Maarja Vaino: “President on võtnud rahvalt ainsa institutsiooni, mis võiks olla tasakaalustaja osas”

Arvamus, Repliik,
©Uued Uudised
Maarja Vaino

Kirjandusteadlane Maarja Vaino leiab, et Eesti president peaks ameti poolest täitma tasakaalustava, apoliitilise jõu rolli, püüdes rahvast ühendada. “Paraku on president valinud teise tee: päevapoliitikasse sekkumise ja oma poliitiliste eelistuste manifesteerimise,” kirjutab Maarja Vaino Postimehes.

“Tõlgendades üsna kummaliselt oma erapooletuse kohustust, on president võtnud rahvalt sisuliselt ainsa institutsiooni, mis võiks sisepoliitilistes heitlustes olla tasakaalustaja ning rahustaja osas. Selle asemel on olnud näha hüsteeria määratlusega ehmatavalt sarnaseid jooni: enesekesksed hoiakud, teatraalne käitumine, soov olla tähelepanu keskpunktis, ülitundlikkus.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Maarja Vaino tõdeb, et kui valitsuse kriitikud jonnivad ja karjuvad, et oma tahtmine saada, siis teisalt peaks ka valitsuse poolelt mõistma, et olukord ei parane, kui õli tulle valada.

One commentOn Maarja Vaino: “President on võtnud rahvalt ainsa institutsiooni, mis võiks olla tasakaalustaja osas”

  • Avatar

    väga lühike, sisukas ja kokkuvõttev. eriti täpselt kirjeldatud presidendi seisundit – nii see täpselt ongi, aga kui inimene võtab vastu presidendi kohustused, peab ta ka emotsionaalselt küps olema.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused