Maailmavalitsejatest Vene häkkerid – karm reaalsus või propagandistlik müüt?

Arvamus,
- Updated
©AP/Scanpix

Kui lugeda uudiseid, siis jääb mulje, nagu valitseks kogu maailma üks suur jõud – selleks on Vene häkkerid.

Olen juba päris pikalt ilmas elanud ja seetõttu on mul olemas varasemad kogemused ja tähelepanekud. Üks on see, kuidas praegu kõiges Venemaad süüdistatakse, mida varem tehti palju vähem.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ütlen kohe, et ma ei arva sugugi, nagu ei teeks Venemaa sigadusi – just vastupidi, igaüks näeb tema agressiivsust palja silmaga. Asi on hoopis selles, et 1990. aastatel ja uue aastatuhande alguses oli Läänes mingi väärikus, jutt käis ikka selle ümber, et paneme Kremli paika, Lääs on tugev ega lase endaga mängida.

Nüüd on alanud mingi ohvrimentaliteet – väidetavalt häkivad venelased igale poole, kuhu vaid tahavad, muudavad valimistulemusi, suunavad väidetavalt koguni maailma võimsaima riigi presidenti – mingi hale venelaste võimsuse ja salakavaluse ülistamine ning enda nõrgaks ja vastupanuvõimetuks tunnistamine muudkui käib.

Tõesõna, jääb mulje, nagu valitseksid venelased maailma, suunaksid kõiki protsesse ja Lääs suudab suurivaevu ennast kaitsta, ning ta peab kõiki viimseni ühtselt mobiliseerima, et neile vastu seista. Kuhu on jäänud Lääne võimsus, ennekõike uhkus oma jõu üle ja võimekus vaenlasest alati üle olla? Kuidas saab juhtuda nii, et venelased valitsevad Ameerika presidendivalimiste kogu käigu üle, nagu väidetakse?

Või käibki selline ohvrimentaliteedist ja enesehaletsusest tingitud ülestunnistamine, et me ei kõlbagi tegelikult kuhugi – kui võtta uudiseid Saksamaa sõjalise võimsuse kohta, siis tundub, et ega seda võimsust enam olegi, sest pärast Nõukogude Liidu lagunemist arvati, et rahuaeg on käes, ja lasti kaitsevõimel laguneda.

See selleks, aga infotehnoloogiline võimsus peaks ju Läänel tohutu olema! Suruge need Vene, Põhja-Korea ja Hiina häkkerid maha, tekitage nende süsteemides tõrked ja võtke need maha, koristage kasvõi need inimesed ära, aga ärge ulguge kogu maailma ees, kuidas venelased kogu võimsale Läänele liiga teevad! See hirmu õhutamine enne mistahes valimisi, et vene häkkerid hakkavad neid mõjutama, käib juba närvidele! IT-mehed hoolega tööle ja jooksutage hoopis venelased kokku!

Aga tegelikult arvan ma, et Lääne võimsus pole kuhugi kadunud ning Vene, Põhja-Korea ja Hiina häkkeritest saadakse piisavalt hästi jagu. Selle ulgumise põhjuseks on vasakliberaalse Euroopa ja Ameerika huvi tekitada hirmuõhkkond, kus kõik värisevad Venemaa infotehnoloogilise võimsuse eest – ja kui siis ise valimistulemusi mõjutada ning see mingil põhjusel läbinähtavaks muutub, saab lahti lasta hädakisa, et venelased on miskit teinud, ja oma võltsimisleke sellega varjata.

Kui kõik jälgivad pidevalt Vene suunda, on enda võltsijatel lihtne tegutseda, ja kui nad vahele jäävad, võib avastaja Vene agendiks tembeldada, tema võltsimiste leidmine Vene-poolseks häkkimiseks kuulutada. Vene häkkerihirmuga saab ühiskonda pahade venelaste vastu mobiliseerida ja kõik enda selle taktika kritiseerijad Kremli “kasulikeks idiootideks” kuulutada.

Kuna aiman juba ette, et minu jutt tembeldatakse venelaste kaitsmiseks, siis kordan jällegi üle – ma usun, et venelaste häkkimise võime on suur, aga ma ei usu, et Lääne võime sellele vastu seista on sedavõrd väike, nagu sellest mulje jääb. Ilmselt töötavad kõigi lääneriikide luuretes sajad inimesed, kes jälgivad konkreetseid häkkereid tund tunnilt, fikseerivad uued tegevused, summutavad neid ja suruvad maha vastase võimekuse. Mina usun, et Lääs on selles osas tugev – miks siis keegi üritab kogu aeg sisendada meile meie jõuetust Venemaa ees ja nende võimet kogu Lääne süsteemide toimimist mõjutada?

Kevadel seisavad ees Euroopa Parlamendi valimised, kus ennustatakse suurt konservatiivide võitu liberaalide üle. Võttes aluseks Sorose paanilist rahapillamist nende takistamiseks ja Junckeri algatatud hädakisa “vastikute rahvuslaste” peale, on nende hirm suur. Aga suur on ka nende võimekus ette võtta mastaapseid võltsimisi, nende varjamiseks või tulemuste kahtluse alla seadmiseks aga kasutatakse ära Vene häkkerite hiigelvõimekuse võimendamine. Seekord on Kreml Brüsseli “kasulik idioot”, sest tema häkkerid on pandud tööle Euroopa vasakliberaalide infosõja kaasautoritena.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused