujulaid puudutab, siis leidsin sama teema aastast 2016. (“Mosleminaise ujumisriietus tekitas Eesti mehes küsimusi“, tarbija24. 4. august 2016). Kes on see ekspert kinnitamaks, kas tegu on oli ujumisburkaga või tänavaburkaga? Tundub nii, et Eestis on sellised ujulates juba lubatud.”

Loe ka “Prantsuse Rivieral keelatakse julgeoleku huvides burkinid”.

Toimetuselt. Selle vahejuhtumi lahendus ei tohi toimuda eestlaste (ja kogu euroopaliku kultuuriruumi) arvelt – ei mingeid jutte sallivusest ja mõistvast suhtumisest teistesse kultuuridesse. Lahendus on ainult üks – võõrad võtku meie kombed ja väärtushinnangud omaks või kadugu siit. See konflikt karmide islami kommete ja euroopaliku vabaduse vahel pole ainult Eesti ja “rassistlike eestlaste”, vaid kogu Euroopa probleem.

Kui veekeskustes lahendatakse see probleem moslemitele “mõistvalt” ja eestlastele hukkamõistvalt, siis juhtubki, see, mille eest hoiatab kirjasaatja – meie inimesed loobuvad sellistes kohtades käimisest. Tehtagu moslemitele omad spaad või võtku nemad üle euroopalikud kombed. Veel parem aga – ärgu tulgugi siia!

Loos on ära märgitud ka võõraste laste agressiivsus, milles pole samuti alust kahelda – suur osa neist tuleb sõjapiirkondadest ja agressiivsest usukeskkonnast, kus konflikte lahendataksegi tugevama õigusega, mis kandub ka laste omavahelistesse suhetesse. Uued Uudised nõustuvad selle emaga –  võõraste ja vaenulike kommete pealetung meie riigis on juba väga suur probleem.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused